MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > jedzenie wprzedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Mają Horak 13.02.2016 10:42  
jedzenie wprzedszkolu
Mam takie pytanie co uważacie na taki system w przedszkolu w najmłodszej grupie .poszlam po synka do przedszkola. Pani go przeprowadziła z wielkim płaczem po czym pokazała mu tą tablice z tabela jedzenia które mają oznaczenia kolorami dziecko zjadlo całe trzy posiłki czerwona kamerka połowa zieloną masło niwbieskapani pokazała mu ze ma niebieską czyli zjadł mało I tak jak cytuje jej słowa ,,NIEDOSTANIESZ ZABAWKI NA WEEKEND BO MALO ZJADLES NO TRUDNO,,i zostawiła mi synka placzacego i nierzumiejacego dlaczego został tak ukarany za to że poprostu mu smakowało.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 12.03.2016 17:17  
.
Moim zdaniem to dziwny pomysł. W życiu nie ukarałabym dziecka za to, że nie zjadło. Z resztą w ogóle nie podoba mi się, że dzieci mają porównywać ile kto zjadł. Jednego roku wprowadziłam papierowe korony w nagrode za to, że dzieci spróbowały posiłku (była to grupa 3latków, w której duża część dzieci nie chciała nawet powochać co ma na talerzu) ale nawet jeśli ktoś nie chciał mimo to zjeść to w żaden sposób tego nie negowałam. Po miesiącu korony przestały być potrzebne - dzieci przywykły do jedzenia w przedszkolu. Na początku maluchy podchodzą do jedzenia poza domem nieufnie, bo nie wygląda jak w domu i tak nie smakuje. Tym bardziej trzeba im dać czas a nie od początku przed pozostałymi dziećmi pokazywać jako niegrzeczne. Warto zachęcać ale nic poza tym na pewno nie zmuszać. Ma Pani prawo nie zgodzić się z systemem, który nauczycielka wprowadziła i wprost powiedzieć, że dziecko nie ma być oceniane za to czy je. Nauczycielka peeenie chciała dobrze. Rodzice często narzekają, że dzieci nie chcą jeść ale żehy karać od razu?
wyślij odpowiedź

Autor: julita165 14.03.2016 11:17  
Chore to !!!
Co to za głupota nagradzać i karać dziecko za jedzenie. Albo będzie to wiecznie przezywać albo nauczy się jeść mimo braku głodu a to pierwszy krok do nadwagi. Po prostu powiedzialabym pani że kategorycznie zabraniam przymuszania mojego dziecka do jedzenia w jakikolwiek sposób, również tymi kolorkami. Dziecko ma zjeść co chce i ile chce a ja oczekuję tylko przy odbiorze stosownej informacji. W każdym razie ja już pierwszego dnia na wszelki wypadek taką info przekazałam paniom w przedszkolu i może dzięki temu przez 1,5 roku nie słyszałam od synka żadnej skargi na jedzenie. A jada tam różnie, raz lepiej raz gorzej, są potrawy/produkty ktorych w ogóle nie tyka i wg mnie to jest ok, dziecko ma prawo czegoś nie lubić albo mieć gorszy dzień
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #         #####  
  #   #    ##    #    #   #     # 
 #     #  # #    #    #   #       
 #     #    #    #    #   ######  
 #     #    #    #######  #     # 
  #   #     #         #   #     #