MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Czy wprowadzić obowiązkowe logowanie na naszym Forum
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Redakcja Jurek Stepniewski 12.11.2008 21:56  
Czy wprowadzić obowiązkowe logowanie na naszym Forum
W skasowanym na życzenie autorki wątku pt. "5 dniowy wyjazd w przedszkolu" prowadzona dyskusja zboczyła bardzo daleko od podjętego tematu, a niektóre wpisy naruszyły granicę grzeczności, co spowodowało, że zgłoszone zostały anonimowe propozycje wprowadzenia obowiązkowego logowania w celu wyeliminowania napastliwości i agresji. Takie oczekiwanie było już zgłaszane, lecz z rozpoznania innych forów wynika, że nie eliminuje to możliwości kilku rejestracji, jeśli ktoś będzie chciał to zrobić. Skutkiem wprowadzenia obowiązku rejestracji jest natomiast zniechęcenie wielu internautów do aktywnego uczestnictwa. W tej kategorii obejmującej obszary wspólne nauczycielek i rodziców najczęściej wyzwalają się emocje, więc tutaj zwracamy się z zapytaniem.
Co sadzicie, czy wprowadzenie logowania wyeliminuje wpisy emocjonalne, agresywne i obraźliwe?
A może rozsądne i merytoryczne opinie przebijają się bardziej i potwierdzają bardziej otwartą i naturalną formułę Forum, niż rejestracja i cenzura?
wyślij odpowiedź

Autor: Anna nauczycielka 13.11.2008 17:24  
Nie wprowadzać logowania
Witam. Mam osobiście duże nieufność do wszystkich wymuszonych rejestrowań. Obawiam się bowiem wykorzystywania mojego adresu do reklamy SPAM. Tak więc rezygnuję z wpisu jeśli muszę się rejestrować, a na potrzeby bezwzględne mam jeden "ślepy" adres.
wyślij odpowiedź

Autor: O.K 13.11.2008 17:51  
jestem za!
Byłam przekonana, iż na forum gdzie uczestnikami są w większości pedagodzy, można liczyć na merytoryczną dyskusję i pełną kulturę. Niestety przekonałam się, że jest to nie możliwe. W tej sytacji konieczność logowania uporządkuje nasze rozmowy i "odstraszy" wszystkich , kórzy traktowali forum jako miejsce swojego odreagowania.
wyślij odpowiedź

Autor: ... 13.11.2008 18:51  
Tak
Poniewaz to ja 2-krotnie apelowałam o wprowadzenie logowania czuję sie troche "wywołana do tablicy " ;)
Powody wprowadzenia logowania wyjaśniłam w skasowanym przez Panstwa wątku i myślę, że nie ma potrzeby powtarzania się. Dodam,że miałam na myśli stały login (a dane osobowe lub mail do wiadomości redakcji).
Nie chodzi mi tu o podanie wyświetlającego się maila na forum - bo to skutku nie przyniesie. Dla przykładu:
Podobna niegrzeczna dyskusja toczyła sie również w wątku :
http://przedszkolak.pl/forum/index.php?dzial=0&kategoria=1&query=2&grupa=3&ktory_id=6949 - tu agresywna uczestniczka podała swojego maila i jak widać nie ostudziło to jej zapału.

Innym dobrym sposobem jest wprowadzenie stałego moderatora, który będzie interweniował w tego typu sytuacjach. To rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze ale wymaga stałego nadzoru ze strony administratora.
Administracja forum może wtedy wpływac na poziom dyskusji a uczestników, którzy łamią zasady upominać łącznie z banowaniem.

Decyzja należy do Redakcji - bo jako gospodarze forum jesteście Panstwo odpowiedzialni za jego poziom i atmosferę (również za to, by jego uczestnicy nie czuli się tu żle do tego stopnia, by było konieczne kasowanie ich wątkow).

Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 13.11.2008 19:26  
Odp:Tak
Jestem jak najbardziej za logowaniem.
Zgadzam się, że nie zabezpiecza to przed kilkoma rejestracjami, ale wymaga to nieco czasu, co w efekcie może niektórych trochę wyhamuje w zapędach.
Myślę,że wiele forumowiczów rezyguje z udziału w dyskusji z powodu jej poziomu, a nie ewentualnego obowiązku rejestracji.
Pełna anonimowość i bezkarność w wypowiadaniu opinii, niestety wyzwala jak najgorsze instynkty.Przykładów takiego zachowania jest tutaj aż nadto.
wyślij odpowiedź

Autor: ana 14.11.2008 09:03  
tak
Jestem za rejestracją i logowaniem. Fakt - można założyć kilka kont, ale to wymaga czasu i jest szansa, że osoby, którym nie zależy na dyskusji tylko na odreagowaniu, zrezygnują z wpisów.
Innym wyjściem jest ustanowienie moderatora, gdyż złości mnie fakt, że nikt nie ogranicza wypowiedzi, które nie dotyczą konkretnego tematu poruszanego w danym wątku. Jeżeli poruszam jakiś problem i otwieram nowy wątek, to liczę na odpowiedzi i dyskusję na ten konkretny temat, nie chcę by ktoś podsyłał jakieś bzdurne reklamy placówek, obrażał innych, czy też rozładowywał negatywne emocje.
podsumowując - jestem za tym, by Redakcja wzięła większą odpowiedzialność za powyższe forum.
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama Monika 14.11.2008 16:09  
trochę cenzury
Szczerze mówiąc to trochę niechętnie podaję swoje dane... Fakt, że to trochę "odstrasza" chcących tylko komuś "dołożyc", ale też może zniechęcic "poprawnych" forumowiczów. Emocji i tak nie unikniemy, bo tu chodzi o nasze dzieci i trudno nam mówic o ich problemach "na zimno", z dystansem. Choc pewna cenzura czasem by się zdała... Pozdrawiam!
wyślij odpowiedź

Autor: aga 15.11.2008 15:44  
na tak
jestem jak najbardziej za, sama często pojawiam się na forum i nie jestem zadowolona z kłamst , które ludzie wymyślają z zazdrości lub innych powódek na mój temat, zupełnie zresztą nie związany z tematem mojego postu
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 15.11.2008 20:26  
Mam wątpliwości
Mam wątpliwości czy faktycznie logowanie coś zmieni. Popatrzecie co ludzie wypisują na forach gdzie trzeba się logować np. Onet. Tutaj i tak jest wiele wpisów na temat i z rozwiniętymi wypowiedziami. Myślę, że mniej nieodpowiednich wpisów jedynie jednie na forach technicznych gdzie zaglądają jednie ludzie fachowo powiązani z tematem.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 20.11.2008 15:00  
???
Jestem nauczycielką. Zaglądam na tą stronę i znajduję ciekawe wątki, czasem dopiszę swoją opinię. Mi nie przeszkodzi logowanie się. Zastanowiła się jednak czy faktycznie zauważyłam problem z głupimi bądź chamskimi wpisami i ja nie widzę, bo to sporadyczne. Nie chce mi się analizować opinii o przedszkolach, bo pewnie tam mogą być. Skoro nie jest tak źle czy wato wprowadzać utrudnienia? Nie wiem czy może to ograniczyć wpisy od tych co szukają porady raz, a nie powracają tu częściej jak ja.
Może więc zlikwidować dział dotyczący opinii o przedszkolach, bo one i tak są zawsze subiektywne, a stwarzane są warunki aby chwilową złość odreagować negatywnym wpisem.
wyślij odpowiedź

Autor: Kinga 01.12.2008 22:30  
Odp:Mam wątpliwości
Ja też mam wątpliwości czy możliwe jest ograniczenie wpisywania bzdur. Wolę tak jak jest.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 03.05.2009 20:37  
logowanie
Bzdury wypisuja rodzice
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   ####### 
  #   #    ##    #     #  #    #