MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Relacje dziecka z nauczycielem przedszkolnym
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aga 08.04.2020 13:34  
Relacje dziecka z nauczycielem przedszkolnym
Witam. Jestem mamą 4-latka uczęszczającego do przedszkola. Ze względu na moją pracę dziecko spędza większość dnia w przedszkolu. Martwię się, bo moje dziecko zacieśnia coraz bardziej więź ze swoją wychowawczynią, a jej słowa i wskazówki znaczą dla niego coraz więcej. Słowa wychowawczyni stają się "święte". Czy to normalne? Jak to jest w Waszym przypadku? Jakie relacje mają Wasz dzieci z nauczycielem przedszkolnym?
wyślij odpowiedź

Autor: Marzena 28.04.2020 22:28  
Relacje dziecka z nauczycielem przedszkolnym
u mnie ten sam problem... dziecko postawiło sobie wychowawczynię za autorytet a moje słowa i polecenia ma za nic... wraca do domu i ciągle tylko słychać: a Pani Asia mówi to czy tamto, Pani Asia pozwala albo nie pozwala itd. Tak więc u nas w domu rządzi pani przedszkolanka.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 28.04.2020 22:41  
Odp:Relacje dziecka z nauczycielem przedszkolnym
Moje 5-letnie dziecko uwielbia swoją wychowawczynię w przedszkolu, ale nie mamy raczej problemu z egzekwowaniem swoich poleceń tak jak to jest w Twoim przypadku. Zawsze z przyjemnością przyglądam się jak moje dziecko ciepło wita i żegna się ze swoją wychowawczynią. Dość często mówi o niej w domu, zawsze są to miłe słowa, ale nigdy nie próbuje podważać mojego zdania jej słowami. Przynajmniej tak mi się wydaje :)
wyślij odpowiedź

Autor: emi156 28.04.2020 22:44  
też to przerabiałam. na szczęście Pani z przedszkola nie będzie z nim przez całe życie. To tylko pewien krótki etap.
wyślij odpowiedź

Autor: gość 05.05.2020 06:13  
Odp:Odp:Relacje dziecka z nauczycielem przedszkolnym
Dokładnie, przedszkolanka będzie w Jego życiu zaledwie kilka lat. Dobrze, że Ją lubi i słucha. Ja bym się cieszyła. Za moment pójdzie do szkoły i przedszkolanka odejdzie w niepamięć. Gorzej jak dziecko ma zły kontakt z opiekunką, wtedy jest problem.
wyślij odpowiedź

Autor: Ala1987 05.05.2020 16:51  
no właśnie. u mnie z kolei dziecko nie ma dobrego kontaktu z wychowawczynią. codziennie słyszę tylko skargi. nie wiem skąd ta niechęć, bo uważam, że Pani nie jest wcale taka zła. Próbuje mu tłumaczyć z czego wynikają zachowania wychowawczyni, ale narazie bez skutku.
wyślij odpowiedź

Autor: Gosha 05.05.2020 18:12  
moje dziecko nazywa swoją przedszkolankę "ciocią" i już od progu przedszkola woła "cześć ciociu". widzę, że mają bardzo dobre relacje i cieszę się z tego powodu. Mam przynajmniej pewność, że moje dziecko czuje się w przedszkolu dobrze.
wyślij odpowiedź

Autor: matka 05.05.2020 18:18  
rozumiem, że może to być dla Ciebie przykre doświadczenie, ale wrzuć na luz. są gorsze rzeczy na świecie
wyślij odpowiedź

Autor: KasiaG 05.05.2020 19:41  
mój 6-latek nie chce chodzić do przedszkola, bo mówi, że nie lubi swojej Pani. codziennie rano jest wojna o pójście do przedszkola. jak pytam o powód niechęci do Pani, odpowiada, że tak po prostu. jak pytam o to jego wychowawczynię, odpowiada że tego nie zauważyła i wszystko jest w porządku. zwariować można...
wyślij odpowiedź

Autor: hanah 05.05.2020 21:46  
wychowawcą mojego dziecka w przedszkolu jest mężczyzna. Mój syn jest zachwycony. opowiada o nim całe popołudnia. Mąż robi się zazdrosny :)
wyślij odpowiedź

Autor: aaa 05.05.2020 22:00  
odp
radzę się nie przejmować i przeczekać
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 05.05.2020 22:21  
ciesz się, że Twoje dziecko ma dobre relacje. Ja kiedyś próbowałam wyjaśnić konflikt między przedszkolanką a moim dzieckiem. Odbiło się to później na córce. Najpierw uwierzyłam w jej wersję, a później wydało mi się logiczne to co mówi nauczycielka. Dziecko zamknęło się w sobie i teraz nie chce mi o niczym już mówić
wyślij odpowiedź

Autor: Angie222 07.05.2020 23:08  
Myślę, że to dobrze że wychowawca w przedszkolu jest dla dziecka w pewnym sensie autorytetem. Lepiej tak niż w druga stronę. Gdyby dziecko nie słuchało Pani w przedszkolu, ignorowało jej polecenia itp. to byłby większy powód do zmartwień.
wyślij odpowiedź

Autor: Marzenna 09.05.2020 13:19  
ja chodzę na rozmowy z przedszkolanką nawet kilka razy w miesiącu. Jak słucham jakie słowa powtarza moje dziecko jak wraca do domu to nóż mi się w kieszeni otwiera. Jak pójdę zrobić awanturę to potem jest chwila spokoju i znowu się zaczyna. Sama też chodziłam do przedszkola. Za karę stawiali mnie w kącie albo straszyli, że pójdę do ciemnej komórki. Nigdy tego nie zapomniałam i postaram się żeby moje dziecko nie musiało mieć takich wspomnień przedszkola
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#        #######   #####    #####  
 #    #   #        #     #  #     # 
 #    #   #        #        #     # 
 #    #   ######   ######    #####  
 #######        #  #     #  #     # 
      #   #     #  #     #  #     #