MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > wpis do ewidencji placówek oświatowych
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: fima9 01.08.2010 00:54  
wpis do ewidencji placówek oświatowych
Proszę o pomoc. Zakładam przedszkole niepubliczne, mam lokal itd. Wypełniam właśnie wniosek o wpis do ewidencji placówek niepublicznych. Czy może ktoś wie, co powinno się znaleźć w punkcie: informacja o warunkach lokalowych zapewniających możliwość prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Nadmienię tylko, że moja gmina nie ma wzoru takiego wniosku (ale to nie problem:)) i nie wymaga przedłożenia opinii sanepidu i straży , tylko sam opis składającego.
dziękuję i pozdrawiam
fima9
wyślij odpowiedź


Autor: a.m. 01.08.2010 11:52  
Odp:wpis do ewidencji placówek oświatowych
Jeśli Twoja gmina nie wymaga opinii straży i sanepidu to na jakiej zasadzie masz dostać wpis??? Przecież to jest obowiązek.
wyślij odpowiedź

Autor: fima9 01.08.2010 17:36  
Odp:Odp:wpis do ewidencji placówek oświatowych
ponoć nie jest to obowiązek. prawnicy naszej gminy zinterpretowali to na korzyść składających, ponieważ w przepisach dot. przedszkoli niepublicznych(nie innych formach wych. przedszkolnego!!!) nie ma słowa "opinia", tylko informacja, wiec żądają tylko informacji od składającego. Specjalnie się dowiadywałam osobiście, czy na pewno nie trzeba opinii, bo tak było dwa lata temu, jednak wtedy przeszkodą nie były odpowiednie przepisy tylko odpowiedni lokal w odpowiedniej lokalizacji. oczywiście w ciągu pierwszych 6-miesięcy działalności mamy pełno kontroli, ponieważ wszystkie instytucje przychodzą i sprawdzają, że to co sie napisało to jest prawda.
wyślij odpowiedź

Autor: a.m. 03.08.2010 14:47  
Odp:Odp:Odp:wpis do ewidencji placówek oświatowych
Dziwne, bo przecież placowka ta będzie kontrolowana nie tylko przez pierwszy pół roku ale przez cały okres swojej dzialalności więc musisz spełniać wymogi. Może nie chcą opinii na pismie ale wymogi to wymogi. A czy przypadkiem nie jest tak, że wpis wpisem ale uzyskanie dotacji to wiąże sie juz z opiniami??
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  ###   #####  #     ##### 
 #  #  #   # #  #  #   # 
 #   #    # #  #  #   # 
 #   #  #####  #  #  ###### 
 #   #    # #######    # 
 #  #  #   #    #  #   # 
  ###   #####    #  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp