MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Psycholog dziecięcy - porady
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: E.K. 02.09.2010 16:54  
Psycholog dziecięcy - porady
Witam,

Jestem początkującym psychologiem dziecięcym, a obecnie z racji poszukiwania stałego zajęcia mam trochę wolnego czasu. Chętnie, w miarę mojej wiedzy i doświadczenia, udzielę porad psychologicznych rodzicom na forum.

Pozdrawiam,
E.K.
wyślij odpowiedź

Autor: adela k. 08.09.2010 14:51  
3latek agresywny
Witam.Bardzo bede zobowiazana jak udzieli mi pani kilku rad wlasnie dotyczacych dziecka.
Od 3m-cy opiekuje sie 3-latkiem.Dziecko z wygladu jest bardzo dobrze rozwiniete,nawet bym powiedziala ze ma lekka nadwage ale nie wtym rzecz. Chlopczyk jest bardzo, bardzo agresywnym dzieckiem,jest jedynakiem,umie tylko zawolac jak chce siusiu oprocz tego nie mowi NIC.Moim zdaniem zachowanie jego jest conajmniej na dziecko pol roczne a nie na 3 latka.Nie wie po co sa kredki, wszystkie kolorowanki, bajki, ksiazeczki rozdziera na drobne kawaleczki i przy tym bardzo sie denerwuje az caly sie trzesie.Ma kontakt z innymi dziecmi,bo dwa razy dziennie chodzimy na plac zabaw, gdzie jest bardzo duzo dzieci ale on nie chce sie z nimi bawic.Wyrywa im zabawki,wyrzuca do kosza,badz poprostu popycha inne dzieci.Mowilam o tym rodzicom chlopca ale oni uwazaja ze jest rozpieszczony i z czasem mu minie.Uwazam ze nie poswiecaja mu zbyt duzo czasu,nie mowia do niego,on non stop bawi sie sam,jezeli cos chce to pokazuje palcem a oni zamiast powiedziec "co to jest"zwyczajnie dziecku to daja i koniec tematu.Bylam zszkowana tym co zobaczylam poniewaz ja tez mam dziecko, tez w takim wieku ale nigdy nie mialam takich problemow.Zawsze z mezem znalezlismy czas na wspolna zabawe czytanie bajek itp.Scislej mowiac porownujac obydwu chlopcow w tym weku roznica jest ogromna.Bardzo prosze o rade jaka moze byc tego przyczyna,czy to zalezy od dziecka czy moze glownie od rodzicow i ich sposobu wychowania?
wyślij odpowiedź

Autor: ania 09.10.2010 19:04  
Odp:3latek agresywny
Nie jestem psychologiem ale z Twego opisu to jestem praktycznie pewna że dziecko nie rozwija się prawidłowo.Nie poświęcaniu dziecku czasu i nieodpowiednie wychowanie zapewne to pogłębiły.Moim zdaniem wygląda to jakieś zaburzenia,może autyzm lub jego pokrewne...
JA też mam synka 3 latka,ma zaburzenia autystyczne w lekkim stopniu i jego zachowania są bardzo podobne do opisanego przez Ciebie dziecka,aczkolwiek na wyższym poziomie.
Koniecznie próbuj porozmawiać z rodzicami bo może nie dostrzegają nic złego nie mając nawet porównania z normalnym trzylatkiem a może nie chca nic widzieć...Na początek przydałoby sie żeby zobaczył go psyholog.Porozmawiać trzeba bo takie dziecko bez pomocy nie ma szans na normalne życie.
wyślij odpowiedź

Autor: edzia 26.10.2010 21:18  
nieśmialy 5 latek
Będę bardzo zobowiązana jeśli udzieli mi pani kilku rad dotyczących dziecka.Mój syn chodzi do 5 -latków.I jest problem bo z dziećmi rozmawia,a z panią nie.Zapytany przez panią odpowiada kiwnięciem głowy.Kiedy go zapytałam dlaczego do pani nie mówi,powiedział,że się wstydzi i w zerówce też nie będzie mówił do pani.Gdy wróci z przedszkola to buzia się nie zamyka.Rok temu kiedy był 4-latkach to nawet do dzieci nic nie mówił. Dopiero w kwietniu zaczął.
wyślij odpowiedź

Autor: monia 19.02.2011 21:56  
ubieranie
moj 6-letni synek od paru dni nie chce sie ubiera twierdzi ze wszysto go drapie głównie chodzi o bluzki i spodnie.dziwi mnie to bo nigdy nie było z tym problemu ubierał sie chętnie -sam.wszystkie jego ulubione bluzi stały sie najgorszymi.nie wiem czy jest to przejściowe i mam przeczekac czy jest na to jaiś sposób lub rada.prosze o podzielenie sie doświadczeniami.

wyślij odpowiedź

Autor: Wojtek 02.02.2013 22:44  
Rozłąka z 1,5latkiem na 3 tygodnie
Witam
Mamy z żona mozliwość pojechania do chin i tajlandii na 3 tyg i nie wiemy czy zabrac ze soba dziecko czy go zostawić z babcia z którą ma stały kontakt (kilkugodzinny kazdego dnia) Jak takie małe 18 miesieczne dziecko bedzie przezywać rozłąkę z rodzicami na 3 tyg?
Przelot w 1 stronę to ponad 24h bo przesiadka na lotniku 11h zatem nie wiem czy dziecko zbytnio by sie nie męczyło a i później objazdowa wycieczka nie jest łatwa a wręcz męcząca.
Prosze o obiektywna poradę nie zależy nam na ograniczeniu kosztów a kierujemy się jednie dobrem dziecka czy ta rozłąka nie odbije pietno na maluszka psychice? czy będzie nas poznawać? jak taki maluch zareaguje na brak rodziców? z drugiej strony czy zabranie go w taka podróż nie jest zbyt ryzykowne dla malucha?
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 03.02.2013 12:27  
Odp:Rozłąka z 1,5latkiem na 3 tygodnie
Witaj
Odradzałabym raczej wyjazd z maluchem.
Jeśli chodzi o to, czy dziecko Was nie zapomni, to mogę stwierdzić na podstawie własnych doświadczeń (miesiąc w szpitalu a córka 1,9 miesięcy pod opieką babci), że nie. Jednak musicie się liczyć z tym, że maluch nie rzuci się Wam na szyję, może być onieśmielony, biec chętniej do babci.
Zastanawiam się, jak mama przetrwa 3 tygodnie bez dziecka. (Mnie było bardzo trudno ale może to kwestia nastawienia, osobowości oraz przyzwyczajenia do pozostawiania dziecka na długo z kimś innym.)
Osobiście bym się nie zdecydowała na taki wyjazd przy małym dziecku, dla którego jednak uporządkowany, przewidywalny świat jest bardzo istotny. Na nim buduje swoje poczucie bezpieczeństwa.
Musicie rozważyć za i przeciw a potem podjąć decyzję. Rozumiem, że taka wycieczka kusi. :)
Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: agnes 12.08.2013 20:56  
dziewieciolatek a babcia
witam.bardzo prosze o porade bo sami z mezem juz nie wiemy co robic.mamy syna 9 letniego.generalnie nie ma z nim problemow wychowawczych.jest tylko jeden problem a mianowicie chodzi o babcie.nie bede ukrywac ze jest on zwiazany emocjonalnie z babcia gdyz oboje z mezem duzo pracujemy i niestety nocuje u babci.tylko ze potem nie chce on wrocic do domu twierdzac ze nas kocha ale jest bardzo przyzwyczajony do babci bo ona go prawie wychowala.nie trafiaja zadne argumenty do niego typu;ze jest nam przykro i smutno ze nie chce spac wdomu itp.lapiemy sie nawet na tym ze próbujemy mu wynagrodzic ten czas kiedy nie jest z nami wypadami za miasto roznymi przyjemnosciami itd.ale to tez nic nie daje.blagam o pomoc bo naprawde jest nam trudno kiedy dziecka nie ma z nami.obecnie jestesmy na urlopie i tez spi on u babci.pozdrawiam serdecznie.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #######  #######   #####  
  #   #   #        #    #   #     # 
 #     #  #            #    #     # 
 #     #  ######      #      #####  
 #     #        #    #      #     # 
  #   #   #     #    #      #     #