MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > proszę o informacje
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Katarzyna Furman 10.09.2014 11:29  
proszę o informacje
Witam, w przedszkolu mojego dziecka często oglądają bajki, czy i jak często jest to dozwolone czy nie ma jakiegoś prawa odnosnie tego, drugie pytanie tyczy sie drugiego sniadania ponieważ w tym przedszkolu go nie ma, o 8;20 jedza śniadanie a dopiero koło godziny 12 jedzą obiad wydaje mi sie ze to nie jest normalne, poza tym zdażyło się tak ze moje dziecko podczas ogladania bajki spało na stoliku, panie zamiast dziecko położyć na leżaku pozwoliły na to żeby spał na siedząco oparty o stolik prosze o opinie
wyślij odpowiedź


Autor: Lukrecja 10.09.2014 22:09  
Odp:proszę o informacje
Oglądanie bajek w przedszkolu bardzo źle świadczy o nauczycielu, chyba, że jest to bajka edukacyjna, krótka i ogląda się ją w charakterze multimedialnego środka poglądowego w zajęciach dydaktycznych. Jeśli jest to rutynowe oglądanie w ramach wypełniania czasu, to jest to szkodliwe i wskazuje na mierne kompetencje nauczyciela. W takim przypadku można zgłosić zastrzeżenia do nauczycielki, można ją poprosić o uzasadnienie takiego postępowania a następnie omówić problem z dyrektorem. Osobiście uważam, że dzieci i tak wiele czasu spędzają przed telewizorem w domu, żeby jeszcze marnotrawić czas w przedszkolu na telewizję. Poza tym takie postępowanie naraża dzieci na wady postawy, dzieci w wieku przedszkolnym powinny jak najwięcej czasu spędzać w ruchu i na zabawach.
Co do śniadań, to wierzę,że można taki problem rozwiązać poprzez rozmowę z dyrektorem. Nie w każdym przedszkolu są dwa śniadania, ale praktyką większości jest mała przekąska, owoc lub jogurt pomiędzy śniadaniem a obiadem. Proszę poruszyć temat z nauczycielką, rodzicami i dyrektorem. I proszę napisać jakie były skutki :)
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  ###  ####### #######  ##### 
 #  #  #    #  #  #   # 
 #   # #      #  #   # 
 #   # ######   #   ###### 
 #   #    #  #      # 
 #  #  #   #  #   #   # 
  ###   #####   #    ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp