MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Zawieszenie 3-latniego dziecka w przedszkolu.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Adrian 21.11.2014 16:11  
Zawieszenie 3-latniego dziecka w przedszkolu.
Hania we września poszła pierwszy raz do prywatnego przedszkola. Po 2 miesiącach zachorowała i wróciła po 2,5 tygodniu. Pierwszego dnia po powrocie pogryzła i podrapała 1.5 roczna dziewczynkę. Dyrektorka najpierw kazała z Hania iść do poradni psychologicznej oraz zastosowała kare, odseparowanie Hanię od innych dzieci poprzez, jedzenie samej przy stoliku czy zabronieniu się z nimi bawić. 3 dni później stwierdziła jednak, że Hanie zawiesza w przedszkolu, a rodzice poszkodowanej dziewczynki chcą na nas donieść do MOPS. Ja kompletnie nie rozumiem zachowania przedszkola, zrzucenie odpowiedzialności z siebie na rodziców. Teraz musimy zmienić przedszkole i odnowa przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, bo to nie jest rzecz, którą można przestawić z miejsca na miejsce.
wyślij odpowiedź

Autor: mama_tomka 21.11.2014 16:33  
Odp:Zawieszenie 3-latniego dziecka w przedszkolu.
Czytam i nie wierzę. Piszesz "zrzucenie odpowiedzialności z siebie na rodziców". Czyli Wy, jako rodzice nie macie sobie absolutnie nic do zarzucenia? Wasze dziecko zachowało się w taki a nie inny sposób, pogryzło, podrapało inne dziecko i winne jest tylko przedszkole? Myślisz, że pani jest w stanie przewidzieć, że Twoja córka zaraz rzuci się na inne dziecko? Co zrobiliście jako rodzice by załagodzić sytuację? Rozmawialiście z rodzicami poszkodowanej dziewczynki, usłyszeli przepraszam? Straszna rzecz, bo Twoje dziecko będzie musiało przyzwyczajać się do przedszkola jeszcze raz, uczucia i przeżycia tego drugiego dziecka i ich rodziców nie liczą się?

Uważam, że przedszkole nie do końca zachowało się dobrze, ale Twoje roszczeniowość i rozżalenie przebija wszystko.
wyślij odpowiedź

Autor: Adrian 21.11.2014 17:15  
Odp:Odp:Zawieszenie 3-latniego dziecka w przedszkolu.
@mamo_tomka, ja niestety nie pilnuję dziecka w przedszkolu nie siedzę z nim. Oddaje dziecko w ręce "wykwalifikowanej" kadry pedagogicznej. Wiem jak w domu się zachowuję i takich rzeczy nie robi. Pierwszy raz wydarzyła się taka sytuacja. Jakby biła i gryzła inne dzieci codziennie oraz zachowywała się agresywnie w stosunku do nich to bym coś z tym zrobił. Ale po pierwszym razie, jedyną receptą przedszkola było wysłanie dziecka do poradni i odseparowanie jej od innych dzieci. A sytuacje, że małe dzieci się ugryzą, uszczypią, żeby zwrócić na siebie uwagę uważam za normalne zachowanie, tylko wtedy jeżeli nie powtarzają się cały czas. Hania miła kwiatuszki i chciała przeprosić dziewczynkę, ale ta niestety nie przyszła do przedszkola, więc nie uważaj nas za jakiś psycholi, którzy pozwalają dziecku na takie zachowanie. Chodziło mi o to, że przedszkole całą winę zrzuciło na rodziców, że źle wychowują itd. Ja nie jestem w stanie wszystkiego przewidzieć i nie wiem jak moje dziecko zachowa się w każdej możliwej sytuacji.
wyślij odpowiedź

Autor: Lukrecja 21.11.2014 21:11  
Odp:Odp:Odp:Zawieszenie 3-latniego dziecka w przedszkolu.
Osobiście uważam,że jednorazowe zachowanie agresywne wobec innego dziecka nie jest powodem do zawieszenia czy zgłaszania do MOPRu. Może to przedszkole ma słabo wykwalifikowaną kadrę, która nie wie co zrobić w takiej sytuacji. Oczywiście uważam takie zachowanie za naganne ale dziecko mogło zachować się tak w wyniku splotu zdarzeń i nawału emocji, z którymi nie mogło sobie poradzić. W takim wypadku należało dziecku wytłumaczyć,że takie zachowanie jest niedopuszczalne, bo krzywdzi inne dziecko. Przeprosić, jak najbardziej, rozmawiać i obserwować, ale czy zawieszenie coś pomoże?... Wątpię. I nie płakałabym po takim przedszkolu. Są lepsze.
wyślij odpowiedź

Autor: ja 26.11.2014 21:31  
?????
1,5roczna dziewczynka w przedszkolu????????????????
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 06.01.2015 18:46  
Odp:?????
Może córka kogoś z "kadry pedagogicznej",albo wnuczka dyrektorki.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      ###### 
       #  #     #    #            # 
 #     #  #     #    #      #     #