MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Mieszkanie własnościowe a zgoda sąsiadów
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agata - Śląsk 19.11.2009 10:45  
Mieszkanie własnościowe a zgoda sąsiadów
Gorąco wszystkich witam i na wstępie serdecznie podziękuję osobom na tym forum które dzieliły się i dzielą z nami bardzo cennymi informacjami. Dla początkujących, takich jak ja jest to skarbnica wiedzy. Mam pytanie: Z pocztkiem 2010 roku mam możliwość zakupić mieszkanie które znajduje się w prywatnym domu. Jest to czteromieszkaniowy budynek wybudowany przez osobę prywatną X lat temu. Wszystkie cztery mieszkania są własnościowe, budynek nie jest pod nadzorem wspólnoty mieszkaniowej a części takie jak klatka czy teren ogrodu wokół budynku jest wspólny. Czy w związku z powyższym muszę posiadać pisemną zgodę każdego z sąsiadów na rozpoczęcie działalności jaką będzie prowadzenoie Punktu opieki dziennej nad dziećmi (max 15 dzieciaczków)???????
Bardzo gorąco proszę o pomoc gdyż od posiadania tej wiedzy będę mogła podjąć decyzje ostateczną w kwestii zakupu owej nieruchomości. Z góry bardzo dziękuję.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 06.12.2009 19:14  
Odp:Mieszkanie własnościowe a zgoda sąsiadów
Oczywiscie, ze musisz miec zgode. W ogole to najpierw zorientuj się czy mieszkanie moze byc przeksztalcone w lokal uzytkowy, bo jak nie to niby jak chcesz otworzyc tam punkt opieki nad dziecmi? Ci ludzie ktorzy tam mieszkaja moze nie zycza sobie takiego sasiada, moze dlatego kupili te mieszkania zeby miec cisze (skoro to maly dom). Musisz sprawdzic czy mozesz przeksztalcic mieszkanie w lokal uzytkowy i czy uzyskasz zgode na otworzenie tam takiej dzialalnosci.

Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #######   #####  
  #   #    ##    #        #     # 
 #     #  # #    #        #     # 
 #     #    #    ######    #####  
 #     #    #          #  #     #