MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Gdy Pani krzyczy
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Elwira 11.10.2006 22:25  
Gdy Pani krzyczy

Mój syn zaczął własnie uczęszczać do przedszkola. Dwukrotnie sygnalizował, że Pani salowa krzyczy na dzieci. Nie wiem jak zareagować . Napiszcie proszę jak dowiedziec się co rzeczywiście ma miejsce, bo owa Pani w obecności rodziców jest nader miłą osobą, ale ufam swojemu dzicku. Co robić ?

16 września 2006
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 11.10.2006 22:26  
Odp:Gdy Pani krzyczy
Ja bym porozmawiała z dyrektorką. To jest jej obowiązek rozpoznać i spowodować zmianę zachowania. Jeśli tak jest naprawdę pewnie o tym wie i nie piewszy raz rodzic jej to powie

17 wrzeÂnia 2006
wyślij odpowiedź

Autor: junika 11.10.2006 22:26  
Odp:Gdy Pani krzyczy
Dzieci często mają wybujałą wyobraźnię.Jeśli jesteś nadopiekuńczym rodzicem i pewne rzeczy komentujesz przy dziecku, to ono to doskonale wykorzystuje. Może woźna skarciła za coś dziecko, więc chce się w pewien sposób odegrać.Jeśli jednak ma rację, to najpierw należy porozmawiać z tą osobą na osobności, a dopiero potem - jeśli to nie przyniesie skutku - niepokoić dyrektorkę.

17 wrzeÂnia 2006
wyślij odpowiedź

Autor: monikakonieczka 11.10.2006 22:27  
Odp:Odp:Gdy Pani krzyczy
wierzę
Moja córka też poszła w tym roku pierwszy raz do przedszkola(ma 5 lat)i zauważyłam,że panie salowe czy sorzątaczki mają więcej do powiedzenia niż panie nauczycielki

18 wrzeÂnia 2006
wyślij odpowiedź

Autor: ela 28.10.2006 11:12  
odp
Wydaje mi sie ,że rozmowa z dyrektorem jest ostatecznością . Proponuję najpierw rozmowę z nauczycielką. Bardzo często rodzice pomijają nauczycielki i biegną z wszystkim do dyrektorki nie zastanawiając się nad tym jaką przykrość sprawiają wychowawczyni. To nauczycielka jest cały dzień z dzieckiem, nie dyrektor! Trochę więcej zaufania.
wyślij odpowiedź

Autor: MK 28.10.2006 23:32  
Odp:odp
Nie zgadzam się trzeba działać. Najgorsze są pomoce w przedszkolach. Bardzo często to one są sprawcami lęków naszych dzieci. Kiedy chodził straszy synek i opowiadł co pani Jadzia robi nie wierzyłam. Jak poszedł młodszy i mówił to samo zebrałam jeszcze innych rodziców i przeprowadziliśmy poważną rozmowę z dyrektorką. Pani Jadzia teraz pracuje w kuchni a nowa młoda pomoc dzieciom się bradzo podoba i ją bardzo lubią
wyślij odpowiedź

Autor: Marika 04.11.2006 15:20  
odp.
Jest prawdą że takie sytuacje mają miejsce w przedszkolach. Pracowałam kidedyś w takiej placówce jako intenent. Patrząc na to co sie dzieje musiałam odejść. Jeżeli Wasze dzieci uczęszczają do przedszkoli sprawdzajcie co sie w nich dzieje, chociażby podłuchując pod drzwiami po Waszym wyjściu. Czasami warto uwierzyć dzieciom. Powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: aqq 16.11.2006 16:50  
Do Mariki
To są wyjątki! Są sytuację w których pani musi krzyknąć, żeby dzicko wiedziało co można, a czego nie. Co zrobisz Mariko, gdy masz dziecko, które ciągle bije inne dzieci. Nawet nie zauważysz kiedy kogoś kopnie albo popchnie. Musisz nie raz krzyknąć i doprowadzić do normalnego zachowania. Najlepiej podsłuchiwać pod drzwiami i komentować niezrozumiałe sytuacje.
wyślij odpowiedź

Autor: ramka 21.09.2007 21:44  
co robić ?
Moja córka uczęszcza do przedszkola do drugiej grupy, wcześniej miała panią, bardzo miłą, nie wiem z jakiego powodu, ale od września zmieniono jej wychowawcę, na osobę (moim zdanie, może się mylę nerwową i leniwą, ale podkreślam, ze to było moje pierwsze wrażenie)

Nigdy nie było z córką problemu,chętnie chodziła do przedszkola, od czasu zmiany wychowawcy, ciągle mówi, że nie chce chodzić do przedszkola że pani na nią krzyczy i jest niemiła.
Nie wiem jak rozmawiać z dzieckiem co mówić, bo wiem, ze dzici mają wybujałą wyobraźnię.
Ale powiem szczerze, że nie wiem co robić ???
Pomóżcie proszę

Dodam, że rozmawiałam z tą panią, ale tak kontrolnie, żeby zbadać sytuację, a dyrekcja za nią przepada, to jest Protegowana Dyrekcji :)
wyślij odpowiedź

Autor: maja 23.09.2008 14:18  
Co zrobić
Problem z Panią
Moja córka ma 5 lat, jest bardzo wrażliwą dziewczynką ,grzeczną od kąd poszła do przedszkola zaczęły się problemy z moczeniem nocnym, na początku myślałam że to przejdzie ale niestety nie przechodzi zrobiłam badania usg byłam u urologa dziecko jest zdrowe czy to możliwe że przedszkole tak na nią działa?
Nadmieniam, iż ostatnio zdarzyło się jej w przedszkolu zrobić kupkę w majteczki a w przedszkolu nikt nie raczył dziecka przebrać więc jak ją odbierałam to kupka była już wysuszona dziwi mnie fakt iż Pani X to nie przeszkadzało przez cały dzień że dziecko brzydko pachnie i czuje dyskomfort. Zapytałam córkę czemu się to przydarzyło powiedziała że Pani nie pozwoliła im odchodzić od stołu w czasie malowania, i że się jej po prostu boi. W nocy budzi się z płaczem że nie chce iść do przedszkola że Pani krzyczy na dzieci. Czy zachowanie tej Pani jest normalne? Ja na własne dziecko nigdy nie krzycz e dlaczego obca baba miałaby to robić? Proszę o radę co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Nie chcę zaszkodzić własnemu dziecku ale nie mogę pozwolić że y tak dalej było, wiem że nauczycielki w przedszkolach potrafią być bardzo mściwe.
wyślij odpowiedź

Autor: <UKRYTE IMIE I NAZWISKO> <BRAK 13.03.2010 19:28  
Gdy pani krzyczy
Problem z Panią
Moja córka ma 5 lat, jest bardzo wrażliwą dziewczynką ,grzeczną od kąd poszła do przedszkola zaczęły się problemy z moczeniem nocnym, na początku myślałam że to przejdzie ale niestety nie przechodzi zrobiłam badania usg byłam u urologa dziecko jest zdrowe czy to możliwe że przedszkole tak na nią działa?
Nadmieniam, iż ostatnio zdarzyło się jej w przedszkolu zrobić kupkę w majteczki a w przedszkolu nikt nie raczył dziecka przebrać więc jak ją odbierałam to kupka była już wysuszona dziwi mnie fakt iż Pani X to nie przeszkadzało przez cały dzień że dziecko brzydko pachnie i czuje dyskomfort. Zapytałam córkę czemu się to przydarzyło powiedziała że Pani nie pozwoliła im odchodzić od stołu w czasie malowania, i że się jej po prostu boi. W nocy budzi się z płaczem że nie chce iść do przedszkola że Pani krzyczy na dzieci. Czy zachowanie tej Pani jest normalne? Ja na własne dziecko nigdy nie krzycz e dlaczego obca baba miałaby to robić? Proszę o radę co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Nie chcę zaszkodzić własnemu dziecku ale nie mogę pozwolić że y tak dalej było, wiem że nauczycielki w przedszkolach potrafią być bardzo mściwe.
wyślij odpowiedź

Autor: neznajoma 13.03.2010 21:36  
Gdy pani krzyczy
Jak się nie chce oddawać pod opiekę "obcej babie" to proszę się zająć tym idealnym dzieckiem sama.To pani wydaje się mściwa wskazuje na to sposób wypowiedzi i oceniania.
wyślij odpowiedź

Autor: Vita 09.03.2011 21:17  
Gdy pani krzyczy
Dzieci są naprawdę różne i różne są ich zachowania i temperament(pracuję w przedszkolu więc wiem jak to wygląda od środka)proszę spróbować coś normalnie powiedzieć do rozkrzyczanej 20 dzieci- niemożliwe!!!! trzeba podnieść głos. Inna sprawa co rodzice robią z dziećmi po przedszkolu bo jeżeli taki maluch po przedszkolu siedzi w domu i do zaśnięcia ogląda bajki - to na drugi dzień musi się gdzieś wyżyć ( a to akurat wiemy od dzieci bo one też wiele opowiadają co się dzieje w domu) Tak więc każdy medal ma dwie strony.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 19.09.2012 18:14  
pani na mnie krzyczy 2012 rok
chciałam porozmawiać tą panią co tak krzyczy, liczyłam na pomoc, że synek się do niej przekona, niestety oberwało się mi, nakrzyczała na mnie, m.in. mam iść z dzieckiem do psychologa bo jedyne po nadal płacze przy rozstaniu, zaznaczam że ma 3 latka i to jego drugi tydzień w przedszkolu.SKANDAL!!!!
Jeszcze jeden taki numer i powiadamiam kuratorium!!!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #         #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #  #    #   #       
  #####    #####   #    #   ######  
 #              #  #######  #     # 
 #        #     #       #   #     #