MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Szantaż prawnego byłego opiekuna
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: nauczyciel 16.07.2008 10:18  
Szantaż prawnego byłego opiekuna
Szantażuje nas babcia 70 letnia- były opiekun prawny dziecka walczący niesłusznie z obecną rodziną zastępczą i nakłania nas do zeznawania nieprawdy. W przeciwnym razie grozi nam sądem...
To jest groźba realna. Babcia wygrywa bo w sądzie mają jej dość!!
wyślij odpowiedź

Autor: miwues 19.08.2008 16:21  
.
I czego od nas oczekujesz?
wyślij odpowiedź

Autor: ola 20.08.2008 10:46  
nauczycielka
Zrozumienia, że nasza praca to nie tylko 25 godzin z dziećmi. Tylko pełno nieuzasadnionych pretensji i żalów. Ja nie mam pretensji i żalów do rodziców więc oczekuję od nich tego samego.
Szczerze mówiąc zadałam te pytania z ciekawości i muszę stwierdzić, że mivues masz podobne odczucia do moich. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna - nauczycielka 20.08.2008 12:17  
Odp:nauczycielka
To prawda, nasza praca nie kończy się po 5 godzinach bowiem towarzyszą nam emocje które wywołują sytuacje i naczęściej nieodpowiedzialni rodzice, babcie czy opiekunowie.
Większość problemów to nieuzasadnione pretensje i zarzuty stawiane niby w interesie dziecka. Po zakończeniu pracy czasem do wieczora o niczym innym nie potrafię myśleć, a najwięcej szkoda i żal mi właśnie dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: ela 24.08.2008 17:31  
dla nauczycielki: szantaż prawnego byłego opiekuna
Zeznawanie nieprawdy jest obciążone karą pozbawienia wolności. Radzę zastanowić się nad składaniem wyjasnień i nieprzejmować się starszą panią (choć jest to trudne). Przecież to nie ona (z racji wieku) może mieć kłopoty i wyzytę u prokuratora. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 25.08.2008 09:06  
odp
Na szczęście ta Pani nie miała odwagi aby mnie osobiście szantażować, ponieważ wie że nic by nie zyskała. Wybrała sobie drugą panią - osobę bardziej wrażliwą na takie "ataki".
I tak nic nie zdziałała w tej sprawie, ale jak czytam problemy niektórych rodziców to po prostu uznałam, że trzeba im uświadomić na czym polega nasza praca.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #  #       
 #     #    #     #####   ######  
 #     #    #    #        #     # 
  #   #     #    #        #     #