MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > 4 i 6 latki razem w grupie
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Marta 05.09.2008 11:59  
4 i 6 latki razem w grupie
Poniżej opisywne były sytuacje łączenia dzieci z różnicą wieku około 1 roku.Bardzo proszę o opinię, czy spotkaliście się sytuacją łączenia w grupach dzieci 4 i 6-letnich.Moja 4-letnia córka ropoczęła swój pierwszy rok w przedszkolu. Okazało się, że trafiła do grupy z 6-latkami. Jesteśmy pełni obaw, czy ma to szanse na powodzenie. 6-latki muszą być przecież przygotowywane do szkoły, a 4- latki nie wymagają jeszcze takiej edukacji.Boimy się naturalnej "przepaści", jaka istnieje między tymi dwiema grupami.Wychowawczyni oraz dyrektor przedszkola zapewniają, że jak wynika z doświadczenia w tej placówce,dzieci w takich grupach świetnie funkcjonują razem.Młodsze szybciej się rozwijają, starsze uczą się opiekować młodszymi.Nie jesteśmy pewni, czy w rzeczywistości wygląda to tak optymistycznie.
wyślij odpowiedź


Autor: Anna 18.10.2008 13:52  
grupa mieszana
Bardzo trudna grupa, ale mozliwa do prowadzenia przez doświadczone neuczycielki. Zajęcia dydaktyczne obowiązkowo muszą być realizowane na dwóch poziomach.Oczywiście pewne elementy mogą być wspólne, ale to tez wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności pedagogicznych. W rzadnym razie nie może byc tak, że nauczyciel prowadzi zajęcia dla 6-latków, a "maluchy jak sobie posłuchają to im sie przyda". Obie grupy wiekowe muszą mieć zajęcia dla siebie, dostosowane do rozwoju psychofizycznego i Programu.
Rzeczywiście, w dobrze prowadzonej grupie dzieci mieszanych, te starsze nabywają umiejętności opiekowania się, niesienia pomocy. Jest to o tyle cenne, w sposób naturalny, codzienny uczą się prawidłowych relacji.
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
 #    #######  #####  ##### 
 #  #  #    #   # #   # 
 #  #  #    #    #   # 
 #  #  ######  ######  ###### 
 #######    # #   #    # 
   #  #   # #   # #   # 
   #  #####  #####  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp