MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > 2-miesięczne wakacje w Przedszkolu w Stęszewie ! ! ! czy to normalne?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Monika Pospieszna 04.07.2008 14:51  
2-miesięczne wakacje w Przedszkolu w Stęszewie ! ! ! czy to normalne?
witam
Mieszkam w małej miejscowości pod Poznaniem, w Stęszewie. W przyszłym roku moja córcia idzie do przedszkola (skończy 3 lata). Jednak niepokoi mnie dziwny zwyczaj tutejszego przdszkola - dłuuuugie wakacje. Rok szkolny skończył się ok.20 czerwca, a nowy rozpocznie się normalnie, od września. Czy takie długie, ponad 2-miesięczne wakacje to normalna sprawa? Co ja zrobię z dzieckiem przez tyle czasu???? czy są jakieś przepisy regulujące tę sprawę?

POMÓŻCIE!!!
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 04.07.2008 18:04  
Odp:2-miesięczne wakacje w Przedszkolu w Stęszewie ! ! ! czy to normalne?
bardzo częsti w małych miejscowościach przedszkola mają status placówek feryjnych, oprócz dłuugich wakacji czekają cię ferie świąteczne do Nowego roku, ferie wielkanocne i wszystkie wolne dni jakimi dysponuje szkoła (np. DZień Nauczyciela, dzień pisania testu kompetencji klas szóstych, ferie zimowe itp), nie pozostaje nic jak walczyć o zmianę statusu przedszkola na placówkę nieferyjną. o statusie placówki decyduje organ prowadzący, który w ramach oszczędności niechętnie się na to godzi bo wiąże się to ze zwiększeniem środków finansowych, ale zawsze Rada Rodziców może wystąpić do OP z takim wnioskiem, warto w tym celu znaleźć radnego który byłby przychylny pomysłowi, inny pomysł nie przychodzi mi do głowy
wyślij odpowiedź

Autor: Maria 07.07.2008 18:31  
To nie jest normalne ponieważ przedszkole nie mają przerw dłuższych niż 1 m-c. Proszę zapytać w gmienie dlczego zaakceptwali taki plan dla przedszkola i czy to jest podyktowane czymś ważnym .
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 11.07.2008 22:18  
Niestety nie ma w tym zakresie uregulowań ustawowych, a jedynie lokalne czyli gminy. To gmina zarządza przedszkolami i szkolami. Tam trzeba składać petycje i pytania dlaczego nie zorganizują pracy przedszkola tak, że przerwa trwa tylko miesiąc jak w ogromnej większości przedszkoli w Polsce.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 11.02.2009 13:16  
Odp:Odp:2-miesięczne wakacje w Przedszkolu w Stęszewie ! ! ! czy to normalne?
Dlaczego nienormalne. Jestem nauczycielką z 19 letnim stażem i pracuję w ponad 50 tysięcznym mieście. U nas w wakacje dyżurują wyznaczone placówki np. 4 z 12 a pozostałe są zamkniete od 30 czerwca do 31 sierpnia. W następnym roku dyżurują inne 4 itd,itd. Plan przerw wakacyjnych ustala organ prowadzący.
wyślij odpowiedź

Autor: Grazka 11.02.2009 17:29  
U nas jest podobni-tzn sa wakacje 8 tyg dla n-la,czyli ok.1.5 miesiaca.zostaja 2 tyg ale nigdy nie mamy chetnych dzieci ,no moze dwoje by sie znalazlo.Wiec przez te 2 tyg robimy rozne rzeczy w przedszkolu.A dlatego mamy dlugie wakacje bo jest nas tylko 3 n-lki i nie da sie tego rozdzielic-nawet jesli-nie ma dla kogo.
wyślij odpowiedź

Autor: Grazka 11.02.2009 17:30  
SORRY !!! 7 tyg wakacji ma nauczyciel przedszkola.
wyślij odpowiedź

Autor: XXXooooXXXX 17.02.2009 18:54  
Czemu się dziwisz?
Tak nauczyciel z racji wykonywanego zawodu ma 35 dni urlopu, to jest określone w karcie nauczyciela. Zawsze możesz wybrać podobny zawód.... Ja robie w niepublicznym więc mam niestety tylko 20...ale i inne pieniądze.Nie chcę mi się rozwodzić na temat specyfiki zawodu, zawsze niedowiarków zapraszam na dzień otwarty w przedszkolu, niech doświadczy tego rodzaju pracy....Choć ja i tak ją kocham :-)
wyślij odpowiedź

Autor: Martuszka 18.03.2009 16:49  
Odp:Odp:Odp:2-miesięczne wakacje w Przedszkolu w Stęszewie ! ! ! czy to normalne?
Tez byłam wzburzona wakcjami nauczycieli dopóki nie zaczęłam sama pracowac w przedszkolu. Tu nie ma urlopu w ciagu roku szkolnego (jezeli jest to placówka nie feryjna)Rok szkolny konczy sie pod koniec czerwca potem kolejny tydz. w lipcu robi sie porządki w salach, rózne rady zakończeniowe itd. wracamy do pracy w ostatnim tyg.sierpnia zeby przygotowac wszystko na przyjecie nowych dzieci.To nie jest łatwa praca a i płaca jest marna 1600zł brutto. Tak więc staje murem za gronem nauczycielskim.
wyślij odpowiedź

Autor: Mamuśka33 11.02.2010 13:24  
Jeżeli ktoś już podejmuje pracę przedszkolanki,to niech tak nie ubolewa że to taka niewdzięczna praca.Owszem praca nie należy do najłatwiejszych ale w końcu trzeba być odpowiednio przeszkolonym do niej.Zanim ktoś zostaje przedszkolanką powinien dobrze zastanowić się czy się do tego nadaje.Co do zarobków,to piszczycie jak każdy nauczyciel,jak się nie podoba, nikt was nie trzyma.
Kochane mamy wygląda na to,że jak są wakacje to musimy zabierać nasze pociechy do pracy,chyba maja się już doszkalać za młodu .
wyślij odpowiedź

Autor: Beata - nauczycielka przedszkola 11.02.2010 15:10  
Mamuśka33
Po pierwsze proszę Panią to nie ma zawodu przedszkolanki- jest nauczyciel przedszkola , wychowania przedszkolnego.Po drugie my do swojego zawodu nie jesteśmy przeszkolone bo kojarzy mi się z jakąś tresurą psa czy szkoleniem z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, my kończymy wyższe studia pedagogiczne następnie kilka podyplomowych i to nie ma związku z szkoleniem , my zdobywamy wykształcenie.Po trzecie Pani słowa "....jak się nie podoba, nikt was nie trzyma" - my możemy to samo powiedzieć do ciągle niezadowolonych rodziców "jak się nie podoba przedszkole, to proszę zabrać dziecko, można przecież samemu się nim zająć, lub zatrudnić opiekunkę.Po czwarte mamy 35 dni urlopu i mamy prawo go wykorzystać, gdyby Pani była nauczycielką też chciała by Pani go wykorzystać.Tylko,ze 35 dni to nie są dwa miesiące bo przecież ktoś musi przygotować przedszkole na przyjęcie dzieci a poza tym większość przedszkoli pracuje w sierpniu, jezeli rodzice zgłoszą dziecko to mamy dyżury.Gdybyście poznali specyfikę naszego zawodu i zakres obowiążków to wiele osób zmieniło by zdanie na temat naszej pracy a tak ciągle tylko oskarżenia, pretensje i ciagłe niezadowolenie, wszystko wam przeszkadza.
wyślij odpowiedź

Autor: zuzanna 11.03.2010 15:23  
Do Mamuśki 33 !

Zgłosiła Pani problem dyrektorowi przedszkola?
W jaki sposób statut tego przedszkola reguluje kwestię przerwy wakacyjnej? Proszę, to sprawdzić i kierować swoje uwagi do dyrektora lub organu prowadzącego, a nie obrażać nauczycieli.
Czasami okaże się, że to jest przedszkole niepubliczne i znane Pani były warunki organizacji pracy w ciągu roku szkolnego.
wyślij odpowiedź

Autor: mmm 05.06.2010 15:25  
wakacje
Zapytać dyrektora o najbliższe dyżurujące w okresie wakacji przedszkole.Zapisać dziecko wcześniej bo ilość miejsc jest ograniczona
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 06.06.2010 00:58  
potwierdzam
Przedszkole w Steszewie nie jest niepubliczne. W blizszej i dalszej okolicy brak jakiejkolwiek alternatywy dla rodzicow. Wielu rodzicow dojezdza do pracy do Poznania, takie czasy... Z dziecmi nie ma wiec co zrobic, ja np mam tylko 26 dni urlopu, brak dziadkow itp. Poza tym przedszkole fajne, choc ciasne ale sie rozbudowuje. Tylko dlaczego taka mentalnosc? wszedzie przeszkody dla posiadajacych dzieci. To moze zatrudnic wiecej Pan przedszkolanek?
wyślij odpowiedź

Autor: stęszewianka 06.07.2010 22:48  
dyżur
w sierpniu w przedszkolu jest dyżur, więc jednak coś się zmieniło na lepsze
wyślij odpowiedź

Autor: C f 09.04.2011 12:02  
Święte krowy!!
dyżurujące przedszkola?????? tak oczywiście, tylko w moim zabrakło miejsc. Mogę dziecko zapisac do innego, oddalonego 5 km od miasta na wypizdowiu.
I czym do cholery jasnej mam tam dojechac.
Wiekszosc przedszkoli zamkniete. Bo co... ŚWIĘTE KROWY MUSZA ODPOCZYWAC?? kosztem utraty mojej pracy????????????????????????????????????????
pracuje w piekarni, chce 2 miesiace urlopu. To może KROWY nie beda jesc chleba w tym czacie?????
Pasuje układ??????????
a jak nie pasuje to wypier.... i piec sobie własny!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Zośka 09.04.2011 17:15  
Święte krowy!!
Boże co za pustak wszedł na to forum.Skoro Nauczycielki postrzegasz jako "krowy", no ale wybacz, ale ja odbieram cię jako zwykłą "świnię" bez krzty kultury osobistej.Przykro się robi jak czyta sie tak prymitywnych wpisów, ale ciebie człowieku nikt już nie zmieni.Powiem ci tylko jedno, że nauczyciel w przedszkolu ma 6 tygodni urlopu, a nie 2 miesiące. a co ty sobie myślisz kiedy mamy przygotować sale na przyjęcie dzieci. Po co dyskutować, wiesz mam gdzies twoją pracę i ciebie.Wyobrażam sobie twojego dzieciaka, jaka matka takie dziecko.
wyślij odpowiedź

Autor: NP 09.04.2011 21:56  
Wakcaje są DLA DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A NIE DLA nAUCZYCIELI LUDZIE !!!
Mimo ze mam 2 m-ce wakacji w pracy jestem nadal i faktyczne wolne to taki urlop jak wasz 1-ąc
wyślij odpowiedź

Autor: aa 10.04.2011 09:09  
święte krowy
ok, macie 6 tygodni urlopu... to dlaczego przedszkole jest zamknięte równe 2 miesiące???????
postaw się w sytuacji ludzi, którzy nie mogą wziąć tyle urlopu!!
ps. wakacje są dla dzieci????????????? raczej nie dla przedszkolaków, nie mylcie ludzie rzeczywistości!!!!!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Zośka 10.04.2011 10:50  
święte krowy - do aa
Kobieto a ty myślisz, że niby kiedy zrobi się porządki w przedszkolu, ty chciałabyś wykorzystać swój urlop na robienie porządków w pracy. Często w czasie wakacji robię ozdoby, gazetki i jakoś nie narzekam.A do 6 tygodni urlopu mamy zwyczajnie prawo.Jeśli jest dyżur w przedszkolu to pracujemy w sierpniu a reszta to urlop. Jeśli nie ma dyżuru to w połowie sierpnia wracamy do racy, czy to tak trudno zrozumieć?Pewnie powinnyśmy w ogóle nie mieć urlopu i pracować na okragło 12 miesięcy, ale przypominam ,ze my też mamy rodziny i jesteśmy zmęczone.
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 10.04.2011 17:48  
Odp:święte krowy - do aa
Oczywiście,że zmęczone ale proszę nie opowiadać bajek nt.urlopu,że tylko 6 tygodni. A wszystkie inne wolne dni to niby kto ma wolne ?! Tzw. "Długie weekend-y" i inne dni wolne ,przecież macie urlopu więcej niż przeciętny Polak,a ciągle płaczecie ,że MAło ! to jest kpina !
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 10.04.2011 17:58  
Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.
Zmęczone po 5-ciu godzinach pracy ?! A co mają powiedzieć rolnicy,którzy nie pracują 5 ale 17 godz.!? Nie mają urlopów,ani stałej pensji(co miesiąc tyle samo !).Mają natomiast nieprzewidziane koszty ! Chciałaby Pani Tak ? Wszyscy uważamy,że rolnikom w Polsce jest tak super,ale jakoś nikt nie pomyśli o tym co napisałam powyżej !
wyślij odpowiedź

Autor: Zośka 10.04.2011 18:48  
Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.
Pierwszy raz słyszę o długich weekendach. Kiedy inni maja tzw "długie weekendy to my zawsze pracujemy, chyba pomyliła pani przedszkole ze szkoła.A tak w ogóle co ma praca nauczycielki przedszkola do pracy rolnika? Jeszcze jedno proszę przyjść i popracować te 5 godzin, zobaczymy jakże będzie pani zrelaksowana.Na koniec powiem tylko jedno proszę nie pisać bzdur o długim urlopie i wolnych dniach. Każda nauczycielka przedszkola ma 6 tygodni urlopu ani dnia więcej. Ale nikt nie widzi, że musimy ciągle uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach, oczywiście po pracy, nie mówiąc już o weekendach , które przeznaczamy na studia podyplomowe i nikt się nas nie pyta, czy mamy z kim zostawić dzieci. Szkoda słów.
wyślij odpowiedź

Autor: NP 10.04.2011 18:54  
Odp:Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.
Proponuję żeby Posiedzieć w przedszkolu te 5h - gwarantuje ze po 2h masz już serdecznie dości, boli cię głowa !!!!!
TO NIe jest łatwa praca daje duzo satysfakcji... co do dlaszego tematu wolnego tak jak ktoś pisał powyzej - sprzątanie, dekoracje kiedyś to trzeba zrobic!!!
WAKACJE sa dla dzieci aby spedzily wiecej czasu z rodzicami wkoncu NAUCZYCIEL nie zastapi Matki i Ojca!!! wiem że dla niektórych "szkoda" :)

Pozatym nie nagadujcie rolnik, urzedas po wyjsciu i zakonczeniu pracy mawolne a ja siedze codziennie wieczorami nad PAPIERZYSKAMI ktorych jest coreaz wiecej NIE masz pojecia o pRACY nauczyciela nie pisz!!!
Rozumiem ze rodzic moze mieć problem co zrobić z dzieckiem ale sa przedszkola majace dyżur, sa rodzice- dziadkowie, ciocie i w ostatecznosci panie do wynajecia :D
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 10.04.2011 19:19  
Odp:Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.
A kto nie musi pracować ? Kiedy zaczynała Pani pracę w placówce to nikt nie poinformował,że konieczne będą szkolenia czy studia ?-To do kogo te pretensje.Trzeba było zostać sekretarką albo kwiaciarką -tam chyba jest mniej stresu i studia podyplomowe też nie są obowiązkowe !?
wyślij odpowiedź

Autor: Zośka 10.04.2011 19:41  
dp:Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.
A tobie kobieto kto każe pracować na roli? Ja nie mam pretensji o szkolenia i studia, ale proszę nie klepać głupot o dodatkowych wolnych dniach. Ja pani nie wybierałam zawodu, nie lubi pani pracy z krowami i świniami to proszę sie przenieść do miasta, skończyć studia i nie narzekać na 17 godzinny dzien pracy.
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 10.04.2011 20:14  
Odp:dp:Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.
To proszę się przenieść na tę bezstresową wieś !
wyślij odpowiedź

Autor: Zośka 10.04.2011 21:10  
Odp:dp:Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.

Wolę miasto i swoją pracę, nie mam zamiłowania do pracy na roli.
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 10.04.2011 22:19  
Odp:Odp:dp:Odp:Odp:święte krowy - do aa.cd.
Wszystko się należy tylko tym,którzy są na etacie zatrudnieni !!! Zwłaszcza nauczycielom,którym wszelkie prawa i przywileje gwarantuje Karta Nauczyciela. Ciągle płaczecie o wszystko,a czytając to forum,człowiekowi się nieraz włos na głowie jeży co się dzieje.Mam nadzieję,że Pani nie należy do wymienionych przykładów !? Jeżeli komuś nie odpowiada aktualna praca,gdzie w trakcie urlopu trzeba coś zrobić-to droga wolna,są inni na to stanowisko. Można sobie znaleźć inną pracę.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Adamus 22.06.2011 22:02  
Odp:Odp:święte krowy - do aa
my pracujemy w ferie i w każde wolne dni ktore ma szkola mamy normalne dyżury, do końca czerwca mamy dzieci. naucz.przedszkola
wyślij odpowiedź

Autor: ja 23.06.2011 20:32  
urlopy
Moim zdaniem każdy zawód jest potrzebny.Takie rozważania jak wyżej nie mają sensu-a co ma powiedzieć górnik, hutnik,pracownik platformy wiertniczej czy każdy inny. To może wybrać profesję księdza bo "pracuje" zazwyczaj godzinę dziennie? Nie targujcie się który zawód najlepszy, bo wszystkie są potrzebne- nauczycielski też.
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna 23.06.2011 20:51  
Do Anny
Nie tłumacz się Aniu, przez niektórych zazdrość przemawia. Nikt nikomu nie broni się uczyć.
wyślij odpowiedź

Autor: 000 20.03.2012 21:06  
000
Kpina jak niektórzy wypowiadają się o zawodzie nauczyciela.
Powiem krótko - SZANUJECIE SWOJĄ PRACĘ TO I SZANUJCIE INNYCH! - praca nauczyciela nie jest lekka. Przedszkola i szkoły nie są do wychowywania ale do doskonalenia umiejętności i kształcenia waszych pociech. A niestety nauczyciel nie posiada dni wolnych w roku szkolnym.
wyślij odpowiedź

Autor: Basia 17.04.2012 20:43  
świnie i inne stwory
Nie, no proszę...
co to komu da, że zwymyśla czyjąś pracę? Ulży Wam? Każda praca ma swoje blaski i cienie. Ja pracuję w przedszkolu publicznym, ale bywa, że jestem po 10 godzin dziennie i nie narzekam. Owszem, jest ciężko, zwłaszcza, jak przyjdą wszystkie dzieci (zwłaszcza te potrzebujące dużego zainteresowania nauczyciela, z powodu "zbytniej żywiołowości"). Bardzo proszę wszelkie panie, który wyzywają nauczycieli od świń i innych stworków, by się zastanowili, jak przykład dają własnym zachowaniem. Przykład idzie z góry i bardzo gratuluję tej mamie, że wychowuje swoje dziecko pewnie jako "świętą krowę"... Praca w przedszkolu bywa ciężka, bo są dzieci, które potrafią dać w kość. Pomyślcie też o tym. tu ktoś kogoś ciągnie, tu pluje, tu bije, a tu ten ma wszystkich gdzies i wrzeszczy, bo chce wymusić coś swoim zachowaniem... nie użalam się, lubię swoją pracę, to moje miejsce na ziemi, ale... na litość boską, co komu da obrażanie innych?
wyślij odpowiedź

Autor: przedszkolanka 21.04.2012 13:10  
Odp:Odp:urlopy
Proszę zostać nauczycielką, będzie luz, blues, masa wolnego (35 dni w roku), pięć godzin relaksu zamiast pracy! Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 21.04.2012 14:38  
Odp:Odp:Odp:urlopy
Niby dlaczego mam być nauczycielką ? Nie mam takiej potrzeby .Ja i bez bycia nauczycielką mam tyle wolnego,wystarczy skreślić właściwe cyfry na kuponie przed kumulacją.
wyślij odpowiedź

Autor: przedszkolanka 22.04.2012 11:32  
Odp:Odp:Odp:Odp:urlopy
hahahahahaha!
No i widać, że ani to wolne, ani to trafne skreślenie nie daje Pani zadowolenia z życia. Dużo jadu widać w wypowiedziach, nienawiści do nauczycielek :P
Proponuję inaczej spożytkować czas wolny i "kumulację" hihi
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 22.04.2012 15:43  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:urlopy
Kto powiedział,że "zieję" nienawiścią i jadem ? Każdy sądzi sam po sobie,a Pani ocenia mnie wg.swoich teorii.Wygrana daje mi ogromnie dużo radości i satysfakcji,bo uwolniłam się wreszcie od kredytu !!! Czyż to nie jest powód do zadowolenia,oraz możliwość zapewnienia dzieciom przyszłości.Według Pani słów wnioskuję,że to zwyczajna zazdrość ! Wstyd

'
wyślij odpowiedź

Autor: przedszkolanka 22.04.2012 19:40  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:urlopy
odsyłam do tematu powyżej- "święte krowy", proszę sprawdzić ton swoich wypowiedzi. Są łagodne niczym baranek! bez komentarzy to zostawię, podobnie jak moją "zazdrość", to raczej specjalność takich jak Pani- sfrustrowanych, zazdroszczących wykształcenia i pracy innym. Skończyło się edukację na zawodówce? czy LO? Za pieniądze można studiować zaocznie, niekoniecznie pedagogikę. I zajęcie się znajdzie!

wyślij odpowiedź

Autor: Ola 22.04.2012 21:59  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:urlopy przedszkolanka
Cóż za podwórkowa psychologia ! Na którym trzepaku Pani się tego nauczyła ?! Przepraszać za swoje wypowiedzi nie mam zamiaru,ponieważ nie ma takiej potrzeby.Proszę sobie darować zgadywanki dotyczące mojego wykształcenia i wykonywanej pracy- obie Panie jesteście w błędzie ! Wrócę do wątku o rolnikach:Ich praca także jest ciężka i Jeszcze Bardziej Odpowiedzialna niż praca nauczyciela.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #         #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #  #    #   #       
  #####    #####   #    #   ######  
 #              #  #######  #     # 
 #        #     #       #   #     #