MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Gronkowiec w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Marysia 05.05.2008 11:19  
Gronkowiec w przedszkolu
Jestem dyrektorem przedszkola. Ostatnio u jednego dziecka wykryto gronkowca. Pytanie: co powinnam teraz zrobić? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem czy powinnam powiadomić sanepid czy może podjąć jakieś inne działania. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam
Marysia
wyślij odpowiedź

Autor: nika 09.05.2008 22:34  
Gronkowiec w przedszkolu
Marysiu, gronkowiec to nie dżuma , nie ma co się tak bac. Nie można się nim zarazic tak jak katarem.Dziecko na pewno dostało antybiotyk ,lub autoszczepionkę i będzie po sprawie.Nie wiem dlaczego kobieta bądż co bądż wykształcona popada w nie uzasadnioną histerię, chyba zbyt dużo telewizji sie naoglądałaś i sądzisz ,że to biedne dziecko wywoła śmiertelną epidemię w przedszkolu, a tak na prawdę nikt nie wie jaki zestaw bakterii nosi w swoim organiźmie. Nie jesteś w stanie żadnego zagrożenia, nic Ci się nie stanie, nie trzeba podejmowac żadnych działań, aswoją drogą jakie działania podjełabyś w przypadku owsicy, bo ja powiadomiłabym sanepid, ha, ha,ha
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 17.05.2008 09:07  
Odp:Gronkowiec w przedszkolu
Boże jaka panika, bez przesady, mój 4 letni synek złapał gronkowca latem i.....nawet niewiem skąd. Może w piaskownicy, może u babci, nie ma sensu szczelać. Kaszlał, kaszlał i okazało się że ma go w nosku. Dostał 3 serię szczepionek i mamy CHYBA świety spokój. Ale z tego co obserwuję zachowaniami wcześniejszymi synka to twardo mogę stwierdzić że gronkowca ma co drugie dziecko w przedszkolu - to pewne. Zresztą my 3 które tu piszemy też może go mamy.pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: anna 23.05.2008 22:34  
doceńmy że ktoś pyta
Amnie się nie podobają te Wasze okraszone dziwnymi uwagami komentarze. Jesli dyrektorka ma takie dylematy to znaczy ze dobrze i wcale jej się nie dziwię bo media zaogniają sprawę, Trzeba jednak cenić ze szef przedszkola chce wiedzieć takie rzeczy i zastanawia sieco ma zrobić. Bo jak w przedszkolu mojego dziecka były wszy to nauczycielki poza jedną wypierały sie że w ogóle coś takiego się wydarzyło. Ale nie ustaliły jednego frontu i jedna z nich sypnęła że zaraziła się także jedna z pań
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    ###### 
 #     #  #              #        # 
  #   #   #        #     #  #     #