MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > szarpanie i inne kary cielesne w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama Jasia 12.10.2006 23:00  
szarpanie i inne kary cielesne w przedszkolu
Witam! Mój synek chodzi już drugi rok do przedszkola. Dzisiaj wieczorem powiedział mi, że jedna z pań nauczycielek mocno pociągnęła go za włoski. Do incydentu doszło podczas gdy synek bawił się z kolegą. Może trochę hałasowali, ale synek przyznał mi się, że bardzo go zabolało to szarpanie i było mu przykro. Jak delikatnie wyjaśnić to zdarzenie, czy mam wprost zapytać pani czy szarpała go za włosy. Nie chcę, żeby wychowawczyni stosowała takie metody wychowawcze. Kilka dni temu synek poskarżył mi się, że pani mocno pociągnęła go za kołnież. Jak mam zareagować?
4 października 2006
wyślij odpowiedź

Autor: gosia 12.10.2006 23:00  
kary w przedszkolu
Ja bym bezpośrednio stanowczo ale grzecznie bez krzyku zareagowała u wychowawcu grupy, w między czasie popytałałabym sie innych rodziców czy ich dzieci cos podobnego zgłaszały. Gdyby kilkoro dzieciaczków coś takiego zgłaszało albo rozmowa z wychowawcą nic by nie dała sprawę zgłosiłabym bezpośrednio dyrektorowi przedszkola albo rodzicowi, który jest w radzie rodziców( radzie placówki)aby dyrektorowi został zgłoszony taki fakt. Pozdrawia, mama 4-letniego przedszkolaka-przedstawiciel rady rodziców w grupie mojego synka

5 pa+dziernika 2006
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 12.10.2006 23:01  
Zadanie pytania, a nie stawianie zarzutu będzie tu odpowiednie.
Z pewnością dzieci należy słuchać, pytać je co było w przedszkolu i czy nie spotkała ich krzywda itd. Trzeba jednak pamiętać o tym że dzieci nie muszą relacjonować dokładnie tego co je spotkało. Mogą bowiem pofantazjować i np przypisać sobie zdarzenie które zaobserwowały u innych. To wynika z psychiki małego dziecka i wcale nie znaczy, że są kłamczuszkami. Dlatego zalecana jest ostrożność dosłownego przyjmowania opowiadania dziecka. Ostrożność nie rozumiem jako zbagatelizowanie, a jako konieczność rozpoznania z innej strony.
Ja więc bym zwyczajnie spytała nauczycielki czy może się zdarzać, że dzieci w grupie są przywoływane do porządku poprzez pociąganie za włosy i szarpanie. Zadanie pytania w celu wyjaśnienia, a nie stawianie zarzutu powinno spowodować że może dojść do rozmowy na ten temat.
5 pa+dziernika 2006
wyślij odpowiedź

Autor: wal szat 14.10.2006 13:37  
Odp:szarpanie i inne kary cielesne w przedszkolu
wysłać przedszkolankę do na badania...takie zachowanie dyskwalifikuje ją zawodowo,brak jej elementarnej wiedzy o psychologii dziecka..jako sprzątaczka w przedszkolu też stanowiłaby zagrożenie dla dzieci
wyślij odpowiedź

Autor: Reni 15.10.2006 19:56  
Odp:Odp:szarpanie i inne kary cielesne w przedszkolu
Nie wiem kim jesteś ale taki radykał nie powinien się wypowiadać. Od razu widać że szukasz zamętu a o pracy w przedszkolu masz tyle pojęcia co brudu za paznokciem.
wyślij odpowiedź

Autor: true 08.06.2008 01:17  
true
co wy się tak skarzycie na nauczycieli, dość że mają pracować za 1200 z bandą rozwydrzonych bachorów, to jeszcze bo takie a takie mają obowiązki, a jak nie to grozi nauczycielowi to i to. A zabierać bahory i wychowywac w domu to zobaczycie
wyślij odpowiedź

Autor: ja 16.01.2009 18:05  
Odp:true
brao!!!!!!!!!!!!!!!! już zmieniłeś lelarza?
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 23.01.2009 19:01  
szarpanie
Każdy sobie sam wybiera zawód i powinien liczyć sie z tym na przyszłość. W przedszkolu mojej córeczki pracuje pani (ok 20 lat pracy) to widać po niej zmęczona , zniechęcona,to ona niech idzie do domu i niech odpoczywa.
wyślij odpowiedź

Autor: ja1 23.01.2009 21:55  
szkoda słów
A jaki zawód ma Kasia? Jak to lekko, a raczej bezmyślnie wydaje się opinie. A Kasia pracuje? Chyba nie, bo coś dużo jej wpisów. Ilość nie znaczy jakość...i jeszcze jedno warto myśleć co się pisze, a nie odwrotnie.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 01.05.2009 18:13  
Do Kasi
Droga Pani Kasiu , uważa pani,że przepracowane około 20 lat pracy to czas na odpoczynek - bo człowiek już zmęczony, zniechęcony. Ja pracuję 22 lata i często jestem zmęczona, gdyby się popracowało w przedszkolu to by sie inaczej widziało wiele spraw. Zniechęcona jestem, gdy czytam wypowiedzi typu -" zniechęcona to niech idzie do domu"A dasz ty jej kobieto emeryturę bo jest za młoda i wiele wiele lat pracy przed nią a ja życzę jej wiele cierpliwosci do takich rozwydrzonych mamusiek, które myślą ,ze wiecznie będa młode i zero u nich szacunku dla starszych od siebie.Uwazasz kobieto,ze nauczycielki przedszkola to robociki ,które się nie męczą, nic je nie boli,nie mają zmartwień i problemów, robociki, które powinny kłaniaźć się w pas pustym , prymitywnym babom(mam tu na myśli tylko takie wujątkowe egzemplarze)Większość rodziców to mądrzy ludzie, ale w każdym stadzie znajdzie się jakaś "czarna owca"
wyślij odpowiedź

Autor: ola 01.05.2009 23:22  
Odp:Do Kasi
OBAWIAM SIĘ, DROGIE MAMY ŻE JAK BĘDZIEMY SIE TAK ZACHOWYWAĆ, TO NASZE DZIECI NIE BĘDĄ CHODZIŁY DO PRZEDSZKOLA NIE ZE WZGLĘDU NA ICH LIKWIDACJĘ CZY BRAK MIEJSC, TYLKO DLATEGO ŻE NIE BĘDZIE MIAŁ ICH ICH KTO UCZYĆ!!!!!!!!!!!! TEŻ JESTEM MAMĄ I MAM CZTEROLETNIEGO URWISA I WIEM JAK MOŻE DAĆ W KOŚĆ MAŁE DZIECKO. JEDNO!!!!!!!!!!A NAUCZYCIELKI MAJA TAKICH DZIECI 20-30. DLACZEGO NIE SZANUJEMY ICH PRACY? DLACZEGO SAME W NERWACH DAJEMY KLAPSA A NAUCZYCIELCE NIE WOLNO ZWRÓCIĆ UWAGI DZIECKU? NAPRAWDĘ JESTEM PRZEKONANA ŻE SĄ TO OSOBY (w wiekszości)Z POWOŁNIEM DO TEJ PRACY. BO KTO BY WYTRZYMAŁ Z TYLOMA DZIECIAKAMI I Z CIĄGŁYMI UWAGAMI, KRYTYKOWANIEM I BRAKIEM SZACUNKU ZE STRONY ICH RODZICOW. POWOŁANIE DO PRACY TO JEDNO A ŻYCIE TO DRUGIE. OPANUJCIE SIĘ KOBIETY. PRAWDA JEST TAKA ZE RODZICOM SIĘ NIE CHCE WYCHOWYWAĆ SWOICH DZIECI I DLATEGO ODDAJA JE NA WIELE GODZIN DO PRZEDSZKOLA (oczywiście nie mówię o wszystkich; z resztą każda z nas wie jaka jest matką). NAUCZYCIELKI MAJA ODWALIĆ ZA NAS CZARNA ROBOTĘ A MY TYLKO WYMAGAMY. WYOBRAŹCIE SOBIE NAUCZYCIELKĘ KTÓRA TU ZAGLADA NA FORUM, PEWNIE JAK CZYTA TE WASZE WYPOWIEDZI TO PRACOWAC JEJ SIĘ ODECHCIEWA. NIE MYŚLCIE ŻE JESTEM ZA STOSOWANIEM KAR CIELESNYCH W PRZEDSZKOLU. W ŻADNYM WYPADKU. UWAZAM ŻE JEŻELI TAKA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE TO NALEŻY TO WYJAŚNIĆ, ALE PRZESTAŃCIE WYPISYWAĆ TE BREDNIE O TYM ZE NAUCZYCIELKOM NIKT ZAWODU NIE WYBIERAŁ ITP. JAK MÓJ SYN PÓJDZIE DO PRZEDSZKOLA TO JA BĘDĘ CHCIAŁA ZNALĘŹĆ WSPÓLNY JĘZYK Z WYCHOWAWCZYNIĄ JEGO GRUPY A NIE ATAKOWAĆ JĄ. DLA DOBRA MOJEGO SYNKA.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 03.05.2009 17:13  
Do Oli i innych mądrych mam
Fajnie, że jest ktoś kto nas rozumie, oby więcej było takich mam.Największym problemem jest to ,że mamy nie dostrzegają złożoności życia zbiorowego. W domu dziecko ma do dyspozycji mamę tylko dla siebie a w przedszkolu jedna osoba dorosła przypada na 25-30 dzieci. I choćby nie wiem jak się starał to jedna osoba nie zaspokoi wszelkich zachcianek swoich podopiecznych. Mamy często oddające dziecko do przedszkola zapominają ,że nauczycielka ma pod opieką inne dzieci nie może skupiać uwagi tylko na wybranym tak jak by sobie mama życzyła, bo jest to zwykły egoizm z jej strony. Dla nas dzieci są wszystkie takie same, kiedy dla matki to pępek świata, no cóż tak się nie da. Musiało by być tyle pań ile dzieci żeby spełniać często bzdurne wymagania rodziców.Wiadomo że nie sztuka urodzić(bo nawet upośledzona urodzi), sztuka to mądrze wychować. Mamuśki myślą,ze jak już urodzą to są najcudowniejszymi najmądrzejszymi mamami, nic bardziej błędnego. Widzę wiele mam, którym tak jak ich dziecku potrzeba opieki po prostu nie radzą sobie z rodzicielstwem a żale frustracje zrzucają chociazby na nauczycielkę. Piszesz Olu,że jak jakaś nauczycielka wejdzie na to forum to odechcę się jej pracować.Mi opadaja ręcę gdy czytam niektóre wypowiedzi i zastanawiam się skąd u ludzi tyle jadu, podłości.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #  #     #  #     # 
 #     #   #####    #####    ###### 
 #     #        #  #     #        # 
  #   #   #     #  #     #  #     #