MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Jak założyć PUNKT PRZEDSZKOLNY?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: DS 04.05.2010 19:25  
Jak założyć PUNKT PRZEDSZKOLNY?
Witam,
Mam zamiar założyć prywatny punkt przedszkolny, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Jakie wymagania należy spełnić? Czy przy zakładaniu prywatnych punktów trzeba spełnić te same wymogi co przy publicznych?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 04.05.2010 22:11  
Odp:Jak założyć PUNKT PRZEDSZKOLNY?
W wątku "punkt opieki nad dzieckiem" jest ponad 600 wpisów z problemami zakładamia przedszkola
wyślij odpowiedź

Autor: DS 04.05.2010 22:59  
odp.do p.Anny
Wiem, czytałam. Jednak panuje tam jeden wielki bałagan informacyjny z którego nic nie wynika, każdy pisze co innego i każdy myśli, że ma rację, dlatego dla własnej wygody (a także dla wygody innych) proponuję uporządkować te informacje i stworzyć coś a la baza informacyjna :) Rzetelna, zwięzła i jasna dla wszystkich.
wyślij odpowiedź

Autor: Kamil Ciepieńko 15.06.2010 13:02  
Własny punkt
Wypowiedź eksperca z Pulsu Biznesu Jerzego Bluma, właściciela sieci franczyzowej zespołów przedszkolnych AMO Play & Learn, trochę naświetla sprawę:)

"Początek roku to dla wielu rodziców, których dzieci skończyły już trzy lata, początek batalii o miejsce w przedszkolu. Niestety, wielu z nas nie ma szansy zapisania swojej pociechy do jednostki państwowej, a z drugiej strony nie posiada funduszy, aby zapisać dziecko do przedszkola prywatnego. Co wtedy zrobić? Może warto zastanowić się nad otworzeniem własnego przedszkola, dzięki któremu połączymy rodzinne obowiązki z własnym biznesem.

Proces otworzenia własnej placówki jest jednak trudny i czasochłonny. Jednak ustawodawca w ostatnim czasie uprościł przepisy dotyczące tworzenia zespołów przedszkolnych np. na zasadzie franczyzy. Dzięki takiej działalności na pewno zaoszczędzimy czas i pieniądze. Warto też pamiętać, że współpraca z osobami, które mają już pewne doświadczenie w branży, pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych problemów, które zawsze trapią startujących przedsiębiorców.

Osoba, która decydują się na franczyzę może liczyć m.in. na wsparcie specjalistów, którzy zajmą się przygotowaniem lokalu, przekażą gotową identyfikację graficzną i materiały reklamowe. Profesjonalny partner pomoże również przejść przez proces rejestracji placówki tak, aby kuratorium, ministerstwo oświaty i sanepid nie miały żadnych zastrzeżeń.

Kapitał, który należy zgromadzić na początku takiej działalności to około 50 tys. zł, co jednak w przypadku prowadzenia zespołu przedszkolnego nie jest dużą kwotą. Dodatkowo, każdy wrzesień, kiedy rusza nabór do przedszkoli, dowodzi, że rynek jest cały czas otwarty dla tego typu inwestycji.""
wyślij odpowiedź

Autor: Aurelia Kubek 15.03.2012 13:46  
zakładamy przedszkole kalendarz działań
Na stronie e-harmonogram masz wszytko opisane co należałoby zrobić po kolei, tam zajrzyj przyda Ci się. Możesz zawsze starać się o dofinansowanie z gminy czeka się na nie 30dni.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewelina Basałaj 08.02.2013 20:12  
AMO Play&Learn
Poszukuję opinii na temat sieci AMO Play&Learn, czy ktoś skorzystał z franczyzy?
wyślij odpowiedź

Autor: Maja Pr 19.08.2016 08:12  
Punkt przedszkolny
Dzień dobry,
Pan Kamil napisał, że jest możliwość skorzystania z franczyzy i koszt jej (ogólnie otwarcia punktu) to ok. 50 tys. Niestety nie mogę znaleźć takiej franczyzy. Te które wyszukalam proponują założenie przedszkola za ok. 330000 na początku. Proszę o odpowiedź.
wyślij odpowiedź

Autor: Janina Węsal 05.03.2017 18:18  
przedszkolny punkt
może należy udac sie do źródła, gdzieś gdzie dają unijne dotacje np...? wiem ze tzreba uczestniczyć w kursach, napisac biznesplan itd, ale wszystkiego uczą jesli sie załapiesz, wyszukaj tylko takich miejsc w swoim mieście, okolicy...a później jak się załapiesz to już z górki..nie zapomnij o reklamie miejsca, wybierz je własciwie, zeby nie było 5 innych w okolicy...rozeznanie-badanie rynku to ważna sprawa, tak samo jak reklama Twojego punktu przedskzolnego...ale myślę ze wystarczyłby druk wielkoformatowy od http://www.apla.eu/oferta/druk/druk-wielkoformatowy, powodzenia, trzabe działać:)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #      #    #     # 
 #     #   #####      #      ###### 
 #     #        #    #            # 
  #   #   #     #    #      #     #