MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > angielski w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: 3 latek 27.01.2014 18:38  
angielski w przedszkolu
Zastanawiam się nas sensem zajęć z angielskiego w przedszkolu. Czy jest jakaś różnica w przedszkolach które mają 5 razy lub 2 razy ang w tygodniu?
Jakieś doświadczenia? opinie? Szukam przedszkola w okolicy Ochoty/ Włochy dla 3 latka.

wyślij odpowiedź

Autor: aga 27.01.2014 21:53  
Odp:angielski w przedszkolu
Im więcej tym lepiej chociaż 5 razy w tygodniu to chyba przesada. W tym wieku najważniejsze jest zeby dziecko sie osłuchało, nie koniecznie musi wkuwac słówka. Dużo śpiewać i uczyć wierszyków.
wyślij odpowiedź

Autor: mmmmmmmmmm 29.01.2014 00:14  
x
zy Wy czytacie to co piszecie ? Jakieś bzdury. zanim będziecie marnotrwaliły swój czas to lepiej z dzieckiem utrwalcie to czego sie nauczyło na angielskim - nie wkuwając!!!!! a i same sobie lepiej odpowiedzcie czy lepiej jest iść 5 razy w tygodniu na masaż czy tylko dwa. !!! odpowiedz oczywista prawda Droga ago i rodzicu 3 latka - Wasza infantylność mnie przeraża............
wyślij odpowiedź

Autor: Ka Kasia 30.12.2014 20:09  
odp. angielski w przedszkolu
Ja się znam, sama uczę angielskiego, zajęcia powinny być codziennie, ale krótkie do 30 min. Tylko takie mają sens, intensywne i angażujące dzieci,gry, piosenki, opowiadanie bajek, w całości po angielsku. Z dobrym nauczycielem, który poprawnie wymawia słowa, to w tym wieku najważniejsze.
wyślij odpowiedź

Autor: Ka Kasia 02.01.2015 19:14  
Odp:x
Jak się ma dziecko osłuchać z językiem kiedy będzie go słyszeć raz lub dwa w tygodniu!
A jak niby nasze dzieci uczą się polskiego, nie wkuwają, tylko słuchają rodziców, ale bez przerwy, stale ktoś do nich mówi lub słuchają tv czy radia itd.Jak się nie znasz nie pisz bzdur!
wyślij odpowiedź

Autor: Ka Kasia 02.01.2015 19:17  
Odp:x
A jeszcze najlepiej niech rodzice utrwalają- tylko że jak mają byle jaką wymowę to mogą więcej szkody zrobić niż pożytku. ehhh.. ale wiadomo my jesteśmy infantylni :)
wyślij odpowiedź

Autor: badano 26.02.2015 09:58  
re
Ile waszym zdaniem godzin dziennie dziecko powinno mieć tych zajęć? Tak aby nie wyszło, że nagle potrafi więcej po angielsku niż po polsku? Pytanie całkowicie poważne - myślimy nad przedszkolem językowym. Czy to dobry wybór?
wyślij odpowiedź

Autor: Paulina 29.12.2017 13:49  
Motywacja przedszkolaów do nauki języków
Drodzy nauczuciele potrzebna Wasza pomoc :)

Razem z koleżankami przeprowadzam projekt na dydaktykę o motywacji uczniów do nauki języka obcego z perspektywy nauczyciela, ja akurat przeprowadzam ankietę wśrod nauczycieli grup przedszkolnych i czy w wolnej chwili znajdziecie czas by wypełnić
anietę w poniżej :
https://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/5a4500cbd3088/

Z góry dziękuję :)
wyślij odpowiedź

Autor: LeokadiaAnna 09.09.2018 18:51  
Angielski dla Przedszkola
W przedszkolu mojej córki angielski był 2 razy w tygodniu po 15 minut (ale to wieeeeeelka katasrofa). Nic nie zdążą zrobić w tym przedszkolu.
Z rodzicami W Łodzi zebraliśmy się i dzieci mają angielski 2 x w tygodniu po 50 minut - ale przyjeżdża do nich nauczyciel z prywatnej szkoły językowej.
wyślij odpowiedź

Autor: gość 12.09.2018 06:43  
Odp:Angielski dla Przedszkola
Wg mnie powinno być częściej. Szkoda, że przedszkolanki niestety często nie znają języka obcego.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
       #  #        #     #  #     # 
  #####   ######    #####    ###### 
       #        #  #     #        # 
 #     #  #     #  #     #  #     #