MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > W co sie bawić?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anastazia 04.11.2009 23:39  
W co sie bawić?
Witam! Jestem mamą 7-latka i 3-latki i mam ostatnio twardy orzech do zgryzienia, ponieważ mój syn już od dłuższego czasu nie czerpie przyjemności z zabaw typu: wyścigi samochodowe lub budowanie z klocków, za to ostatnio zacząć marudzić, że się z nim za mało bawię, a mi sie poprostu wyczerpały pomysły, bo jak często można malować lub lepić z plasteliny. Może któraś z Pań ma jakieś propozycje czym można zająć takie dziecko. Muszę dodać ze syn jest bardzo inteligentny. Do pierwszej klasy poszedł w wieku 6-ciu lat a niedawno został przeniesiony do trzeciej klasy. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
wyślij odpowiedź

Autor: Tycia 05.11.2009 16:07  
Pomysł na zabawę
A może zabawa twórcza - narysuj to co usłyszysz. Czytając dziecku bajkę zachęć je, by narysowało, jak wyglądają "promienie słońca obejmujące ziemię", czy "obłoki puszyste jak z bitej śmietany". A może bardziej zaciekawią twojego synka takie wyzwania jak magiczna peleryna, czy gwiezdny pył? Świetnych motywów do zabawy dostarcza książeczka "Fatałaszek". A już w grudniu, do opowiadania ukaże się audiobook;)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######  #######   #####  
 #     #  #        #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      ###### 
 #              #    #            # 
 #        #     #    #      #     #