MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > złamana ręka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ewa 25.02.2008 11:16  
złamana ręka
Moi drodzy,
mam chłopca w wieku 5 lat, w ostatnim czasie złamał (podejrzenie o złamanie, ręka w szynie gipsowej) lewą rękę. Złamanie nie w przedszkolu.
Dyrekcja odmówiła mi przyjęcia dziecka do przedszkola.
Moje pyt. Czy miała prawo mi odmówić? Jeżeli nie to gdzie mogę szukać "prawnego" poparcia.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 25.02.2008 21:01  
odp: złamana ręka
W statucie każdego przedszkola jest zapis, że przyjmuje się tylko dzieci zdrowe, a trudno za takie uznać dziecko ze złamaną ręką. Najkrócej - takie dziecko ma na tyle obniżoną sprawność i samoobsługę, że wymaga całkowicie indywidualnej opieki i troski, co jest trudne w przedszkolu masowym przy grupie liczącej 25 dzieci. Naturalna w tym wieku potrzeba ruchu i aktywność może spowodować, że zrobi sobie jeszcze większą krzywdę.(Zwłaszcza, kiedy złamanie jest "świeże". A nie chciałabyś chyba , żeby dziecka zostało unieruchomione i posadzone na cały dzień przy stoliku. A tak na marginesie może zamiast próbować na siłę upchnąć dziecko w przedszkolu lub "szukać prawnego poparcia" należało poszukać bardziej kompetentnego lekarza, który postawi właściwą diagnozę i stwierdzi, czy ręka jest złamana, czy nie i czy dziecko może chodzić do przedszkola.
wyślij odpowiedź

Autor: katarzyna 02.11.2011 18:22  
jkkk
witam,jestem w podobnej sytuacji tylko że mój synek jest już po dwóch operacjach na rękę i wszystko jest w porządku,ręka jest noszona na temblaku lekarz powiedział że nie ma żadnych przeciwwskazań do chodzenia do przedszkola tylko to zależy od nauczycielki, ale dyrekcja przedszkola i pani wychowawczyni grupy powiedziała że jeżeli chcę puścić dziecko do przedszkola muszę napisać oświadczenie że biorę na siebie pełną odpowiedzialność że dziecko jak znów zrobi sobie coś w tą rękę to dyrekcja nie będzie brać za to odpowiedzialności i również nie wypłaci kolejnego odszkodowania. czy tak mogą zrobić i za kazać uczęszczania dziecka do przedszkola jeżeli nie wyrażę takiej zgody na takie oświadczenie?co w takiej sytuacji mam zrobić?
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 02.11.2011 19:20  
jkkk
Trzeba niestety poczekać az dziecko wyzdrowieje. W przedszkolu nie ma szans aby dziecko miało indywidualna opiekę. A dziecko z niesprawna ręka jest po prostu chore i dyrektorka miała prawo odmówić. Nic nie da szukanie jakichś rozwiązań. Dziecko z niesprawna ręka jest narażone na duze urazy chociażby ze strony biegających kolegów.Jeśli pani nie napisze oświadczenia to dyrektorka ma prawo odmówić. Pani nie ma prawa wmagac od nauczyciela, zeby zagwarantował,ze nic się nie stanie. Odmowa napisania oswiadczenia równa się "jak się cos stanie to wy bedziecie odpowiadać" Owszem nauczyciel odpowiada, ale za zdrowe sprawne dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: asia 16.02.2012 20:11  
moje dziecko
a moje dziecko miało złamaną rękę i chodziło do przedszkola, nikt nie miał zastrzeżeń
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 18.02.2012 15:25  
U nas było tak...
Moja córcia w grupie pięciolatków miała po operacji przez dwa tygodnie nogę w szynie. Nasze panie same zaproponowały, aby ją przyprowadzać. Pamiętam, że skorzystałyśmy z propozycji, ale nie nadużywałyśmy. Zawoziłam ją tylko w dni kiedy była brzydka pogoda (jesień), jak było pewne, że nie będą szli na dwór, bo wtedy by było duże utrudnienie, choć mała w szynie biegała i w domu skakała na trampolinie:-)
Wszystko zależy od personelu, jedne panie zasłonią się tym, że nie będzie dziecko miało indywidualnej opieki, inne z otwartymi ramionami i wielkim sercem przyjmą dziecko.
wyślij odpowiedź

Autor: Maks 26.05.2014 22:48  
Próby wywierania wpływu na rodziców przez przedszkole.
Rodzice. Nie dajcie się zwieść tłumaczeniami, że Wasze dziecko nie może uczęszczać do przedszkola z powodu złamania i gipsu na temblaku.
Jeżeli lekarz da zaświadczenie, że nie ma przeciwwskazań aby dziecko chodziło do przedszkola to posyłajcie dziecko czy nauczyciele, dyrekcja …. chcą czy nie.
Nauczyciele są bardzo wygodni i nie trzeba z nimi dyskutować. Oni są ubezpieczeni i dzieci również. Trzeba przyprowadzić dziecko, zostawić zaświadczenie i koniec rozmowy. Niedługo tolerancja i integracja zostanie tylko na papierze. Takie dziecko może korzystnie wpłynąć na grupę. Zapracowany rodzic ma prawo w takim przypadku zostawić dziecko w przedszkolu.
Żaden statut nie zabrania przychodzenia do przedszkola dzieciom ze złamaną ręką i zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań. Wymagajcie i Powodzenia.

Rodzice 5 latka.
wyślij odpowiedź

Autor: N 27.05.2014 16:13  
Co za bzdura. Dziecka z gipsem nie mozna przyprowadzać do przedszkola. Jak wyobrazacie to sobie? Czy nauczycielka bedzie nosic to dziecko na rękach?Dziecko z ręką w gipsie jest narazone na wypadki, popchniecia. Jesli drugie go pchnie niestety upadek bedzie cieżki.W moim przedszkolu mamy łazienki poza sala na korytarzu. W młodszej grupie jest jeszcze pomoc ale w grupie 4, 5, 6 nie. Pytam sie kto pójdzie z takim dzieckiem do łazienki? Jesli uwazacie nogi i czekac az pojawi sie moze woxna. Jeśli zostawie dzieci same na 100% zastane je albo na korytarzu, albo bijace się wzglednie skaczace ze stolików. Taka jest rzeczywistosc i takie sa obecne dzieci. Dzieci nie mozna na chwile spuscić z oczu. Jesli sie cos stanie to nauczyciel za wszystko odpowiada. Czy szanowny rodzic pójdzie do pracy ze złamana ręką?Ja moge takie dziecko nakarmic, ubrac ale nic poza tym.Trzeba tez myslec o innych .Jestem odpowiedzialnym nauczycielem i za nic nie naraze dzieci na niebezpieczeństwo. W przedszkolach prywatnych jest inaczej , tam sa dwie, trzy panie na sali w państwowym jest tylko jedna wychowawczyni na zmianie a woxna zjawia sie kiedy pora posiłków.Teoria teoria a praktyka jest czyms innym.
wyślij odpowiedź

Autor: Zofia 27.05.2014 16:34  
Jesli przedszkole przyjmie takie dziecko, to pani zajmie sie tylko nim a reszta no cóz hulaj dusza.Rodzice z jednym sobie nie radzicie ale od drugich wymagacie nadprzyrodzonych sił.
wyślij odpowiedź

Autor: A 05.11.2014 15:19  
podstawy prawne
A ja mam pytanie o podstawy prawne odmowy przyjęcia, lekarz nie wypisze zwolnienia bo jak twierdzi nie ma podstaw wedlug niego dziecko bardziej będzie potrzebowało opieki po zdjęciu gipsu co ma zrobić rodzic?
wyślij odpowiedź

Autor: Bea 05.11.2014 17:18  
Odp:podstawy prawne
Nie ma takich podstaw. Do szkoły też chodzą dzieci z gipsem na ręku, a tam wiadomo, że nie ma takiej opieki jak w przedszkolu. Dobrze zorganizowany i współpracujący personel spokojnie da sobie radę.
Przecież do przedszkola nie chodzą dzikie istoty a dzieci, które wychowujemy. Taka sytuacja też uczy i wychowuje. Dzieci wiedzą, że trzeba uważać na kolegę, uwrażliwiają się.
wyślij odpowiedź

Autor: anna 13.07.2017 07:25  
Odp:Odp:podstawy prawne
Prosze mi uwierzyc ze 3latki w przedszkolu sa dzikie, dxieci nie wiedza ze trzeba uważać na kolege tylko hulają do woli i nie uwrazliwiają się. Inny punkt widzenia będą mieli rodzice, którzy nie maja pojęcia jak wygląda praca w dużej grupie dzieci, i w sumie nie ma sie co dziwić im, po prostu trzeba rozmawiac !!;;
wyślij odpowiedź

Autor: duszek 09.05.2018 14:04  
a co gdy dziecko złąmało rękę w przedszkolu?
Córka prawie 4 lata, kolega spadł na rękę córki i złamał jej kość w śródręczu. Wszytsko wydarzyło się w przedszkolu - unieruchomienie dziecka na 3 tyg. w domu??? ja na L-4? Pani dyrektor przedszkola chciała mi wcisnąć na siłę że nie powinna chodzić do przedszkola bo... i tu brakło argumentów. Wiem że jest ryzyko że może się przewrócić, że coś się może stać. może się to stać również w domu... ale to nie nasza wina że dziecię się połamało, w dodatku w przedszkolu. poza tym dziecko chce wrócić, bo w domu się nudzi.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Kowalska 23.05.2018 16:09  
dziecko w przedszkolu z ręką w gipsie
Wszystko pięknie,dopóki się coś więcej nie zdarzy.Pracuję jako nauczyciel i zawsze pani Dyrektor wyrażała zgodę na uczestnictwo dzieci w zajęciach z ręką w gipsie.Było trudno , cały czas skupienie i opieka nad jednym dzieckiem,prowadzanie do toalety,mycie, karmienie,ubieranie .(jedna woźna na dwa oddziały,więc trudno dostępna).Ostatnio również wyraziła zgodę,pomimo moich wątpliwości i zastrzeżeń.Starałam się zapewnić bezpieczeństwo jak zawsze, w czasie zajęć ruchowych,dziecko z ręką w gipsie siedziało na krześle i właśnie z tego krzesła spadło.Dziewczynka chciała poprawić rzep przy obuwiu,straciła równowagę i niestety ręka w gipsie została złamana w innym miejscu ponad gipsem.
I wtedy kto ponosi odpowiedzialność ? Oczywiście nauczyciel,który musi wytłumaczyć się z sytuacji dyrektorowi,napisać protokół ,a potem podać szczegółowe informacje pracownikowi BHP.Rodzica wtedy nie obchodzi,że oddał dziecko na własną odpowiedzialność,nie podpisał nic,bo nie musi.Dyrektor też powie,że nikt Pani nie zmuszał, a przepis prawny mówi,że dziecko może chodzić do przedszkola.Tak więc mam nauczkę i nigdy nie wyrażę zgody na to,żeby dziecko chodziło do mojej grupy z ręką w gipsie,a jeśli dyrekcja wyrazi zgodę,to niech zapewni osobistą opiekę.
wyślij odpowiedź

Autor: kuba 03.09.2018 13:57  
Odp:dziecko w przedszkolu z ręką w gipsie
A. K. - tzn że nie nadajesz sie do pracy z dziećmi. Dziecko zdrowe też może spaść z krzesła. Moja córka ma złamaną rekę - 6 lat i jest w pełni samoobsługowa. Sama myję drugą rękę i ją wyciera. Sama się ubiera.
Bardzo chce chodzić do przedszkola i co mam jej powiedzieć że nie może bo ma rękę w gipsie. Realnie będzie to trwało 4-5 tygodni. Wiesz ile to jest w życiu przedszkolnym takiego dziecka?

Przedszkole to nie tylko miejsce opieki nad dzieci ale też miejsce dawania dobrych wzorców.

Pytałem w kuratorium, nie ma przeciwwskazań do posyłania takiego dziecka do przedszkola jeśli lekarz ich nie widzi. Statu przedszkola dotyczy zdrowia w kwestii chorób zakaźnych które mogą mieć wpływ na inne dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: Elzbieta Rawiak 18.10.2018 15:51  
Odp:Próby wywierania wpływu na rodziców przez przedszkole.
Proponowalabym pani zlamac reke i na sile wygonic do pracy Za grosz empati i milosci do swojego dziecka
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 23.06.2020 07:41  
Odp:Próby wywierania wpływu na rodziców przez przedszkole.
Owszem ze złamaną reką beďę chodzić do pracy
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 23.06.2020 07:45  
Odp:Odp:Próby wywierania wpływu na rodziców przez przedszkole.
U mnie dziecko, po złamaniu ręki w przedszkolu, a dzieci do opieki było 12 na dwie panie, tydzień było w domu, żeby się oswoić, nauczyć obsługiwać, ale teraz samo chce iść, bo ile można budować z tych samych klocków, kolorować i oglądać bajki, Sama zresztą biega po podwórku i czy jestem w stanie ją powstrzymać w każdej minucie?
wyślij odpowiedź

Autor: Ahmed Mohamed 23.06.2020 13:54  
Uzyskaj szybką i legalną pożyczkę tutaj
Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Whataspp: +15054040043

E-mail: creditmidland@gmail.com

Midland Credit Home
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######  ####### 
  ##    #     #  #        #    #  
 # #          #  #            #