MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Logopeda w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Elżbieta 28.02.2008 20:04  
Logopeda w przedszkolu
Witam!
W tym roku kończę filologię polską ze spec. logopedyczną, mieszkam obecnie w Lublinie, a pracy mam zamiar szukać w Warszawie. Jak wygląda rynek pracy w zawodzie logopedy w przedszkolu na terenie Warszawy?jest jakaś szansa jej znalezienia?kiedy najlepiej składać CV?;i czy można bezpośrednio na maila czy osobiście. Dziękuję za wskazówki
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia 07.03.2008 01:40  
logopeda
hmm wydaje mi sie, ze po prostu trzeba by zglaszac sie do roznych przedszkoli :/ Jak inaczej prace znaleźć :) Dąrząc do celu jeśli ma się fundusze dzwonic pokolei i wypytywać :)
W przedszkolu do ktorego chodzi moj Syn placi sie 15zl za spotkanie z logopeda (20minut) raz w tyg ...

wyślij odpowiedź

Autor: Anna 15.10.2008 10:27  
Odp:Logopeda w przedszkolu
Z góry przepraszam uczciwych, rzetelnych logopedów. Ufam,że jest takich dużo i posypie się sporo postów potwierdzających ten fakt.

Pragnę zwrócić uwagę Rodziców, ze w wielu placówkach /mam wgląd w te sprawy/ przedszkolach, szkołach dyrektorzy na prosbę Rodziców lub z własnej inicjatywy wynajmują pomieszczenia dla logopedów. Zajęcia prowadzone są odpłatnie, oczywiście finansują rodzice - całkiem pokaźne pieniądze. Dzieci mają przeprowadzone badania, rodzice otrzymują informację, ze zalecane są zajęcia logopedyczne.Chętni decyduja się.
Do tej pory wszystko w porządku.
Zaczyna się realizacja. A wygląda to czasami tak. Pani bierze kilkoro dzieci jednoczesnie i zajęcia trwają 15 min.Rekord, widziałam na własne oczy -6, myślałam, że padnę z wrażenia!
Kontakt z rodzicami, instrucje do pracy w domu - żadne!Proszę mnie tylko nie przekonywać, że to dopuszczalne. Logopedia to specyficzne zajęcie, musi być ściśle dopasowane do każdego dziecka. Małe dzieci pojedynaczo, starsze góra dwie osoby! Musi byc ścisła współpraca z rodzicami. Najlepiej, gdy rodzice uczestnicza w zajęciach i sami się uczą, jak ćwiczyć z dzieckiem.
15 min.zajęć grupowych raz w tygodniu, bez PRAWIDŁOWYCH ćwiczeń w domu, to farsa z logopedii i wyrzucone w błoto wcale nie małe pieniądze.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 09.03.2009 00:01  
Doświadczyłam na własnej skórze
Taka sama sytuacja jest w szkołach, z tym że nie płacą za to rodzice. Jestem logopedą. Miałam w szkole 3 godziny w tygodniu i 42 dzieci. Rodzice wcale nie byli chętni do udziału w zajęciach (do południa większość pracuje), a moje zalecenia pracowicie zapisywane w zeszytach nie wzbudzały żadnego zainteresowania. Logopeda nie jest cudotwórcą. Niewiele osiągnęłam, co zresztą było komentowane i przez dyrekcję i przez rodziców :)
Farsa :) Cieszę się, że już nie pracuję w szkole.
wyślij odpowiedź

Autor: marta marta 25.03.2009 17:04  
logopeda w p-rzedszkolu
po konsultacji w przedszkolu mojej 3 letniej córeczki /mówi niezbyt wyraźnie, to fakt, dlatego prosiłam o radę/ dowidziałam się od pani logopedki że - dziecko nie słyszy. Dziwne, bo mnie się wydaje, że słyszy. "To może wyciąć jej migdałki." Żadnych ćwiczeń - żadnej chęci do współpracy. Pani po prostu na mnie nakrzyczała. Czy to norma?
wyślij odpowiedź

Autor: ania 27.12.2009 16:17  
logopeda w przedszkolu
witam wszystkich ja pracyje jako logopeda drugi rok w szkole mam pod swoją opieką w jednej grupie srednio od 15-22 dzieci zajęcia trwają 30 min to jest komedia nie tylko dla mnie ale i dla dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta 05.02.2011 13:29  
logopeda w Lublinie
Rzeczywiście takie sytuacje mają miejsce.
Na szczęście ja nie muszę pracować w takich warunkach.
Z zawodu jestem pedagogiem specjalnym i logopedą.
Jestem zatrudniona w szkole w wymiarze 15 godz./tyg.Podjęłam pracę w 3 przedszkolach jako logopeda.Moje zajęcia są opłacane przez rodziców -14 zł/30 minut indywidualnej pracy z dzieckiem.Efekty pracy są rewelacyjne.warunki pracy sprzyjają terapii.Zatem chętnych mi nie brakuje.
Dzieci,których rodzice nie korzystają z odpłatnych zajęć,mają możliwość uczęszczania na zajęcia bezpłatne /do innej Pani logopedy/.Niestety te zajęcia są grupowe/6-8 osób/.I to naprawdę jest nieporozumieniem.
Mimo dwóch logopedów w przedszkolu,obie mamy co robić.Szkoda tylko,że nie ma etatów dla logopedów.Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 05.02.2011 18:37  
logopeda
Mój 3,5 letni synek ma logopedę w przedszkolu 2 razy w tygodniu. Pani bierze po 2 osoby, zajęcia trwają 15-20 minut. Nic za to nie płacimy. Władze mojej gminy są dość hojne i opłacają dzieciom te zajęcia. Zaleceń żadnych nie dostałam. Wiem co pani robi z dziećmi na zajęciach, bo mały mi opowiada. W ten sam sposób bawimy się w domu.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 06.02.2011 13:43  
Odp. logopeda
Powiem Pani,ze logopeda popełnia błąd, powinien dzieciom dawać ćwiczenia do domu. U mnie w przedszkolu dzieci uczęszczające na logopedię mają zeszyty w których pani wkleja czy też wpisuje ćwiczenia. I właśnie te ćwiczenia powinno się przy każdej nadarzającej okazji powtarzać z dzieckiem po kilka minut. Logopeda 2 razy w tygodniu po 15 minut proszę mi uwierzyć to za mało.
wyślij odpowiedź

Autor: a.m. 06.02.2011 20:23  
Odp:Odp. logopeda
Są dwa terminy: terapia logopedyczna i zajęcia logopedyczne. Przy zajęciach logopeda nie ma obowiązku zakładania dzieciom zeszytów ćwiczeń. W wielu przedszkolach stosuje się zajęcia w cenie czesnego, a jeśli dziecko wymaga więcej czasu na ćwiczenia to dodatkowo płaca rodzice i dziecko ma indywidualna terapię z logopedą.
wyślij odpowiedź

Autor: maja 06.02.2011 22:10  
logopeda
Ja pracuję z dziećmi przedszkolnymi i tam prowadzę zajęcia logopedyczne z całą grupą/rozwój narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe itp/czyli wspomagam prawidłowy rozwój mowy. W przypadkach kiedy jest już wada wymowy to należy prowadzić terapię indywidualną. W klasach I-III jest to już terapia bo w tym wieku mowa powinna być ukształtowana.Oczywiście kontakt z rodzicem i ćwiczenia w domu konieczne.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 06.02.2011 23:21  
Odp:Odp:Odp. logopeda
Gdy na początku roku szkolnego pani logopedka zbadała mojego synka, nie zgłosiła mi żadnych zastrzeżeń, wręcz przeciwnie mówiła, że wszystko jest w porządku, że mały jest gadułą, mądrze odpowiada na pytania. Z wpisu autora a.m. wnioskuję, że mój synek uczęszcza na zajęcia logopedyczne. Widocznie nic więcej nie jest mu potrzebne. Dziękuję za informację.
wyślij odpowiedź

Autor: alla 10.04.2012 10:28  
cena w poznaniu?
ile płacicie za terapię w przedszkolach w poznaniu?
ja 40 zł, dużo? ( 30 min indywidualnie)
wyślij odpowiedź

Autor: sylwia 10.04.2012 17:38  
terapia w przedszkolu
a ile za grupową? 20-30 minut
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 10.04.2012 19:25  
Odp:terapia w przedszkolu
U nas terapia jest Indywidualna(15 min/dziecko) i darmowa. Nie jestem z Poznania.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 10.04.2012 19:42  
Odp:Odp:terapia w przedszkolu
To 15 min.-nie dlatego,że pani nie chce się pracować,ale po prostu ma MNIEJ CZASU na każde dziecko !(jeszcze w ub.roku szkolnym było 25 min./dziecko). Terapia logopedyczna POWINNA być INDYWIDUALNA.Zajęcia logopedyczne mogą być grupowe.
wyślij odpowiedź

Autor: Logopedka 02.09.2013 23:00  
Jakie dziecko mam wybrać?
Witam. Pracuję w przedszkolu miejskim na pół etatu tj. 10 godz. (powinno być 10 x 45 minut ale jest
10 x 60 min.)Pracuję z dziećmi dwa razy w tygodniu po 5 godz. Moje pytanie: co roku mam ok 60 dzieci z wadami wymowy lub z opóźnionym rozwojem mowy, nie mam fizycznej możliwości, by terapią log. objąć wszystkie dzieci tym bardziej, że przepisy mówią iż jednostka zająć spec. to 60 min. I jak ja mam wybrać dzieci do terapii z racji wieku? Koszmar jakiś!
wyślij odpowiedź

Autor: Kaja 12.01.2014 16:48  
Jaką pensja za pracę w przedszkolu?
Witam. Mam pytanie - jestem początkującym logopedą i nie znam jeszcze stawek w przedszkolach warszawskich i podwarszawskich. Zaproponowano mi pracę w podwarszawskim przedszkolu - zajęcia logopedyczne z dwiema grupami i terapia indywidualna trójki, w tym jedno dziecko to dziecko z autyzmem. Zajęcia i terapia mają odbywać się raz w tygodniu.
Jaką stawkę godzinową można zaproponować w tych przypadkach?
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
       #  #        #        #     # 
  #####   ######   ######    ###### 
       #        #  #     #        # 
 #     #  #     #  #     #  #     #