MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > przedszkole a wewnętrzne zasady
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna 22.07.2014 11:26  
przedszkole a wewnętrzne zasady
Witam! Byłam wczoraj w przedszkolu z siostra i jej 3,5 letnim synkiem po zaświadczenie, że jej synek idzie od września do przedszkola. Siostra straciła tydzień temu niestety prace. Jednak w okresie rekrutacji pracowała, obecnie szuka pracy, jest samotna matka.
OCZYWISCIE ROZUMIEM, ZE PIERWSZENSTWO POWINNY MIEC MATKI PRACUJĄCE. Ale kto jest w stanie przewidziec, ze nagle straci sie prace - tak jak to było u mojej siostry.
Dyrektorka wspominala, ze jak nie znajdzie pracy do wrzesnia, wyrzuca malego z przedszkola, a raczej wypisza go z listy (lista dzieci ostatecznie przyjetych jest wywieszona w przedszkolu). Poza tym powiedziala, ze od rodzicow wymaga sie w jej przedszkolu zaswiadczen o zatrudnieniu co kilka miesiecy. Jesli sie tego nie przynosi dziecko jest wypisywane. No w glowie mi sie to nie miesci ;/ Poza tym powiedziala ze skoro siostra zadeklarowala chec pozostawienia dziecka do godziny 14 (pracowała do 13.00) nie moze zmienic tej deklaracji i guzik ja obchodzi, ze ktos ma ruchomy grafik. Siostra wspominala, ze przeciez przedszokole jest czynne do pozniejszych godzin i jest swiadoma, ze trzeba wtedy doplacac, ale dyrektorka, ze ja to nie obchodzi, w deklaracji napisala tak i do tej pory dziecko ma tam przebywac. Czy takie wewnetrzne zasady w przedszkolu sa zgodne z prawem ?
wyślij odpowiedź

Autor: Lukrecja 17.08.2014 17:43  
Odp:przedszkole a wewnętrzne zasady
Przedszkole może mieć wewnętrzne zasady, jednak nie mogą one być niezgodne z prawem i krzywdzące. Zażądała bym na piśmie podstawy prawnej, na mocy której w tym przedszkolu obowiązują takie praktyki, następnie zwróciłabym się do organu prowadzącego z informacją o praktykach przedszkola oraz do kuratorium oświaty. Powinno pomóc już w pierwszej instancji. Ponadto jedno z kryteriów wskazuje samotnego rodzica jako uprzywilejowanego w staraniu się o miejsce dla dziecka w przedszkolu. Proszę się nie bać, tylko odwołać.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #          #      #    #     # 
   #     #####      #      ###### 
   #          #    #            # 
   #    #     #    #      #     #