MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: MG 31.05.2014 20:11  
Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
Witam wszystkich
Zastanawia mnie kwestia stosowania w przedszkolach w najmłodszych grupach tablic z magnesikami i szpilkami będącymi na wyciągnięcie małej rączki. Niestety zauważyłam, że jest to nagminna praktyka w przedszkolach.
Czy Wy jako rodzice kiedykolwiek próbowaliście zwalczyć w przedszkolu stosowanie tego typu materiałów biurowych i jeśli tak, to ciekawa jestem z jakim skutkiem. Ja już kilkukrotnie rozmawiałam z kim się dało w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa maluchom w tym przedszkolu, ale mam wrażenie że opiekunki i ich zwierzchnictwo kompletnie nie są tym tematem zainteresowani, a wręcz obruszają się, że śmiem ingerować w ich metody pracy. Naprawdę nie trzeba wiele wyobraźni, żeby zdać sobie sprawę jakie zagrożenie stanowi połknięta szpilka czy magnes...
Poradźcie proszę co mogę więcej zrobić poza bezustannymi prośbami, które są ignorowane. Szukałam przepisów dotyczących BHP w przedszkolach, ale niestety są ogólnikowe, chociaż dla ludzi ze zdrowym rozsądkiem wyciągnięcie z nich wniosków i właściwa interpretacja nie powinny stanowić problemu. Poradźcie co robić, bo nawet zmiana przedszkola nie załatwia sprawy. Jeszcze chyba nie znalazłam takiego, gdzie by tego problemu nie było...
wyślij odpowiedź

Autor: Bella 31.05.2014 21:12  
Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
A problemów to ty nie masz innych kobieto?Przestań wtracać się ludziom, do pracy.Czy nauczycielki maja przypinac na slinę.Czego uzywaja to ich sprawa.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 01.06.2014 11:34  
Odp: Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
Nie przesadzasz przypadkiem ? Widziałam wielokrotnie takie tablice,ale z pewnością małe elementy,typu szpilki/magnesy NIE BYŁY na wyciągnięcie dziecięcej rączki,tylko dużo wyżej. Popatrz lepiej w swoim domu,czy w zasięgu,małych dzieci nie ma drobnych elementów.
wyślij odpowiedź

Autor: mg 01.06.2014 21:27  
Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
Ciekawe podejście... Znaczy że w ogóle nie interesuje cię bezpieczeństwo twojego dziecka. Ciekawe co powiesz jak polknie szpilke lub magnes? Jak będziesz mieć dużo szczęścia to przeżyje a jak nie...
Cóż widzę że niektórzy rodzice są kompletnie pozbawieni wyobraźni i troski o własne dziecko. Grunt to oddać pod czyjąś opiekę a co się dzieje z dzieckiem to już nikogo nie obchodzi. Przyklejac mogą taśmą z takim samym powodzeniem!! A co do uumieszczenia tablic to są jak napisałam dokładnie na wysokości dziecięcej klatki piersiowej!
wyślij odpowiedź

Autor: mg 01.06.2014 21:29  
Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
Bella - czyżby pracownica przedszkola? Tym bardziej oczekiwałabym odpowiedzialnego podejścia...
wyślij odpowiedź

Autor: mama 01.06.2014 21:56  
Odp:Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
http://warszawa.naszemiasto.pl/archiwum/czy-z-przedszkoli-znikna-szpilki-i-pinezki,1674222,t,id.html

Dla zainteresowanych tematem...
Ktoś w końcu powinien coś z tym zrobić no chyba ze dyrektorzy takich placówek koniecznie chcą sobie ściągnąć prokuratora na głowę w razie wypadku
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 02.06.2014 19:29  
Odp:Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
Proponuję w przedszkolach usunąć zabawki bo są zagrożeniem, moga być wykorzystane do uszkodzenia oczu, urazów głowy., np. klocki przecież dzieci tak lubią nimi rzucać.A np kredki to już ogromne zagrozenie, a sztućce, łyżka widelec. Nożyczki w przedszkolu, to juz skandal trzeba szybko usunąć. Plastelina, przecież dziecko moze zjeść. Farby też wygladają apetycznie i mogą skończyć w brzuchu przedszkolaka.Dzieci biegają, o rany przeciez moga upaść. Jedzeniem mozna sie zadławic chociazby kawałkiem jabłaka. Od jutra zacznijmy miksować. A zęby dzieci o tego już za wiele , jak cudownie nimi gryzie sie kolegów. Itp, itd. A droga do przedszkola tez niebezpieczna bo przecież sa wypadki. Wiecie co nie wychodźmy lepiej z domu.Chyba jednak najlepiej było dziecku w mamy brzuchu.Paranoja i głupota.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 03.06.2014 22:33  
Odp:Odp:Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
żałosne... a ponoć jako nauczyciele bierzecie odpowiedzialność za dzieci mając je pod swoją opieką. Takie wypowiedzi są naprawdę poniżej wszelkiej krytyki i mogą wypływać z ust osób, które nie widziały na własne oczy dzieci po tego typu nieszczęściach... cóż ogólna ludzka bezmyślność jest wręcz wszechobecna. Jaka szkoda, że w tym kraju się nie myśli na wyrost. Lepiej wybrać łatwiejszą drogę niż chwilkę się wysilić i pomyśleć...
cóż... prosiłabym o niewypowiadanie się osób, które nie mają nic konstruktywnego do powiedzenia w tym temacie, a jedynie chcą usprawiedliwiać swoje lenistwo i krótkowzroczność!
wyślij odpowiedź

Autor: Ewelina 04.06.2014 14:36  
Odp:Odp:Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
Czy wy matki nie macie innych problemów? Czemu szukacie dziury w całym? Przecież nie musicie oddawac dziecka do przedszkola, mozna wynając niańkę.
wyślij odpowiedź

Autor: MG 04.06.2014 18:45  
Odp:Odp:Odp:Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
ot i merytoryczna dyskusja na poziomie! Wstyd! Zamykam wątek skoro nie ma nikogo myślącego rozsądnie i o dzieciach, a jedyną treścią waszych postów jest wzajemne opluwanie się. Oby nigdy nie trafić na wam podobnych...
wyślij odpowiedź

Autor: X 04.06.2014 19:25  
Odp:Odp:Odp:Odp:Szpilki i malutkie magnesy w przedszkolach
Oby nie trafić na tak głupią matkę.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #         #####  
  ##    #     #  #    #   #     #