MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Kryteria przyjęć.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Basia 17.03.2008 09:09  
Kryteria przyjęć.
Czy ktoś wie, jakie są kryteria przyjęć dziecka do przedszkola? Czy prawdą jest, że moje dziecko może zostać nieprzyjęte na nowy rok szkolny (w tej chwili chodzi do 4-latków od września), bo jest złożonych dużo kart rodziców samotnych. Czy oni zawsze mają pierwszeństwo przyjęcia?
wyślij odpowiedź

Autor: zuz@nka 20.03.2008 21:18  
Odp:Kryteria przyjęć.
witam serdecznie , moja córcia też chodzi od września do przedszkola ale ma 5 lat , z tego co wiem (tak jest przynajmniej w naszym przedszkolu)te dzieci które już chodzą do przedszkola mają zapewnione miejsce tylko muszą "odnowić" kartę zgłoszeniową , natomiast faktycznie rodzice samotnie wychowujący pociechę lub gdy oboje pracują mają większe szanse na przyjęcie dziecka do przedszkola ,niż rodzic nie pracujący. pozdrawiam gorąco !!!
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 11.11.2008 21:28  
rekrutacja do przedszkoli
Pani Basiu.
Za parę miesięcy problem przyjęcia do przedszkola stanie sie tematem numer jeden. Rzeczywiście obserwujemy, ze coraz więcej dzieci zapisywanych, co nie oznacza, że wszystkie będą przyjęte.
Z jednej strony jest to wynik wzrastającej świadmości rodziców o potrzebie konieczności wspomagania rozwoju dzieci, z drugiej strony...no, cóż...masowe likwidowanie placówek w latach 90-tych. Zamknąć przedszkole było łatwo, korzystnie dla budżetów organów prowadzących, a problem pozostawia się rodzicom.
Z reguły rekrutacje na nowy rok szkolny do przedszkoli odbywają się w marcu i kwietniu.
Zasady rekrutacji i kryteria przyjęć są podobne /dzieci obojga rodziców pracujących, dzieci adoptowane, rodzin zastepczych, dzieci podlegające obowiązkowi szkolnemu - aktualnie dotyczy 6-latków, dzieci już uczęszczające do placówki i inne/. Jednak w zalezności od regionów, zapotrzebowania mogą nieznacznie się różnić. Dlatego wraz z pobraniem karty zgłoszeniowej należy poprosić dyrektora o akutualne kryteria. Myślę, że pozwoli to uniknąć rozczarowań.
Może również zdarzyć się, że dziecko, pomimo, że spełnia kryteria też nie jest przyjęte z braku miejsc /załóżmy, ze 100 dzieci spełnia kryteria, a miejsc jest 80/, wtedy komisja rekrutacyjna musi wskazać rodzicowi najbliższe przedszkole z wolnymi zarezerwowanymi miejscami.
wyślij odpowiedź

Autor: JOLA 25.02.2010 22:54  
Odp:Kryteria przyjęć.
kryteria przyjęć do przedszkola określa statut przedszkola i najlepiej trzymać się tego
wyślij odpowiedź

Autor: z życia wzięte 22.09.2010 20:21  
.
Kryteria przyjęc do przedszkoli są ogólnopolskie, wytyczone z góry. Jeżeli przed ogłoszeniem wyników słyszycie, ze wasze dziecko się nie dostanie, to znak, ze przedszkole nadużywa swojej pozycji. Dzwońcie do rady miasta, do kuratorium, aby zyskac rzetelne informacje- ja tak zrobiłam i okazało się, ze dyrektorka przedszkola mnie okłamała!!! Warto walczyc o swoje, pisac skargi- teraz rodzic ma głos!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      ###### 
       #  #     #    #            # 
 #     #  #     #    #      #     #