MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Czy Przedszkolankę obowiązuje etyka zawodowa?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Mama 23.05.2013 15:58  
Czy Przedszkolankę obowiązuje etyka zawodowa?
Mama innego dziecka uświadomiła mnie po rozmowie z przedszkolanką że mam niegrzeczne dziecko, że ma najgorsze zachowanie w przedszkolu a Mi nie zgłoszono żadnego problemu tym bardziej że należę w radze rodziców i jestem bardzo często w przedszkolu. Nie wiem czy zgłosić przedszkolance moje niezadowolenie że o moim dziecku rozmawia z innymi rodzicami?
wyślij odpowiedź


Autor: Beata 23.05.2013 18:57  
Czy Przedszkolankę obowiązuje etyka zawodowa?
Nam nauczycielom nie wolno rozmawiac z rodzicami o innych dzieciach, jest to wprost niedopuszczalne. Za takie cos mozna stracic pracę. Prosze porozmawiac z nauczycielka i powiedziec jej wprost, ze popełniła ogromny bład i jesli sytuacja sie powtórzy zgłosi to Pani dyrektorce. Jesli nie wykaże skruchy, decyzja co zrobic dalej nalezy do Pani.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 24.05.2013 12:56  
Porozmwiać
@Beata, aż tak ostro? Wydaje mi się, że zwrócenie uwagi powinno wystarczyć. Chyba, że Pani będzie pogrążać się dalej.

Marta
http://www.delimama.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 24.05.2013 21:49  
Czy Przedszkolankę obowiązuje etyka zawodowa?
Dziękuję za opinię. Dziś już ochłonęłam ale na pewno zwrócę jej uwagę. Mieszkam w małej miejscowości a dyrektorka to przyjaciółka wychowawczyni. Dyrektorka 2 miesiące temu też poruszyła temat mojej córki ale z sąsiadką. Nikt po 4 latach przedszkola nie mówił mi o problemach. Od września idzie do 1 klasy a ja obudziłam się z ręką w nocniku. Zaznaczę że w domu nie mam z nią problemów a ma jeszcze młodszą siostrę. Z innymi dziećmi też się ładnie bawi. Nie wiem co one widzą.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 25.05.2013 09:00  
Odp:Czy Przedszkolankę obowiązuje etyka zawodowa?
Jest bardzo możliwe, że są jakieś problemy - dzieci bardzo często zupełnie inaczej zachowują się w domu a inaczej w przedszkolu. Składa się na to wiele czynników. Nie zmienia to faktu, że nauczycielka powinna o tym rozmawiać z Panią, nie z innymi rodzicami. I powinna być Pani o tym na bieżąco informowana w celu podjęcia współpracy. Nie dziwię się, że jest Pani rozgoryczona - poczułabym się tak samo. Ma Pani jeszcze młodszą córkę, która pewnie też pójdzie do tego samego przedszkola - na Pani miejscu już na wstępie zaznaczyłabym bardzo wyraźnie i stanowczo, że o zachowaniu i postępach swego dziecka chce być Pani informowana na bieżąco. I że informacje mają być przekazywane Pani, a nie innym rodzicom.

A swoją drogą - wydaje mi się, że każdego pracownika obowiązuje etyka zawodowa, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy.
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  ###   #####  #     ##### 
 #  #  #   # #  #  #   # 
 #   #    # #  #  #    
 #   #  #####  #  #  ###### 
 #   # #    ####### #   # 
 #  #  #       #  #   # 
  ###  #######    #  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp