MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > przedszkole czy dom?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Zosia Nowak 18.10.2015 13:34  
przedszkole czy dom?
Mam dylemat, z jednej strony wiem, ze dzieci powinny miec kontakt z grupa, i rozwijac sie wsrod dzieci, z drugiej wiem, ze skoro ma cieply kochajacy dom to czemu mam go wysylac codziennie rano.Jak myślicie? Czy przedszkole jest aż tak ważne dla rozwoju dziecka?
wyślij odpowiedź

Autor: Lena Kubicka 19.10.2015 22:39  
Dobrze dobrane przedszkole jest rozwiązaniem
Tak, przedszkole jest naprawdę ważne i nie powinno się pozwolić, aby do 6 roku życia dziecko dorastało tylko pod skrzydłami rodziców! przedszkole to pierwszy etap usamodzielnienia się dziecka, na który trzeba mu pozwolić, w ten sposób umożliwisz mu rozwój, poznawanie świata, adaptowanie się do zmieniajacego sie otoczenia, w przedszkolu dziecko uczy się dbania o siebie innych.. nasza miłość nie pozwoli mu na takie rozwinięcie skrzydeł.

inną sprawą jest, że nie każde dziecko jest przystosowane do wrzucenia na głęboką wodę przedszkola. poszukaj rodzinnego, kameralnego przedszkola, miejsca które zapewni mu to bezpieczeństwo i troskę, której chcesz, ale też pozwoli mu na rozwój :)

przedszkola NVC są rozwiązaniem, ja sama mam dziecko w niepublicznym, niedużym przedszkolu "przygoda z naturą" w warszawie, gdzie stosują metody porozumienia bez przemocy i nie martwię się o dziecko :)
wyślij odpowiedź

Autor: Ilona Liszewska 28.10.2015 12:05  
Zdecydowanie przedszkole.
Oczywiście, że wolelibyśmy zostawić dziecko przy sobie jak najdłużej, ale również uważam, że przedszkole to lepsze rozwiązanie.
Im szybciej zaczniemy usamodzielniać dziecko, tym łatwiej mu to będzie wychodzić.
Poza tym w przedszkolach dzieci wystawione są na wiele pożytecznych bodźców, których w domu brakuje - budowanie relacji z rówieśnikami, czy nauka np języka obcego - jeśli to przedszkole dwujęzyczne.
wyślij odpowiedź

Autor: Karol Siebała 29.10.2015 10:27  
Odp:przedszkole czy dom?
poslij dziecko do przedszkola. ja poczatkowo tez sie balem,ale trafilem na swietne przedszkole - wesole siodemki w katowicach i wiem,ze to byl dobry wybor. nie ma co trzymac dziecka w domu przez kolejne lata, bo pozniej co? do podstawowki i gimnazjum tez nie puscisz, bo bedzie sie uczylo w domu? prosze Cie. miej tez chwile czasu dla siebie
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina Górewicz 29.10.2015 10:55  
Odp:Zdecydowanie przedszkole.
To zależy jak kto rozumie przedszkole dwujęzyczne? Jeśli ktoś rozumie to przez 2 do 6 godzin w tygodniu to trochę mało. Ja posłałabym do takiego przedszkola w którym jest nauczyciel polskojęzyczny i przez cały dzień towarzyszy dzieciom lektor angielski. Inaczej to tylko przedszkole z dodatkowym angielskim.
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna Nykier 02.11.2015 14:16  
Przedszkole
Nie ma to jak kontakt z rówieśnikami, dziecko tego potrzebuje, a i mama też potrzebuje czasu dla siebie. Jeśli się wybierze dobre przedszkole, np. artystyczne czy językowe, zależy jak dziecko jest ukierunkowane to dodatkowo od małego stwarzamy mu lepszy start. Chociaż teraz języki to raczej norma i ja jestem za tym, żeby dziecko zaczynało się ich uczyć jak najwcześniej :)
wyślij odpowiedź

Autor: Marta Olaszewska 03.11.2015 13:39  
Marleta
Oczywiście w wielu przedszkolach angielski jest od początku, ja ostatnio myślałam o Academy International, tam dzieci są "zanurzane" wręcz w kontakt z językiem. Nauczanie dwutorowe jeśli chodzi o język.
wyślij odpowiedź

Autor: Lenka Musial 09.03.2016 16:44  
przedszkole
Oczywiscie, ze przedszkole, ale sprawdzone. To nie moze byc przypadkowe miejsce, tam nasze dzieci spedzaja wieksza czesc dnia... Wazna jest misja takiego przedszkola i kadra- to podstawa:) Marleta , dzieci moich znajomych chodza do tego przedszkola i sa bardzo zadowoleni.
wyślij odpowiedź

Autor: julita165 14.03.2016 11:20  
Też jestem za przedszkolem.
Przy czym skoro istnieje możliwość żeby w ogóle do przedszkola nie poszło to nie musi byc pobyt w przedszkolu po 8-9h, w zależności od wieku dziecka spokojnie wystarczy 4-5h, jeśli jest bardzo małe, jeszcze poniżej 3lat to nawet 3-4h
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 19.04.2016 22:05  
Dom
Jeżeli w domu jest miłośc i szacunek, a dodatkowo jeden z rodziców może sobie pozwolic na niepracowanie, to zdecydowanie radze dom.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #     #  #     # 
  #####   #    #    #####    ###### 
 #        #######  #     #        # 
 #             #   #     #  #     #