MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Rytmika w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dominika T 23.02.2014 20:50  
Rytmika w przedszkolu
Mam pytanie w związku z rytmiką w przedszkolu. Mianowicie czy nadal jest realizowana przez wykwalifikowanego nauczyciela rytmiki, czy przez nauczycielke przedszkola? dziękuję za informacje:)
wyślij odpowiedź

Autor: Gosia 05.03.2014 21:27  
odp
raczej w wiekszosci przez pamia nauczycielke przedszkola, bo rytmicy nie chca pracowac za tak marne pieniadze, gdyz....nie utrzymali by sie. wiekszosc pozamykala dzialalnosci gospodarcze bo przy obenych zarobkach nie stac ich by placic zusy itp. Zostali Ci co mieli jeszcze inne zajecia np. etaty w szkolach, Ci rytmicy mogli pozwolic sobie by pracowac za grosze w przedszkolach
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 06.03.2014 21:23  
Odp:Rytmika w przedszkolu
W naszym przedszkolu prowadzę sama, wszystko zmierza ku temu, by tak zostało. W naszym województwie organizuje się już kursy dla nauczycieli przeszkoli, dające kwalifikacje do prowadzenia zajęć umuzykalniających z elementami rytmiki w przedszkolu i nauczaniu początkowym. Akurat nie mam z tym wielkiego problemu, jestem osobą muzykalną, moje dzieci zawsze bardzo dużo śpiewały, znały mnóstwo tańców wyuczonych przeze mnie. Jednak zajęcia z panem od rytmiki, który grał na instrumencie to coś zupełnie innego Bardzo mi żal tych zajęć.
wyślij odpowiedź

Autor: regina s 12.03.2014 18:46  
rytm w przedszkolu
jestem nauczycielem doświadczonym, z pasja. Uwielbiam rytm, grę , ruch. Rutmika ma za cel ruch, taniec do utworu muzycznego. Może byc muzyką poważna lub dowolna. Rytm mozna wystukać na czym kolwiek. Garnku, misce, dzwonkach itd. Tańczyć można do dowolnego utworu. Zajęcia praktyczne, praktyka w przedszkolu daje z powodzeniem lekcje pokory i dobrej zbwy. Nauczyciel wych. przedszkolego jest przygotowana. tylko chęci.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 12.03.2014 19:30  
Odp:rytm w przedszkolu
Każdy ma prawo do własnego zdania na ten temat. Ja również nie mam problemu z zajęciami umuzykalniającymi, są moją pasją, nie o to jednak chodzi. Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję, bo to bez sensu. Uważam, że zajęcia z osobą posiadającą wyższe muzyczne wykształcenie to zupełnie inna bajka. I jeśli rodzice chcą, by takie zajęcia się odbywały to nikt nie ma prawa im tego zabraniać. A my możemy pracować z dziećmi we własnym zakresie, nic nie stoi na przeszkodzie. Ale nasze państwo i ministerstwo edukacji jest poronione i na to nie mamy wpływu. Z przerażeniem czytam o nowych pomysłach.
wyślij odpowiedź

Autor: Goska 19.04.2014 23:13  
Odp:rytm w przedszkolu
Z całym szacunkiem nauczyciel przedszkola nie jest przygotowany to prowadzenia zajęć rytmiki- mówię o prawdziwej rytmice z grą na żywym instrumencie ( najczesciej pianinie), o umiejetnosci poprowadzenia cwiczen inhibicyjno-incytacyjnych, prawidlowym wprowadzeniu piosenki ( muzycznie dostosowanym do wieku dzieci), cwiczeniach polirytmi, prostych ukladow przedsztrenno-ruchowych dla 5 i 6 latkow, tancow ludowych, emisji glosu itp.. Ale na pewno nauczyciel przedszkolny moze poprowadzic jakies zajecia muzyczne jednak na pewno nie prawdziwą rytmike.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 20.04.2014 08:40  
Odp:Odp:rytm w przedszkolu
O tym właśnie pisałam. Widziałam, jak wyglądają zajęcia z profesjonalistą i dlatego mam dokładnie takie samo zdanie.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####   ####### 
  #   #   #     #  #     #  #    #  
 #     #        #        #      #   
 #     #   #####    #####      #    
 #     #  #              #    #     
  #   #   #        #     #    #