MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Rola nauczyciela wychowania przedszkolnego w wychowaniu dziecka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aga 14.05.2020 22:49  
Rola nauczyciela wychowania przedszkolnego w wychowaniu dziecka
Jakie są Wasze opinie na temat roli nauczyciela przedszkolnego w wychowywaniu dziecka?
wyślij odpowiedź

Autor: gość 14.05.2020 22:51  
Odp:Rola nauczyciela wychowania przedszkolnego w wychowaniu dziecka
rodzic wychowuje, nauczyciel tylko wspomaga to wychowanie
wyślij odpowiedź

Autor: Gośka 14.05.2020 22:53  
ja uważam, że wychowanie dziecka, które zapisuje do przedszkola leży po obu stronach - rodziców i nauczycieli. W końcu większość dnia dziecko spędza w przedszkolu, gdzie rodzic nie ma wpływu na wychowaniu. Dlatego taką rolę powinien przejąć nauczyciel.
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna 14.05.2020 22:57  
Dziecko wychowuje się poprzez naturalne uczestniczenie w życiu rodzinnym
oraz najbliższego otoczenia, w którym przebywa najczęściej, a więc także przedszkola. Te dwa środowiska dają dziecku wzorce zachowań, czyli je wychowują.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 14.05.2020 22:59  
Wychowanie dziecka rozpoczyna się od rodziców. Przedszkole może je kontynuować i ukierunkowywać.
wyślij odpowiedź

Autor: Lila 15.05.2020 22:35  
Człowiek wynosi wartości z domu, a więc rola nauczyciela w wychowaniu jest moim zdaniem niewielka.
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 15.05.2020 22:43  
Jeśli wychowywanie to również kształtowanie osobowości to jestem zdania, że wychowawca w przedszkolu ma w tym ogromną rolę. Przedszkole jest miejscem, gdzie dziecko po raz pierwszy musi się liczyć ze zdaniem innej osoby niż rodzica, nabiera samodzielności, odkrywa nowe zainteresowania. To wszystko składa się na proces wychowawczy.
wyślij odpowiedź

Autor: Milena 15.05.2020 22:54  
Myślę, że rola nauczyciela w wychowaniu jest inna niż rola rodzica czy rodziny. Nauczyciel tylko wspiera ten proces.
wyślij odpowiedź

Autor: Kamil 16.05.2020 10:18  
Odp:Relacje dziecka z nauczycielem przedszkolnym
Nauczyciel wychowuje? Chyba nie w dzisiejszym świecie... Nauczyciel nie ma teraz nic do powiedzenia w kwestii wychowania dzieci. Jeśli tylko zacznie wychowywać to zaraz zbiegają się rodzice z pretensjami...
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 16.05.2020 10:31  
Tu się nie zgodzę. To, że wychowawca nie krzyczy, nie daje kar i nie bije "po łapach", tak jak to było kiedyś nie oznacza, że dziecka nie wychowuje. Wychowanie to nie tylko dyscyplina. Nauczyciel w przedszkolu uczy dziecko jak współpracować w grupie, jak się komunikować, wyrabia w dziecku wytrwałość i samodzielność poprzez realizowanie różnych zadań. To też jest wychowywanie.
wyślij odpowiedź

Autor: Kamil 16.05.2020 10:36  
Nie chodzi o bicie "po łapach" ale o dyscyplinę owszem. W tej chwili nauczyciel nie może nawet pokazać dziecku co jest dobre a co jest złe, zakazać, bo dziecko odczyta to na swój sposób, poskarży się a rodzic ma zupełnie inne zdanie na ten temat bo wychowuje dziecko bezstresowo. Sam jestem ojcem przedszkolaka i to co słyszę od innych rodziców i nauczycieli mnie przeraża. Dziecko może teraz wejść nauczycielce na głowę a ona nic nie może zrobić. I to się nazywa wychowanie?
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 16.05.2020 10:42  
Odp:Odp:Rola nauczyciela wychowania przedszkolnego w wychowaniu dziecka
Masz w tym trochę racji. Niektórzy rodzice trzymają swoje dzieci pod kloszem i nie chcą aby ktokolwiek wtrącał się w ich metody wychowawcze, ale to jest jakaś garstka osób. Nie przekonasz mnie, że przedszkole nie wychowuje.
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 16.05.2020 11:36  
Myślę, że dobry nauczyciel, który jest przygotowany odpowiednio do swojego zawodu, tzn. odpowiednio wykształcony i który widzi w tym zawodzie swoje spełnienie wychowuje nasze dzieciaki niezależnie od wartości wyniesionych z domu. Niezależnie od tego czy rodzic wychowuje swoje dziecko bezstresowo czy nie, taki nauczyciel będzie potrafił wsłuchać się w każde dziecko i pozwoli mu wykształcać dobre nawyki i nowe umiejętności.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #         #####  
  #   #    ##    #    #   #     # 
 #     #  # #    #    #   #     # 
 #     #    #    #    #    ###### 
 #     #    #    #######        # 
  #   #     #         #   #     #