MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Dziennik-zmuszenie do wypełnienia.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Iza 07.08.2014 20:44  
Dziennik-zmuszenie do wypełnienia.
Witam. Mam taki problem. Zwolniłam się z pracy w prywatnym przedszkolu. Wcześniej pracowałam na zmiany z nauczycielka zatrudniona na staż z urzędu pracy. Były luki w dzienniku, gdzie stażystka go nie wypełniła. Teraz mój były pracodawca "żąda" (użył tego słowa), abym go wypełniła mimo, że od ponad miesiąca już nie pracuję. Co mam robić? Dodam, że jest mi winny pieniądze za urlop i parę dni pracy.
Czy mam obowiązek wypełnienia dziennika za godziny, w których mnie nie ma??
Tymbardziej, że już nie pracuję?
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 08.08.2014 04:03  
Odp:Dziennik-zmuszenie do wypełnienia.
Nie bardzo rozumiem - masz wypełniać dziennik za czas, kiedy już nie pracowałaś, czy za okres, gdy jeszcze byłaś w pracy? Zresztą jeśli swoją część wypełniłaś to pracodawca nie ma prawa żądać, byś robiła to za inną osobę. To ona powinna wypełnić, tym bardziej, że przecież każda z nas podpisuje się pod tym, co robi. A dlaczego ta druga osoba nie dokonuje systematycznych wpisów? To należy do JEJ obowiązków i tyle.

A jeśli pracodawca nie wypłacił ci należnej pensji i masz na to umowę to możesz go podać do sądu pracy. Niestety w prywatnych placówkach często dyrektorzy czują się jak panowie i władcy a ludzi traktują jak kogoś drugiej kategorii. Doświadczyłam swego czasu tej przyjemności, wiem, o czym mówię.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #        #######   #####  
 #     #  #    #   #    #   #     # 
       #  #    #       #    #     # 
  #####   #    #      #      ###### 
       #  #######    #            # 
 #     #       #     #      #     #