MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > 4-latek pozostawiony na drugi rok w maluchach
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Barbara Mendroch 03.06.2014 22:29  
4-latek pozostawiony na drugi rok w maluchach
W GRUPIE MOJEJ CÓRKI 5 najmłodszych dzieci pozostawiono na drugi rok w maluchach(w tym moje dziecko), gdyż musiały zrobić miejsce dla 5-latków, dla których zabrakło miejsca w innej grupie.Czy to jest zgodne z prawem i co można zrobić w sytuacji, kiedy nie zgadzam się z tą decyzją?(zmiana wychowawczyni,rozstanie z koleżankami, kolejny rok ciągłego chorowania,niemożność rozwijania się z rówieśnikami, którzy zaczynają pracę z podręcznikiem)
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 04.06.2014 20:36  
odp.4-latek pozostawiony na drugi rok w maluchach
Jestem nauczycielka grupy 3- latków. Trójka moich dzieci od wrzesnia 2014 zostanie przeniesiona do grupy młodszej czyli 3-4 latków z przewaga młodszych. Chodzi o to aby zrobić miejsce dla 5- latków. Dla nas nauczycieli takie sytuacje sa trudne no bo kogo przenieść?Nie ma prawa , które tego zabrania, ponieważ i tak pracujemy na poziomach. Jestem jednak w stanie panią zrozumieć.Dzieci, które dawno , które dawno temu przestały płakać, bądź w ogóle nie płakały znajdą się ponownie wśród dzieci płaczących. Nie jest to komfortowa sytuacja, ponieważ w początkowym okresie panie będą skupione bardziej na tych płaczących potrzebujących przytuleń i przesiadywania na kolanach.Ja osobiście jestem przeciwniczką mieszanych grup ale czasami nie da sie inaczej, choćby w naszym przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #        #  #     # 
 #     #   #####    #####    ###### 
 #     #  #              #        # 
  #   #   #        #     #  #     #