MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > sześciolatek z trzylatkami?!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Jolanta 03.05.2016 22:11  
sześciolatek z trzylatkami?!
Witam serdecznie. Jestem mamą sześciolatka, jest z lutego 2010r. Wraz z mężem zdecydowaliśmy, żeby zostawić dziecko w przedszkolu, nie posyłać go jako sześciolatka do szkoły. Również dziesięcioro rodziców z synka grupy postanowiło identycznie. Pozostałe dzieciaki z racji, ze w tamtym roku były przetrzymane przez rodziców, idą od nowego roku szkolnego do szkoły już jako siedmiolatki.
I tu pojawił się problem. Podczas ostatniego zebrania nt. gotowości dziecka do szkoły, Pani Dyrektor oznajmiła, że te sześciolatki od nowego roku będą przyłączone prawdopodobnie do nowej grupy tj. trzylatków. Na pytania jak to i wogóle, odpowiadała, że ona sama nie wie jak to będzie organizacyjnie. Co z tym robić, gdzie to zgłosić. Jest to ewidentnie zagranie o szantaż rodziców, żebyśmy oddali dzieci do szkoły. Każdy ma swoje powody, dlaczego chce przeczekać jeszcze rok, nie wnikajmy w to. Istotne jest dla mnie czy może dojść do takiej sytuacji, bez konsekwencji dla przedszkola. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 07.05.2016 16:12  
Odp. sześciolatek z trzylatkami?!
Pani Jolu powiem na wstępie, ze nie rozumiem walki przedszkoli z szesciolatkami.Jestem nauczycielka w przedszkolu od wielu lat i szczerze powiem nie wyobrazam sobie zesiolatków z trzylatkami.Współczuje 3 latkom , 6 latkom i nauczycielkom . Szescilatki straca na tym starsznie i cofna sie w rozwoju. Jak nauczycielka ma poswięcic czas starszym dzieciom kiedy w sali bedzie płacz.Wrzesień dla 3 latków bedzie czasem adaptacji nauki prawie wszystkiego bo rodzice obecnie oddaja dzieci ewidentnie nie potrafiace nic ( sa wyjatki).Przeciez w przedszkolu sa 5 .latki i dyrektorka moze pomieszać grupy. Trzylatek z szesciolatkiem to chory pomysł. Musicie sie domagać połaczenia 5 latków z szesilatkami. Proponuje udać się do organu prowadzacego a jesli to nie pomoze do zgłosic to do kuratorium i powiadomic o tym dyrekcje. Szczerze Pani powiem ,ze dyrektorki przedszkoli czuja sie często bezkarne.Dzieci 6 letnie po takim roku z 3 latkami nie wyniosa nic bo nauczycielka bedzie głównie zajmowac się 3 latkami. Jeśli nawet bedzie prowadzic zajecia z 6 latkami to te maluchy beda im przeszkadzać i rozpraszaćc je. A dla 6 , latków bedzie to ważny rok nnauka czytania.Nie przyjmujcie argumentów dyrekcji i zapewnień , że bedzie dobrze. Myślę, ze widmo kuratorium moze coś pomóc. Prosze sie odezwać.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####    #####    #####  
 #     #  #     #  #     #  #     # 
       #  #        #     #  #     # 
  #####   ######    #####    ###### 
 #        #     #  #     #        # 
 #        #     #  #     #  #     #