MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Rodzice przyprowadzaja dziecko 30 minut przed rozpoczęciem zajęć
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: nauczycielka 16.07.2008 10:15  
Rodzice przyprowadzaja dziecko 30 minut przed rozpoczęciem zajęć
Pracuję z zerówką od 7.00 do 12.00. Koleżanka wchodzi do mojej sali ze swoją grupą, która przychodzi na 10.30. Niestety zdarza się codzinnie, że dzieci z tej drugiej grupy wchodzą same 30 minut przed czasem- bez rodzica, bez pani. Ja w tym czasie za nie nie odpowiadam. Najczęściej jest tych dzieci kilka. Nic nie daje zwracanie uwagi. Nastepnego dnia znów przychodzą tak samo- a za rodzicem dymu nie widać. Co mam zrobić?
wyślij odpowiedź

Autor: miwues 19.08.2008 16:23  
.
Jest to wina złej organizacji pracy przedszkola, a więc wina dyrektora.
wyślij odpowiedź

Autor: ola 20.08.2008 10:43  
nauczycielka
Dyrektorka uważa, że to nasza wina i nie szuka rozwiązania. Sama więc kilkakrotnie grzecznie wyprosiłam rodziców.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 07.09.2008 14:00  
Ech rodzice...
Należy pisać karteczki (duże i jaskrawe, przyklejać na szafkach dzieci, tak żeby inni rodzice mogli przeczytać, np. "Bardzo proszę o nie przyprowadzanie dziecka 30minut przed rozpoczeciem pracy jego grupy, gdyż dziecko pozostaje bez opieki wychowawcy i narażacie je Państwo w ten sposób na niebezpieczeństwo. Przypominam, że Państwa grupa czynna jest w godzinach:.... Wychowawca innej grupy ma pod opieką 27 swoich wychowawnków i nie ponosi odpowiedzialności za Państwa dzieci" ), indywidualnie informować, że za dzieci w tym momencie nikt nie odpowiada, bądź "wracać" rodzica telefonicznie no i oczywiście porozmawiać na kolezanką, żeby upominała rodziców "swoich" dzieci.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    #####  
 #     #        #        #  #     # 
  #   #   #     #  #     #  #     #