MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Bardzo proszę o rady i opinie!! :)
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dorota Danielak 03.03.2009 22:10  
Bardzo proszę o rady i opinie!! :)
Drodzy Rodzice!
Od września zamierzam wraz z mężem otworzyć Klub dla Dzieci w mieszkaniu w bloku na Chomiczówce w Warszawie. Dla dzieci w wieku od 2 lat do 5. Pod blokiem jest duży plac zabaw. Myślę o adaptacji pokoju o powierzchni 26m2 dla 8-10 dzieci. Dziećmi opiekowałyby się dwie wykwalifikowane opiekunki + ja do pomocy. Nie mam wykształcenia pedagogicznego, ale uwielbiam zajmować się dziećmi. Mam dużo młodszego brata, którym często się opiekowałam i bawiłam.
Adaptacja mieszkania na Klub jest tymczasowym rozwiązaniem, bo w przyszłości planujemy rozwinięcie i wynajęcie odpowiednio większego lokalu na Klub. Mamy z mężem bardzo dużo pomysłów i z tego co się orientowałam, nie oferują tego inne przedszkola/ kluby.
Cena dla jednego dziecka za miesiąc kształtowałaby się ok. 1000-1200zł z wyżywieniem.
Moje pytanie jest następujące, czy byłoby zainteresowanie taki Klubem w tej okolicy?
wyślij odpowiedź

Autor: młoda 25.03.2009 20:08  
klub dla dzieci??
klub dla dzieci w mieszkaniu w bloku?? moim zdaniem to chory pomysł pomyśl o sąsiadach nie każdemu może odpowiadać towarzystwo grupy dzieci, które czas będą spędzać na zabawie-a więc spokoju i ciszy raczej nie będzie.Po drubie pomyśl o powierzchni czy to nie za mało na grupkę dzieci, gdzie zmieścisz zabawki książeczki itp. a co z toaletami??
szczerze nie poisłałabym dziecka do takiego klubu
wyślij odpowiedź

Autor: Wiktoria 26.03.2009 17:08  
Opd
Kim miałyby być te wykwalifikowane opiekunki? To, że ktoś uwielbia się zajmować dziećmi, nie od razu oznacza, że potrafi. Dla mnie pomyłką są te alternatywne formy wychowania przedszkolnego. Wolę prawdziwe przedszkole.
wyślij odpowiedź

Autor: wlascicielka PUNKTU! 27.03.2009 19:37  
do Wiktorii!!!!!!
Wyobraz sobie, ze w ALTERNATYWNYCH FORMACH WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO tez musi byc wykwalifkowana kadra!!! Ludzie czesto myla KLUB MALUSZKA z PUNKTEM PRZEDSZKOLNYM (inna forma wychowania przedszkolnego)!! W klubie nie musi byc nikt pedagogiem, w punkcie tak! I zeby bylo jasne-PUNKTY tez tak samo jak PRZEDSZKOLA sa pod nadzorem KURATORA OśWIATY!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Wiktoria 28.03.2009 14:23  
Odp:do Wiktorii!!!!!!
Skoro w klubie nie musi nikt być pedagogiem, to jaką jakość opieki, wychowania, ewentualnie edukacji gwarantuje klub? I to za 1000-1200zł miesięcznie.
A tak na marginesie, osoby używające dużej ilości wykrzykników - jak Ty (policz ile jest takowych w Twojej wypowiedzi- mnie się liczyć nie chciało, bo ich za dużo:-)) uważane są za niezrównoważone emocjonalnie. Czy rozmawiając z dziećmi w swoim Klubie też będziesz używać tylu wykrzykników? Dziękuję, nie skorzystam, nie zapiszę swego maluszka do tego wspaniałego "Klubu"
wyślij odpowiedź

Autor: wlascicielka PUNKTU! 28.03.2009 18:22  
WYJAśNIENIA cdn. :)
No widzisz Wiktoria, mimo moich szczerych chęci kompletnie mnie nie zrozumiałaś - może wykrzykników za mało?:)
PUNKTY i PRZEDSZKOLA będą zawsze (choć to nie jest reguła) tańsze niż KLUBIKI, bo są dotowane przez Urząd Miasta. A to, że nie pracują tam wykwalifikowane osoby to tylko "oszczędność" tych klubików, ponieważ nie ma ustawy, która mówiłaby o pedagogicznej kadrze klubików czy też tzw. PUNKTóW OPIEKI NAD DZIEćMI.
Zdaje się, że w ogóle nie zastanawiasz się nad tym co tu piszesz bo ciągle mylisz pojęcia: klub i punkt! Może przystopuj troszke, bo niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd. INNE FORMY WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO są stosunkowo nową ustawą i nie każdy o tym słyszał, a Ty juz z góry zakładasz i zarzucasz tym FORMOM niekompetentnośc!
Może warto w swoich "ogródku" najpierw zrobić porządek?:)

Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka_11 30.03.2009 18:36  
do właścicielki punktu
Mam pytanie.
Co taki Klub ma do zaoferowania? Wydaje mi się, że wykształcenie pedagogiczne opiekunek daje jakieś gwarancje na odpowiedni poziom opieki i tu Wiktoria ma rację. A jeśli opiekunki nie mają kwalifikacji to...? No właśnie, co? Kto będzie się zajmował maluchami? Nie ujmując nikomu- może emerytowana sprzedawczyni, może teściowa właścicielki Klubu, może zabiegana studentka, a kiedy ich wszystkich braknie, to może dorabiający po godzinach hydraulik? Jak zaufać obcym osobom bez kwalifikacji? Czy dobrze zaopiekują się dziećmi? Jakie zastosują metody? Dobre chęci mogą nie wystarczyć, a "oszczędność" tak pojmowana przez KLUBIKI (jak piszesz) może- choć nie musi obrócić się przeciw dzieciom. To, że brak w odpowiedniej ustawie zapisu o kwalifikacjach pedagogicznych w tych formach opieki nie oznacza, że z czystym sumieniem można taki klub prowadzić. No i za odpłatność dużo, dużo większą niż przedszkole oferować rodzicom i ich dzieciom bliżej nieokreślone "wspaniałości". To jakby kowal leczył zęby. Przepraszam, tak to widzę. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: wlascicielka PUNKTU! 30.03.2009 20:32  
właścicielka PUNKTU:)
NAUCZYCIELKO, ja nie bronilam klubiku tylko INNEJ FORMY WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO jakim jest PUNKT. Miedzy KLUBEM a PUNKTEM PRZEDSZKOLNYM jest naprawde kolosalna różnica. Punkt przedszkolny jest po prostu małym przedszkolem, a klubiki sa zwykła dzialalnościa gospodarcza i dlatego nikt tego z MEN nie kontroluje stad brak wykwalifikowanej kadry w takich klubikach. Ich dzialalnosc wynika z potrzeby rynku. W KLUBIKU nikt nie musi byc pedagogiem dlatego najczęściej pracuja tam studentki bez doświdczenia, bez kwalifikacji. W Punkcie Przedszkolnym czyli INNEJ FORMIE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO nie moze pracowac nikt bez kwalifikacji! Jesli chodzi o personel to PUNKT niczym nie różni sie od PRZEDSZKOLA.
Prowadze PUNKT PRZEDSZKOLNY i doskonale znam przepisy wiec nie mowcie mi proszę, że w takich placówkach może pracowac hudraulik-no chyba, ze ma zlecenie:)))
Powtarzam: mylicie dzialalnosc klubiku i punktu! To sa dwa rożne rodzaje placówek.

Pozdrawiam;)
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka_11 30.03.2009 21:13  
Odp:właścicielka PUNKTU:)
Właścicielko Punktu,
przecież nie pisałam, że w punkcie przedszkolnym ma pracować hydraulik, tylko że w klubie. Przeczytaj jeszcze raz.
Może i ludzie mylą Klub z punktem przedszkolnym, ale ja nie mylę- doczytaj.
Chodziło mi o to, że klub za 1000-1200zł ma oferować za opiekuna kogoś bez kwalifikacji, przypadkowego... jak taka osoba będzie rozwiązywać na przykład dziecięce konflikty? Nasuwa mi się ta reklama z tv: "to ten dzieciak? mały. Ale tak go wykarmię...!"
Dla mnie to kiepska oferta, bo nie wiem czy taka sytuacja nie miałaby miejsca.
Skoro dziecko miałoby tam spędzić np. kilka godzin dziennie, to niech się jednak zajmie nim ktoś kompetentny, prawda? Ale oczywiście wybór należy do rodziców.
wyślij odpowiedź

Autor: właścicielka akademii przedszkolaka - warszawa 17.04.2009 10:23  
Wykwalifikowana kadra w akademii przedszkolaka
Do wszystkich
Nie we wszystkich klubach i akademiach są tylko opiekunki. Ja mam Akademię Przedszkolaka i razem z koleżanką (razem ją prowadzimy) jesteśmy nauczycielkami wychowania przedszkolnego z 7 i 15 letnim stażem. Staramy się jak możemy aby było jak najlepiej. Prowadzimy dzieci (1,5 - 5 lat) programem MENowskim dla przedszkoli. Oczywiście najmłodsze dzieci są wdrażane do pracy w grupie i dla nich stworzyłyśmy okrojony program 3 latków. Rodzicom bardzo zależy aby była kadra wykwalifikowana i jest. Mamy dwie pomoce dla nas czyli nauczycieli, które mają studia ogólne pedagogiczne, a od września idą na kierunkowe. Ceny są wyższe niż w punkcie, bo nikt nas nie dofinansowuje.
Tak więc nie wszystkie kluby/ akademie przedszkolaka są takie złe jak by wynikało z rozmów powyżej.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######  #######   #####  
 #     #  #        #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      ###### 
 #              #    #            #