MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Interwencja rodziców w placówce
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Mama 04.02.2015 07:47  
Interwencja rodziców w placówce
Chciałbym zasięgnąc porady rodziców w następującej sprawie otóż zwróciłam się do dyrekcji przedszkola na temat higieny w przedszkolu (w toaletach nasikane na podłodze, brudno, ślisko) oraz że dzieci łączone w grupy pomimo że każda grupa ma swoją salę i swoją wychowawczynię gnieżdżą się w jednej cały ranek i po godzinie 13 tej jest tam duszno, nie ma gdzie usiąśc itp. Wezwani przez dyrekcje na rozmowę otrzymaliśmy wypowiedzenie umowy bo siejemy fement i buntujemy innych rodziców ( o tych sprawach rozmawialiśmy z innymi mamami w przedszkolu ale przy dyrekcji się rodzice wyparli).
Jak postąpic z dyrekcją której ktoś nacisną na "odcisk" i wypomniał błąd?
Dziecko cały czas chodzi do przedszkola ale sprawa jest naprawdę conajmniej dziwna.

Czekam na opinie
Tata
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 05.02.2015 09:21  
Odp:Interwencja rodziców w placówce
Jeżeli dyrekcja tego nie widzi, to od higieny jest sanepid, również Kuratorium Oświaty sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem i higieną w placówkach. Od przepełnionych sal organ nadzorujący (jeżeli przedszkole publiczne). Jeżeli brud w toalecie pani widziała (bo nie wiem, czy tylko ktoś Pani opowiadał, czy widziała pani na własne oczy), to trzeba było pstryknąć zdjęcie od razu i pokazać dyrekcji, burmistrzowi, do sanepidu wysłać.
Jeżeli chodzi o wypowiedzenie, to w każdej chwili każdy może je otrzymać. Dyrekcja nie zrobi niczego niezgodnego z prawem jeżeli wypowie pani umowę w trybie przewidzianym w Kodeksie Pracy i powoła się na konkretny przepis.
Rodzice się wyparli, no widzi Pani jakie mamy społeczeństwo, narzekać-tak, próbować zmieniać na lepsze-nie. Jeżeli im odpowiada to, w jakich warunkach przebywają ich dzieci to ich sprawa. Proszę spróbować samodzielnie zadziałać. Powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: Tata 06.02.2015 09:49  
Odp:Odp:Interwencja rodziców w placówce
Dziękuję za odpowiedź.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 06.02.2015 09:56  
A jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy to chyba na podstawie czegoś??!!
Moje dziecko uznane za "wybitne", lubiane w grupie, niekonfliktowe, opowiada co widzi na co dzień(mamy dobry kontakt, dużo rozmawiamy) a ja później interweniuje i za to chcą się nas pozbyc???
Są dzieci co zmyślają ale te informacje potwiedząją się.

wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 06.02.2015 21:31  
Chyba źle Panią zrozumiałam. Myślałam, że jednocześnie jest pani mamą i pracownikiem przedszkola.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #        ####### 
  ##    #     #  #    #   #    #  
 # #          #  #    #       #   
   #     #####   #    #      #    
   #          #  #######    #     
   #    #     #       #     #