MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Iga 20.03.2015 21:50  
praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
Witam.
Czytam wiele wątków poruszanych przez internautki, ale nurtuje mnie jedno... dlaczego nikt nie zainteresuje się tym, że nauczycielki w prywatnych przedszkolach zmuszane są do pracy po 9-10 godzin, dostając po 10 zł za nadgodziny. To skandal czy nie zostanie to nigdy uregulowane prawnie?
Nauczycielki są przemęczone, sfrustrowane, nie mają często prywatnego życia, bo nie wystarczy na to siły. Dlaczego nikt nie poruszy tak ważnego wątku. Nauczycielki prywatnych przedszkoli zjednoczmy się i walczmy o lepsze jutro. Czy jesteśmy gorsze od osób pracujących na państwowych posadach?
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 20.03.2015 21:52  
Odp:praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
Zgadzam się. Gdzie jest minister, czyżby o nas zapomniał? Musimy walczyć. W jedności siła.
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 22.03.2015 21:23  
Odp:Odp:praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
A kto panią zmusza do pracy? Zapewne poszła tam pani dobrowolnie. Większość społeczeństwa pracuje w oparciu o przepisy KP, więc o co chodzi? Co tutaj regulować? Zmienić to należy KN, bo to jest niesprawiedliwy przepis i mam nadzieję, że to się stanie. Jeżeli nie od razu, to przynajmniej stopniowo.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 23.03.2015 19:22  
DO RODZICA
Skąd w pani tyle jadu?
wyślij odpowiedź

Autor: julita1655 29.05.2015 17:11  
do autora
Nie wszędzie tak jest. Mój syn chodzi do bardzo małego przedszkola prywatnego - 25 dzieci w dwóch grupach ( 3-4 latki razem i osobno 5-6 latki ), w młodszej jest 13 dzieci, w starszej 12. W każdej grupie są po dwie panie, oprócz tego właściwie cały czas mają jakieś studentki na praktykach. Miedzy 7-9 oraz po 16 jest bardzo mało dzieci, dosłownie kilkoro z obu grup i w tych godzinach dzieci są razem w jednej grupie. Na 7 przychodzą więc tylko dwie panie i one zostają do 15, pozostałe dwie przychodzą na 9 i zostają do 17. Przedszkole jest niby czynne do 19 ale podobno po 17 ( 15 minut ) odbierana jest tylko 1 dziewczynka, zostaje z nią właścicielka, która codziennie po południu przyjeżdża zobaczyć co i jak, jakieś tam sprawy organizacyjne załatwia itp.
wyślij odpowiedź

Autor: przedszkolanka 31.05.2015 21:53  
Przyjmując taką pracę daje pani przyzwolenie na takie jej warunki.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 31.05.2015 23:24  
Widać, że wypowiada się osoba, która nigdy nie musiała się martwić o pracę. Droga przedszkolanko, są takie miejsca, gdzie bezrobocie sięga zenitu i człowiek nie ma wyboru. Żyć trzeba. A korzystają na tym nieuczciwi pracodawcy, którzy traktują ludzi tak, jak traktują. Obyś nigdy nie znalazła się w takiej sytuacji...
wyślij odpowiedź

Autor: mama 03.06.2015 10:59  
Nie przestanie mnie zadziwiać jak co niektórzy ludzie traktują pracę jak przekleństwo, a praca jest przecież przywilejem. Co wam ludzie wpojono w dzieciństwie?, że pracuje się za karę? Profesor Władysław Bartoszewski zmarł w wieku 93 lat. Przyszedł do domu z pracy, zasnął i już się nie obudził. Ile autorka wątku może mieć lat 30, 40?
Praca 9-10 godzin to normalna rzecz w naszym kraju, większość ludzi tak pracuje. To zgodne z przepisami. Jeżeli nie masz płacone zgodnie z przepisami, to zawiadom PIP. Poza tym bije tu zazdrością. Oczywiście panie nauczycielki z prywatnych, przedszkoli patrzą na panie z publicznych placówek i zazdroszczą im przywilejów. Nie zazdrośćcie im panie z prywatnych, one mają tyle pracy z tymi "hodowanymi potworami' i jeszcze ta papierkowa robota. Żenujące. Wstyd. Nie pasuje praca, to się szuka innej, lub należy się wykazać własną inicjatywą. Załóż prywatne przedszkole, zrobisz to lepiej, będziesz konkurencyjna. Gdy nie ma zapotrzebowania na twoją pracę, to się przekwalifikuj. Weź swój los w swoje ręce. Nikt za ciebie tego nie zrobi. Ekonomia i demografia jest bezlitosna, czy się to komuś podoba, czy nie. Wstyd wypisywać takie rzeczy jak autorka wątku. Gdzie tutaj racjonalne myślenie? Jak znam życie, to z chęcią panie posłużyłyby się rodzicami do swojej "walki o lepsze jurto", bo przecież mistrzynie manipulacji ludźmi na pewno uważają, że to wszystko odbija się w efekcie na psychice naszych dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: zośka 03.06.2015 22:15  
Szanowna mamo, masz rację. Powinniśmy pracodawców po du...pie całować za to, że nas zatrudniają za najniższe krajowe, że wykorzystują do granic przyzwoitości, traktują jak tanią siłę roboczą. Wszak mamy wymarzoną demokrację, a praca to przywilej!!!! Mnie natomiast nie przestaje zadziwiać zwykła ludzka zawiść, jak ktoś ma trochę lepiej to od razu kole w oczy. Szkoda słów...
wyślij odpowiedź

Autor: mama 08.06.2015 18:56  
Odp:Odp:Odp:praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
Chyba moją przedmówczynię trochę poniosło.

A wracając do wątku, to moja propozycja jest taka. Drogie panie z prywatnych przedszkoli, ponieważ w jedności siła zjednoczcie się z nauczycielkami z publicznych przedszkoli (nikt was tak nie zrozumie jak koleżanki po fachu) i poproście o pomoc w walce o lepsze jutro. Te panie z publicznych przedszkoli bardzo lubią dawać, a nie tylko brać i na pewno zrezygnują ze swoich kosztownych przywilejów po to, aby wam w prywatnych było lepiej.
A już tak na poważnie, to powiem tyle,że sfrustrowana pani Iga za swoją sytuację powinna podziękować pewnej organizacji w naszym kraju, a mianowicie nauczycielskim związkom zawodowym. To ta organizacja broniąc jak niepodległości karty nauczyciela blokuje dostępu do pracy tym najlepszym. Dzięki temu przepisowi w tym zawodzie nie obowiązują prawa rynku, czyli zdrowa konkurencja, której wynikiem jest wysoka jakość, o którą chodzi przecież nam rodzicom dla naszych dzieci. Dotyczy to zarówno przedszkoli jak i szkół.
wyślij odpowiedź

Autor: Lukrecja 10.06.2015 13:37  
Odp:Odp:Odp:Odp:praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
@mama
Nie wiem czy ma Pani pojęcie o pracy nauczyciela - to bardzo trudna praca, jeśli wykonywana z pasją i sercem wymaga od nauczyciela nie tylko wysokich kwalifikacji ale i poświęcenia i służby i właściwej postawy. Często niewdzięczna, bo o ile dzieci zazwyczaj kochają nauczycielkę, to rodzice już bywają bardzo różni. Zgadzam się z tym co napisała Pani o karcie nauczyciela - to bardzo szkodliwa ustawa ponieważ blokuje na etatach nauczycieli (najczęściej dyplomowanych), którzy są ludźmi wyzutymi z wszelkiej chęci, nie lubią swojej pracy i nie lubią dzieci. Jednak zwolnić ich nie można, bo mają umowy na czas nieokreślony. To co, że przez 10 - 15 - 20 lat rok w rok lecą ten sam schemat zajęć, nikt ich nie ruszy.
@Iga
Zgadzam się w dużym stopniu z tym co Pani napisała. Nauczyciele w Niepublicznych Przedszkolach oraz placówkach prywatnych są traktowani jak gorszy rodzaj nauczyciela. Zatrudnieni na najniższych stawkach, z Kodeksu Pracy, często wykorzystywani do robienia wielu innych rzeczy.
Często pracę w placówkach państwowych można dostać jedynie przez znajomości w Biurze Edukacji czy Wydziale Oświaty. Uważam,że kwestia regulacji płac nauczycieli powinna być dla wszystkich nauczycieli bez podziału na państwowe i prywatne.
Z drugiej strony rozumiem pracodawcę - musi zapłacić ogromny haracz państwu za każdego pracownika. Kwota wolna od podatku powinna zostać zwiększona gdyż w Anglii miesięcznie można zarobić 5.000 zł nie płacąc podatku a w Polsce 250 zł. Wtedy może nauczyciel mieli by normalne pensje.
Zaletą prywatnych przedszkoli jest to, że obiboka można wylać z roboty a wadą, że na dobrych nauczycieli często prywaciarza nie stać.
wyślij odpowiedź

Autor: Lukrecja 10.06.2015 13:40  
Dla jasności
Nie mówię, że wszyscy nauczyciele dyplomowani to lesery, mówię, że wśród nauczycieli w placówkach państwowych są także nauczyciele, którym się nie chce i nie robią zbyt wiele, bo mają umowy na stałe i są nie do ruszenia. A już jak są w związkach zawodowych to właściwie są jak święte krowy.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 10.06.2015 20:25  
Dla jasności
Co przeciętny rodzic może wiedzieć na temat pracy nauczyciela? Wy widzicie tylko to co chcecie widzieć a widzicie niewiele. My nauczyciele kończąc prace z dziećmi nie kończymy pracy w danym dniu. W domu czeka stos pracy papierkowej o której nie macie pojęcia i tak na marginesie na tym się w ogóle nie znacie.Wy widzicie to ,ze np nauczycielka przysiadzie do biurka i dokona wpisu do dziennika albo na dworze przysiadzie na ławeczce.Za to wy wypełniacie 200% normy jestescie niezastąpieni.Często w ogóle nie pracujecie zawodowo oddajecie dzieci do przedszkola tylko po to żeby miec czas dla siebie bo dziecko was męczy. Nawet w wakacje sie go pozbywacie, no bo skoro jest przedszkole to czemu nie skorzystać.Koleżanki zakupy, kino solarium och jakie to męczace. Szkoda słów.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 14.06.2015 19:07  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
Pani Luizo, brak chęci, czyli lenistwo, to jedno. Ale mnie jeszcze bardziej niepokoi brak umiejętności u nauczycieli. I wcale nie mam na myśli umiejętności tzw. dydaktycznych, bo o jakiej my edukacji mówimy w przypadku przedszkola? Daje się obserwować naprawdę mierne umiejętności wychowawcze, a takowe nauczyciel musi posiadać. Postępowanie nauczycielek z dziećmi wywodzi się rodem z czarnej pedagogiki. Brak poszanowania dla dziecka w ogóle, jego indywidualnych potrzeb, praw, wolności. Nauka ślepego, bezwzględnego posłuszeństwa, podporządkowania, które mi się kojarzy z metodami stosowanymi w Chinach czy Korei Pn. To ma miejsce w placówkach. A dzieci? Dzieci bardzo szybko się uczą tego, że tak ma być, bo skoro pani, w którą są wpatrzone jak w obrazek tak każe, to tak ma być. Każdy nauczyciel, który nie przespał studiów to wie, a pewna część wykorzystuje to świadomie dla własnej wygody w swojej pracy. Osobnym pozostaje fakt, że jakaś część nauczycieli studia przespała i podobne metody stosuje, bo nie posiadła innych umiejętności. Niekiedy wystarczy z nauczycielem zamienić kilka zdań, aby zauważyć, że mamy do czynienia z nieporozumieniem. Ze smutkiem stwierdzam, że również sporej części rodziców odpowiadają metody opisane przeze mnie powyżej. Chodzi przecież o to samo, o własną wygodę. Ale efekty tego wrócą jak bumerang i będą się tacy rodzice zastanawiali skąd u dziecka zaniżona samoocena, brak szacunku do siebie samego, a co za tym idzie do innych ludzi, brak u dziecka wiary w siebie, słaby kontakt rodzica z dorastającym młodym człowiekiem, brak u niego asertywności; bunt młodego człowieka, który niesłusznie jest nazywany etapem w rozwoju a jest wyłącznie oznaką niezaspokojonych potrzeb. Już dzisiaj takim rodzicom radzę, aby ustawili się w kolejce do psychologów i psychiatrów ze swoimi dziećmi.

Zapewne ma Pani racje pisząc o pasji, poświęceniu, służbie,kwalifikacjach itd. i tylko takich nauczycieli życzę dzieciom.
wyślij odpowiedź

Autor: zośka 15.06.2015 06:17  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:praca 9-10 godz. w prywatnych przedszkolach
Czyżby mamę trochę poniosło?

Otóż droga mamo, w przedszkolu wbrew pozorom mówimy o edukacji. I tylko niedouczony rodzic tego nie wie. A poza tym, uważasz, że "będą się tacy rodzice zastanawiali skąd u dziecka zaniżona samoocena, brak szacunku do siebie samego, a co za tym idzie do innych ludzi, brak u dziecka wiary w siebie, słaby kontakt rodzica z dorastającym młodym człowiekiem, brak u niego asertywności; bunt młodego człowieka, który niesłusznie jest nazywany etapem w rozwoju a jest wyłącznie oznaką niezaspokojonych potrzeb" to tylko wina nauczycieli w przedszkolu? Wy, rodzice jesteście wręcz idealni, oczywiście żadnych błędów nie popełniacie. Jestem tego świadkiem codziennie. Widzę, jak dzieci was nie szanują, popychają, kopią, rozkazują, wrzeszczą w szatni, a wy? A potem zdziwienie, bo dzieci was nie szanują i macie z nimi słaby kontakt. No tak, przedszkole zawiniło.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka Iza 15.06.2015 21:12  
Zastanawia mnie fakt skąd to "mama" wie jak pracują nauczyciele?Czyżby dyktafonik? A moze ukryta kamerka? Bo mnie śmieszą stwierdzenia o naszym niby nieróbstwie.Dziecko ma zaniżona samoocenę jest lekliwe, wstydliwe wówczas gdy atmosfera domowa pozostawia wiele do życzenia.Gdzie sa awantury, rodzice sie nie szanują. A biedne dzieciaki szukaja wsparcia w nauczycielu i często chca podzielic sie z nim swoimi troskami.Według "mamy"dzieciom nawet w przedszkolu powinno pozwolic sie na wszystko, zero zasad, norm pełny luz. Po prostu hulaj dusza.Tylko droga "mamo" ja nie pozwole , aby obce dziecko mnie biło, wyzywało kopało , tak jak postępuje z wami.Nie jesteśmy workami treningowymi. Wy to tolerujecie to wasza sprawa. Ale żadna zarozumiała matka nie bedzie nas uczyc jak mamy pracować. Tobie "mamo" za przeproszeniem twoje dziecko moze nawet zrobic kupę na głowe , ale my mamy chmarę rozwydrzonych dzieciaków, których rodzic nic nie nauczył poza wymuszaniem wszystkiego krzykiem więc musimy wypracowac sobie metody pracy. Dzieci nas kochaja słuchają czy wy mozecie to samo powiedzieć? Zosiu ta "mamę" zawsze ponosi bo ma problemy emocjonalne.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 17.06.2015 18:10  
Oczywiście zwracałam się do pani Lukrecji, nie Luizy:-)
A skoro już tu weszłam, to chciałabym polecić zainteresowanym film "Alfabet". Pod koniec zeszłego roku dokument ten był w naszych kinach. Naprawdę polecam rodzicom i nauczycielom. Warto, ciekawy, dający do myślenia. Nauczyciele ze szkoły moich dzieci mięli obowiązek pójścia do kina na "Alfabet". Polecam.
wyślij odpowiedź

Autor: Joasia 02.09.2015 21:43  
Nauczyciele w prywanych przedszkolach
Przedszkola prywatne są najczęśćiej dużo rozsądniej zarządzane, niż publiczne. Nie są jednak wspierane w takim samym stopniu przez samorządy, co jest społaczną niesprawiedliwością,cóż to jednak sprawiedliwość?Chyba nigdy jej nie znajdziemy...
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      #####  
       #  #     #    #      #     # 
 #     #  #     #    #      #     #