MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > dziecko w ogóle mnie nie słucha
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Alicja 17.03.2015 08:22  
dziecko w ogóle mnie nie słucha
Mam w grupie jednego chłopca (6 lat), od samego początku był z nim problem ale kiedy pewnego razu kilkoro dzieci otrzymało nagrody za dobre zachowanie, a on nie rozpoczął się koszmar. Nie jestem wstanie przeprowadzić żadnych zajęć bo on cały czas wygaduje głupoty, a inne dzieci się z niego śmieją. Nie reaguje na żadne polecenia, kiedy proszę, żeby przestał mówić, on mi na to, że go to nie obchodzi i wszystko ma w... Dzieciak mi specjalnie rozwala każde zajęcia, a ja jestem w stosunku niego bezradna. Jest to prywatne przedszkole, nie mogę dziecka w ogóle dotknąć jeżeli stoi przed drzwiami sali jeżeli nie zechce sam wejść to ja nie mogę go nawet wziąć za rękę i sama zaprowadzić, nie ma też mowy o podniesieniu głosu. Jedyną karą jaką mogę stosować to brak nagrody co skutkuje jeszcze gorszym zachowaniem. Nie wiem już jak mam z nim postępować, rodzice nie widzą żadnego problemu chociaż dyrekcja pokazała im nagranie z moich zajęć. Stwierdzili tylko, że on już taki jest.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 20.04.2015 20:11  
problem z przedszkolakiem
Mam podobną sytuację w swojej grupie. Jest jeden 6latek który rozwala całe zajęcia. Kiedy jest zabawa wszystko jest w porządku ale kiedy trzeba trochę popracować zaczyna się "zabawa". Opowiada jaki on to jest nieszczęśliwy bo musi robić zadanie, nienawidzi szkoły, pani o nigdy nie wybiera do zabaw i inne historie. Kiedy zwróciłam jego matce (pani psycholog) uwagę na jego agresywne zachowanie w stosunki do innych, stwierdziła, że nigdy czegoś takiego nie było, to moja wina i nie można tłumić jego charakteru... próbowałam kar, nagród, tłumaczenia i nic.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #        #  #     # 
 #     #   #####    #####    ###### 
 #     #  #              #        # 
  #   #   #        #     #  #     #