MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Zastępstwa doraźne nauczycieli w przedszkolu.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Elżebieta G... 13.03.2016 17:59  
Zastępstwa doraźne nauczycieli w przedszkolu.
Witam wszystkich,

Pracuję w przedszkolu publicznym.Często są mi przydzielane zastępstwa doraźne za nieobecnych nauczycieli z innych grup. Ostatnio tylko mi najczęściej. W związku z tym mam kilka pytań i bardzo liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję.

1) Kto powinien ustalać doraźne zastępstwa ? dyrektor ?

2) Ile takich doraźnych zastępstw w tygodniu może przypadać na jednego nauczyciela ? ( Wymiar czasu pracy: 25h tygodniowo )

3) Czy za każdym razem muszę się zgadzać na doraźne zastępstwo ?

4) Czy to zgodne z prawem,że doraźne zastępstwa są u nas w placówce mniej płatne niż normalne godziny pracy ?

Jestem młodym nauczycielem. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 13.03.2016 21:35  
Zastepstwa
Sluchaj Elu zastepstwa bo normalna rzecz w pracy przedszkola. Nienormalne jest to ze za te dodatkowe godziny masz mniej placone.Jesli Twoj etat wynosi 22 godziny a zastepstwo masz w mlodszej grupie gdzie etat wynosi 25 bo godzina nedzie ciut tansza. Musisz wyjadnic ta sprawe bo jest to zwykle oszusta. Na zastepstwo musi byc Twoja zgoda, dyrektorka nie ma prawa narzucac swoja wole.To Ty decydujesz czy zgodzisz sie na zastepstwo. W sytucji kiedy duzo nauvzycielek choruje mozna pravowac i 50 godzin.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #        ####### 
  #   #   #     #  #    #   #    #  
 #     #        #  #    #       #   
 #     #   #####   #    #      #    
 #     #        #  #######    #     
  #   #   #     #       #     #