MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Obijanie u 4 latki
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Alina Gulczynska 05.05.2010 13:08  
Obijanie u 4 latki
Witam

Mam problem z 4 letnią córką,od kilku miesięcy uporczywie jej się odbija,są dni kiedy zdarza się to sporadycznie,(ale i tak znacznie częsciej niz dawniej,zanim powstał problem)a są i takie,ze dzieje sie to niemal ciągle.
Pytałam kilu lekarzy,robiłam usg po(poszerzoną z rozmazem),ale badania nic nie wykazały,dziecko ma humor i apetyt,jak zawsze,ale widac ze to ją męczy-zauwazyłam takze ze dolegliwosc ta znacznie nasila się kiedy córka choruje,wtedy duzo jej sie odbija i słychac jak"jezdzi"jej w przełyku,rzadko zdarza się aby powodowało to odruch wymiotny,raczej pojawia się dyskomfort,który zdarzało się ze doprowadzał do płaczu umęczone i tak gorączką dziecko..

Obecnie zastanawiam się,czy ponownie nie pobrac córce krwi w celu badania na przeciwciała cyst lamblii-odrobaczam córkę raz na jakis czas,ale pyrantelum,a wiem ze on nie działa na to cholerswto.
Mozde ktoś z państwa miał takze podobne doswiadczenia i będzie w stanie cos podpowiedziec..
Z góry dziękuje.
wyślij odpowiedź

Autor: Alina Gulczynska 05.05.2010 13:11  
Odp:Obijanie u 4 latki
Przepraszam-miało być morfologię poszerzoną z rozmazem,ale mi zjadło kawalek zdania..
wyślij odpowiedź

Autor: Beata - nauczycielka przedszkola 05.05.2010 14:36  
Obijanie u 4 latki
Moja córka kilka lat temu miała cysty lamblii i także ciągle się jej odbijało do tego była apatyczna nie chciała jeść, miała podkrążone oczy.Może warto zrobić badanie w tym kierunku,żeby w razie czego potwierdzić podejrzenia czy tez je wykluczyć.Chcę nadmienić ,ze miała wówczas 8 lat, ale wcześniej jako 2- latka miała też to paskudztwo i nie było żadnych objawów- rosła jak na drożdżach, miała ogromny apetyt a lamblie zostały wykryte przypadkowo bo źle sypiała i myślałam,ze może mieć owsiki.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #        # 
 #     #    #     #####    #####  
 #     #    #    #              # 
  #   #     #    #        #     #