MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > pomóżcie! My rodzice chcemy zatrzymac wywowace grupy przedszkolaków !
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: rodzic 03.04.2013 20:48  
pomóżcie! My rodzice chcemy zatrzymac wywowace grupy przedszkolaków !
Jako przewodnicząca "trójki klasowej" chce napisac petycje, bądź prośbędo dyrektora i wójta gminy dotyczącą pozostawienia na funkcji młodej wychowawczyni grupy przedszkolnej 3-4 latków.
Młoda wychowawczyni przedszkolaków (przed 30-tką)ma niesamowity wpływ na te urwisy 3-4 letnie. Uczy wierszy, piosenek,bawic się w grupie, itd. To jedyna grupa u nas w szkole, gdzie ponad 3/4 dzieci nie chce do DOMU wracac. Bardzo im się podoba przedszkole i wychowawca. Nawet w ferie zimowe chcieli chodzic na zajęcia. PIERWSZY PRZYPADEK w historii szkoły !

Problem tkwi w tym, że ta młoda pani wychowawczyni została zatrudniona tylko dlatego, że utworzyli kolejną grupę przedszkolną (nadmiar dzieci w tym roku nauki. Natomiast od września nasza gromadka dzieci zostanie oddana innej wychowawczyni .... panie Beacie, która jest zatrudniona na tzw. "po znajomościach" i trudno będzie ją zmienić. Ma wykształcenie pedagogiczne - ale tylko to, bo w praktyce nie korzysta z nauczonej wiedzy. Całą pracę wykonuje za nią stażysta gdzie ona przez cały dzień siedzi za biurkiem przed laptopem popijając kawę. Krzyczy na dzieci, nie uczy ich, prace plastyczne wykonuje za nich, żeby było szybciej ... itd. Nie ma zielonego pojęcia o pracy z dziećmi. Jak jakieś dziecko płakało, to rozkazała rodzicom zabrać je i przyjść za rok.

Chcemy to zakończyć ... i walczyć o młodą wychowawczynię.

W związku z tym, czy są jakieś przepisy, które pomogłyby nam zatrzymać takiego nauczyciela ?
wyślij odpowiedź

Autor: R S 03.04.2013 21:14  
NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI, BO OSOBA TA ZOSTAŁA ZATRUDNIONA TYLKO NA CZAS OKREŚLONY.UCZENIE WIERSZYKÓW I PIOSENEK TO ZADEN WYCZYN TYLKO RZECZYWISTOŚĆ.
wyślij odpowiedź

Autor: 32 - letnia nauczycielka 04.04.2013 07:34  
To straszne
W tej wypowiedzi sa jakies sprzecznosci. Skoro jest nadmiar dzieci i grupa zostaje to czemu nauczycielka ma być zwolniona?A czy ta waszym zdaniem cudowna nauczycielka nie wiedziałą, ze przychodzi na krótko? A moze to ona was buntuje? To by było swiństwo.Jest jeszcze jedna sprawa skad wy wiecie,że siedzi cały dzień przed laptopem i pije kawę(serce by nie wytrzymało) i o tych pracach rzekomo pzez nich robionych? Przecież w ciagu dnia rodziców nie ma w sali.Co s mi ta sprawa stawcie sier na miejscu tej waszym zdaniem okropnej nauczycielki, gdyby to was tak szkalowano, jeśli pracujecie zawodowo to sa osoby, które was nie znoszą i chetnie by was wywaliły z pracy.Z wypowiedzi tej zieje ta niebawisć i pogarda dla innego człowieka. Gdybym usłyszała zarzut pani ta czy ta bije dzieci, wyzywa, ale tylko dlatego ,ze inna nauczycielka podoba sie wam bardziej chcecie komus zniszczyć życie. A co bedzie jak przyjdzie jeszcze fajniejsza nauczycielka, to co ta ulubiona tez wyrzucicie ja ? Ludzie wstydźcie się.To ohydne donosicielstwo, oj zebyscie wy kiedys nie znaleźli sie w tqaakiej sytuacji.
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 04.04.2013 09:18  
Odp:To straszne
jeżeli dziecko nie jest na liście uczniów przedszkola (publicznego), to może przyjść do przedszkola z rodzicem. Na odpowiedzialność rodzica. Nie jednokrotnie matki widzieli pracę nauczycielki. Był też taki przypadek, że dziecko z autyzmem uciekło jej z grupy i poszło na ulicę. Dopiero jedna z matek znając dziecko zawróciło je do grupy tej pani Beaty. Ona nawet nie zauważyła. Zaznaczę, że to nie jest duża grupa. Był też taki przypadek, że przyszła babcia po dziecko. W klasie pusto wiec poszła na plac zabaw. Tam nie było wychowawcy (ona była w klasie) a ta babcia widziała tylko woźną. Dzieci były same. Stażysta pojechała z innymi dziećmi autobusem (pomaga w odwożeniu dzieci do domu).

W innym komentarzu, czytałam że nauka to normalna sprawa, ale najwidoczniej nie u niej. Ona nie potrafi zachęcić dzieci do wspólnej nauki. Jak widziano, to jedno malowało , drugie bawiło się, trzecie robiło coś innego ... nie potrafiła bądź nie chciała ogarnąć grupę. Nikt nie widział jej, aby uczyła ich śpiewu bądź wierszyków. Wszystko to starała się robić stażystka.

Nikt nie robi nikomu na złość. Młoda wychowawczyni, o którą walczymy, nie wie o sprawie.

Mieszkamy na wsi, tu każdy każdego zna. Są 4 grupy przedszkolaków (nasza, 4-5 latki, i 2x zerówka) , i żadna matka nie ma złej opinii o pozostałych nauczycielkach.
wyślij odpowiedź

Autor: 32 - letnia nauczycielka 04.04.2013 14:20  
Odp:To straszne
Jesli jest tak jak pani pisze, to trzeba najpierw porozmawiac z dyrektorem czy dyrektorką.Sama jestem nauczycielka i wiem jaka odpowiedzialnośc na nas spoczywa.Dla mnie uczenie tańców, wierszy, piosenek, zajecia dydaktyczne to chleb p[owszedni, i nie wdze w tym nic nadzwyczajnego. To mój obowiazek jak zarazem przyjemnośc z efektów pracy.Jeśli dziecko uciekło tej pani a ona nie zauważyła to jest straszne wykroczenie. Czy wiedział o tym ktos z przełożonych? Jeśli nie to szkoda.To juz nie chodzi o to nawet,zzzzzze zostałaby zaraz zwolniona, ale uwazam,ze nalezy jej sie nagana. Taka nagana moze by otworzyła jej oczy i zapobiegła nie daj Boze przyszłemu nieszczęściu. Jeśli nauczycielka nie ma nagan , upomnień nie było na nią skarg ze strony rodziców to trudno bedzie ot tak ja zwolnić. Moze lepiej rodzice pójdą do przełozonego i opowiedza o swoich odczuciach o tym jak zadowoleni sa z pracy nauczycielki, jak lubią ja dzieci. Moze to w czyms pomoże. Nie spotkałam sie z taka sprawą i trudno jest tez oceniać nie znajac sprawy. Nie pewna jest dla mnie jedna sprawa, jesli ta grupa zostaje to czemu inn pani ja przejmnie? Czy dla tej ulubionej przez wasze dzieci nauczycielki nie ma pracy
? Jeśli nie ma to naprawde będzie trudno. Natomiast jeśli przełożony bedzie wiedział jak cenicie ta osobę, to przy najblizszej okazji tzn. jak znajdzie sie wolny etat zatrudni ją. Ja byąłm w podobnej sytuacji, Pracowałam na zastępstwie a kiedy zwolnił się etatt zostałam zatrudniona na stałę. Dyrektorka sama mnie zawiadomiła,ze jest praca i moge wracać.Jedna osoba duzo tu nie zadziała musicie zebrać się i udac do przełozonego. W tych czasach jest trudno o prace i moze tej pani Beacie przyda się zimny prysznic, może przejrzy na oczy i zacznie szanowac swoją pracę. Powodzenia.
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 12.04.2013 21:46  
serdecznie dziękuje za opinie. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####   ####### 
  #   #   #     #  #     #  #    #  
 #     #        #        #      #   
 #     #   #####    #####      #    
 #     #  #              #    #     
  #   #   #        #     #    #