MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > przechodzenie dziecka do innych grup
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Monica 16.11.2006 09:42  
przechodzenie dziecka do innych grup
Ostatnio mamy wielki problem w przedszkolu.Moja 5-letnia córeczka z chęcią przechodziła cały wrzesień natomiast od października zaczęły się problemy.Przed 8 rano dzieci zaczęły spotykać się w grupie 1, os ósmej w sali ogólnej, a ponieważ jej grupa zaczyna zajęcia najpóźniej bo od godz.8.30 nieraz zdarzało się że zanim trafiła do swojej sali, lądowała w grupie 6 bądź 9.I zaczął sie dramat, bo Zosia bardzo żle znosi chodzenie do innych sal.Muszę zaznaczyć również, że to samo zaczęło się robić z godzinami popołudniowymi. Coraz częściej od godziny 13 dzieci z Zosi grupy są dzielone po 3-4 osony i przechodzą do innych grup. Starmy się dziecko zaprowadzać na śniadanie czyli na 8.30 żeby oszczędzić jej niepotrzebnego stresu, ale z godzinami popołudniowymi jest gorzej. I takodbieram Zosię o godz. 15, bo tak kończę pracę.Nie wiem gdzie mam uzyskac informację, czy takie łażenie dzieci i ciągłe rozdzielanie to jest dobry sposób i jak to się ma do psychiki 5 latka , czy to tylko coś z moim dzieckiem jest nie tak. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: BETA 16.11.2006 19:20  
Kłopoty kadrowe ?
Myślę, że sytuacja którą przedstawiłaś jest trudna dla wielu dzieci niezależnie od wieku lecz raczej usposobienia. Informacje powinnaś uzyskać u dyrektora przedszkola. Domyślam się, że cała sytuacja wynika z braku nauczycielki. Może jest to tymczasowe, np. zwolnienie lekarskie i brak zastępstwa lub kłopoty ze znaleźieniem chętnych do pracy. Z pewnością taka sytuacja nie może trwać cały rok i dyrektor placówki powinien jak najszybciej ją zmienić. Rodzice mają prawo się tego domagać.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 19.11.2006 17:17  
Odp:przechodzenie dziecka do innych grup
To prawda, przechodzenie dzieci do innych grup może być dla nich problemem. Przedszkole nie ma jednak rezerw kadrowych ani zatrudnienia dającego możliwość zapewnienia aby dziecko miało kontakt od 6 do 17tej tylko z jedną salą i jedną albo dwoma paniami. Trzeba to uwzględnić i dziecko przekonywać. Poza tym pobyt w nowym otoczeniu i z innymi dziećmi pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń, a także na świadomość możliwych zmian które nie niosą za sobą niczego niebezpiecznego, a bardziej nowości i poznanie nowych obszarów i zabaw. To doświadczenie z pewnościa przyda się także w szkole.
wyślij odpowiedź

Autor: Figa 16.02.2007 12:18  
mam podobnie
moj syn 4,5 letni standartowo podczas adaptacji troche poplakał w I grupir
potem w II juz bylo ok- do momentu wlasnie takie przepychania dzieci do innych grup - najgorzej bylo jak poszedl o I grupy ( płacz)
uzgodnilam z Pania ze nie bedzie go wysylac do maluchow i znowu było ok
no ale niestety pani dyrektor zdecydowala ze grupe cala wysle do maluchów i znowu problem

mały niechce chodzic do maluchów i koniec
ide do dyrektorki- przy okazji pogadam o pani do pomocy ktora straszy dzieci
wyślij odpowiedź

Autor: ala 24.09.2008 12:17  
Odp:mam podobnie
Przepraszam a gdzie znajduje sie to przedszkole w Falenicy?
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #         #####  
  #   #    ##    #    #   #     # 
 #     #  # #    #    #   #       
 #     #    #    #    #   ######  
 #     #    #    #######  #     # 
  #   #     #         #   #     #