MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Moje dziecko nudzi się w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Alicja Franiak 12.12.2016 15:20  
Moje dziecko nudzi się w przedszkolu
a przynajmniej tak twierdzi i dlatego nie chce chodzić. Ja myslałam że jak go zapiszę do przedszkola to właśnie będzie zadowolone. Patryk jest jedynakiem więc w domu jest skazany na zabawę samemu albo ze mną, a w przedszkolu tyle dzieci, tyle zabawek, tyle atrakcji, kreatywne przedszkolanki, a przynajmniej tak mi sie wydawało bo jeśli wierzyć synkowi to dzieci sa pozostawione same sobie a przedszkolanki tylko ich pillnują a nie zajmują sie naprawde, nie organizują zabaw. Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: gość 12.12.2016 16:50  
Porozmawiać
Mój synek też miał etap marudzenia że w p-kolu jest nudno. Powypytywałam dokładnie co robi, przyjrzałam się planowi dnia, wpadłam kilka razy do p-kola o nietypowych porach i doszlam do wniosku że coś jest na rzeczy i panie chyba spoczęły na laurach. Pogadałam jednak z właścicielką i widzę wielką poprawę.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia P. 13.12.2016 13:23  
Sprawdź, czy to prawda
najpierw się upewnij ze syn mówi prawdę, nie mam nic złego na myśli ale czasem małe dzieci wymyślają takie historie że głowa mała. nie wiem dlaczego, bo raczej nie ze złej woli, taki okres jakis przechodzą i już, przechodziłam to ze swoją córą i koleżanka też miała to samo ze swoją ;)
wyślij odpowiedź

Autor: Prywatne Przedszkole Gorzków 14.12.2016 09:28  
Warto działać
Zgadzam się, że przede wszystkim należy porozmawiać z opiekunkami, zapytać o szczegółowy harmonogram dnia przedszkolaków i sprawdzić, jak jest naprawdę. Możesz też skontaktować się z innymi rodzicami i zweryfikować, co o przedszkolu opowiadają ich dzieci. Jeżeli problem faktycznie występuje, trzeba mu zaradzić. Zgłosić swoje niezadowolenie dyrekcji i oczekiwać poprawy sytuacji. Przebywanie dzieci w przedszkolu powinno wiązać się z tak zwaną pedagogiką zabawy, czyli organizowaniem maluchom takich aktywności, które wspomagają ich rozwój, uczą nowych umiejętności i wiedzy o świecie. Przedszkole nie powinno być przechowalnią dzieci, ale miejscem, w którym dokonuje się część procesu wychowania. Rolą opiekunów jest też zainteresowanie dzieci zabawą i zróżnicowanie rozrywek. Na przykład w Prywatnym Przedszkolu w Gorzkowie staramy się urozmaicić maluchom dzień poprzez dodatkowe zajęcia: taneczne, plastyczne, teatralne. Organizujemy też liczne imprezy okolicznościowe, spacery, wyjścia na plac zabaw, a także wycieczki.
wyślij odpowiedź

Autor: przedszkolanka 15.12.2016 00:29  
Odp:Warto działać
No i udało ci się zareklamować za darmochę.
wyślij odpowiedź

Autor: Pani Monia 25.09.2018 08:14  
Skakanka.pl
Ja pracuję w prywatnym przedszkolu ale do moich zadań należy taka organizacja zabaw żeby dzieciaki się nie nudziły! Często w pracy wykorzystuję nowoczesne technologie, np Skakanka.pl tam można znaleźć sporo ciekawych scenariuszy zajęć.
wyślij odpowiedź

Autor: Lidia Wilk 26.09.2018 11:44  
nuda w przedszkolu
U nas nudów w przedszkolu nie ma. Na szczęście!:) Synek z przyjemnością chodzi do przedszkol ai bawi się tma świetnie! W www.elfik.pl mają tak zorganizowany czas, zbey maluchy mialy co robic. Zajecia dodatkowe, ktore rozwiaja ich sa tez swietnym pomyslem.
wyślij odpowiedź

Autor: Pani Monia 26.09.2018 13:32  
Skakanka.pl
Dlatego my staramy się dzieciakom uatrakcyjnić zajęcia jak się da. A skakanka to inspiracje, gotowe rozwiązania dla nauczycieli, a dla dzieciaków świetna zabawa!
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia 09.10.2018 19:44  
Skakanka.pl
A czy znacie tego typu gry multimedialne które można w domu wykorzystać z dzieciakami?
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna 22.10.2018 01:23  
aplikacja
tak, ale ja tą aplikację pobrałam nie ze strony, a ze sklepu Google, wystarczy wpisać po prostu "Skakanka" i powinno wyskoczyć
polecam, moje dzieci bardzo lubią się w te gry bawić, mają to samo w przedszkolu, więc tym bardziej znane dla nich i nawet nas uczą niektórych rzeczy :)
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia 24.10.2018 22:15  
Sylwia
Dzięki. Dla rodziców to świetna alternatywa na spędzanie fajnie, aktywnie i pożytecznie czasu z dzieckiem w domu, a dla nas nauczycieli duża pomoc żeby skupić dzieciaki na zadaniu, które je aktywizuje, uczy i rozwija.
wyślij odpowiedź

Autor: Pani Ola 25.10.2018 20:36  
Skakanka.
Wypróbowana skakanka - najpierw w domu ze swoimi pociechami, a myślę że trzeba i z dyrekcją porozmawiać, żeby można było w pracy wykorzystywać te gry i zabawy :) Super.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 27.10.2018 18:01  
nie ma to jak dobra reklama
Jestem urzeczona reklamą Skakanki..
wyślij odpowiedź

Autor: PaniMonia 29.10.2018 07:45  
naprawdę??!
A czy któraś z Pań korzystała już ze Skakanki w domu?
wyślij odpowiedź

Autor: Piotrowska Kasia 29.10.2018 22:32  
trzeba sprawdzić
Tak, też zauważyłam tą reklamę, ale mi nie przeszkadza. Pewnie dlatego, że znam tą aplikację z przedszkola i sama ostatnio pobrałam, żeby sprawdzić o co w niej chodzi. Myślę, że ta skakanka spełnia swoją funkcję, bo faktycznie aktywizuje i angażuje dzieci, dla mnie ważne jest, że maluchy nie siedzą przed komputerem, tabletem czy telewizorem, natomiast bawią się i ruszają.
Ale wiadomo, najlepiej sprawdzić samemu.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 30.10.2018 13:28  
Odp:trzeba sprawdzić
Nie może ci przeszkadzać, skoro zaśmieciłaś całe forum swoimi wiadomościami ukrytymi pod pierdylionem nicków... Porażka, wszystko ma swoje granice...
wyślij odpowiedź

Autor: Adrianna90 15.01.2020 09:19  
ciekawe zajęcia
Przyzwyczai się do nowego otoczenia i zacznie chodzić do przedszkola z większą chęcią. Ja mam zamiar zapisać swojego syna do niepublicznego przedszkola sportowo-językowego Zielony Miś w Szczecinie. Akurat od 20 stycznia w godzinach 9:30-11:30 będą tam organizowane dni adaptacyjne sensoryczno-plastyczne, na które mamy zamiar się przejść. Może dołączycie do nas? W większej grupie będzie nam raźniej :)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      #####  
       #  #     #    #      #     # 
 #     #  #     #    #      #     #