MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna Janiak 04.12.2012 15:18  
Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
Ok miesiąca temu spotkała mnie w pracy przykra sytuacja- skradziono z biurka pieniądze jakie przyjęłam od rodzica (opłata za karty pracy). Zgłosiłam ten fakt dyrekcji i zaprotestowałam przeciwko dalszemu zbieraniu jakichkolwiek opłat jako że nie jestem w stanie odpowiadać za pieniądze mi powierzone (sala jest cały dzień otwarta, nie mamy nawet szafki zamykanej na kluczyk). Dyrekcja jest tym faktem straszliwie rozgniewana i powiedziała że muszę to robić bo ona wydaje mi takie polecenie... Czy jest jakiś zapis prawny normujący to zagadnienie? Czy rzeczywiście jest to mój obowiązek?
wyślij odpowiedź

Autor: przedszkolanka 04.12.2012 20:21  
Odp:Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
Absolutnie nie ma takiego obowiązku. Nauczyciel ma obowiązek realizować podstawę programową, zapewnić dziecku opiekę i bezpieczeństwo. Nigdzie nie jest napisane, że mamy być skarbnikami.
W niektórych przedszkolach zbiórką pieniędzy na różne cele zajmuje się przedstawiciel Rady Rodziców.
Oczywiście z różnych względów praktycznych często nauczyciel zbiera pieniądze, ale to tylko dobra wola i dyrektor nie może tego narzucić. Takie polecenie dyrektora jest niezgodne z prawem, nie ma żadnego zapisu prawnego (choćby w ustawie o systemie oświaty), który by to regulował w jakiś sposób.
wyślij odpowiedź

Autor: . 08.02.2013 19:55  
.
.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 09.02.2013 10:10  
Odp:Odp:Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
Przepisy przepisami a życie życiem.....Powiem szczerze, że ja również mam dość zbierania pieniędzy. Zostało mi powierzone wypisywanie kwitariuszy, zbieranie pieniędzy za wyżywienie, o innych zbiórkach, składkach nawet nie wspomnę. Oczywiście w takiej sytuacji biorę na siebie pełną odpowiedzialność za prawidłowość wyliczeń (tylko że ja nie jestem księgową)i zebrane pieniądze, a są dni, kiedy zbiorę naprawdę dużą kwotę. I to wszystko na zasadzie dobrowolnego przymusu i już.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 09.02.2013 18:40  
Odp:Odp:Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
Ja i moje koleżanki zbieramy pieniadze za zdjęcia i na teatrzyki. Często rodzice zostawiaja u nas pieniadze za przedszkole i Radę Rodziców. Mam tego szczerze dość. Obecnie mam na biurku 4 pojemniki: trzy na pieniązki za zdjęcia, bo akurat sa 3 rodzaje zdjęc plus płyty z balu oraz pojemnik na pieniązki na teatrzyk.Jeszcze żeby dyrektorka podziękowałą, ależ skad .Dwa razy zginęły mi pieniązki z pojemników raz 38 a następnym razem 50 zł oczywiście musiałam wyjąc swoje i włożyć. Zrobił to ktoś z pracowników ale za ręke nie ząłpałam więc nikogo nie moge oskarżyć. Prowizję oczywiscie zgarnia pani dyrektor a my nie dostajemy nawet złotówki . A przecież kupujemy za swoje pieniądze papier ksero na setki ankiet , koszulki, tusz do drukarek itp. Pani dyrektor ma to w nosie.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 10.02.2013 13:11  
Odp:Odp:Odp:Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
Witaj w domu. Chyba tak jest w większości placówek. Mnie najbardziej wkurza wypełnianie kwitariuszy i zbieranie kasy za wyżywienie. To ewidentnie nie moja robota! Poza tym zbieram tak, jak Ty - za wszystko właściwie.
wyślij odpowiedź

Autor: jutyna 11.02.2013 22:45  
Odp:Odp:Odp:Odp:Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
Ja mam to samo, mam dosc zbierania pieniędzy za zdjęcia dla kogos kto na tym zarabia, my dostajemy 1 zl za kazde sprzedane zdjecie, w skali roku wychodzi to ok 160zl dla podzialu na dwie nauczycielki, wiec bedzie to jakiej 80 - 90 zl. Super! ;) pieniądze za zdjecia zn=bieramy dla osoby z zewnatrz, jest to po prostu pani ktora ma dzialalnosc i w roznych przedszkolach robin zdjecia, jest ich naparwde duzo bo z kazdje imprezy lub waznego wydarzenia,
pytam sie dlaczego w ogole cos takiego funkcjonuje w przedszkolach!!!????
znieramy pieniądze dla obcej osoby, ta pani powinna sama przychodzic i sprzedawac ale po co, tak jest lepiej bo przeciez my na iejscu jestesmy i wiecej zdjęć sprzedamy!!!
u mnie wszystkie nauczycielki zbieraja i nie bylysmy o to pytane,po prostu tak jest i tyle, nie wyobrazam sobie zrezygnowac z tego sama, musialabym sie postawic a u mnie w pracy zadna inna osoba ze mna tego problemu nie poruszy, wszystkie jak te ślepe podlizuja się albo sie boja , chore to wszystko jest !!!
a wy dziewczyny zbieracie tez za wyzywienie? dobrze zrozumialam? jesli tak to juz przegiecie, to nalezy do zadan kierownik gospodarczej!
u nas tez dyrektorka mowi rodzicom ze jak nie ma w pokoju kierowniczki to prosze nauczycielce dac pieniądze, masakra!
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 12.02.2013 08:38  
Odp:Odp:Odp:Odp:Czy nauczyciel ma obowiązek zbierania pieniędzy?
U mnie w pracy dziewczyny obdauja dyrekcje, zycza jej jak najgorzej ale kiedy się zbliza to jakby wypadało. Straszna obłuda. to by po stopach calowały. U mnie jak wczesniej pisaąłm nasza dyrektorka zgarnia prowizje od sprzedanych zdjęc oczywiscie sprzedanych przez nas. W skali roku to sa duże pieniadze, bo ciagle robione sa dzieciom zdjecia. Co robi z tymi pieniedzmi mozemy się tylko domyslac. W ubiegłym roku xle obliczyła zdjecia i wychodziło na to,ze bedzie musiała oddac prowizje to myslelismy,ze wpadnie w szał. Wbiegała nam do sali przewracała wszystko na biurkach w szafkach. Okazało się ,ze to jej pomyłka, ale musiałysmy odczucna własnej skórze zdenerwowanie i jej przykre slowa,ze mamy bałagan.Nawet nie przeprosiła. Taka jest nasza pani dyrektor.Rano i przy odbieraniu dzieci sala zamienia się w biuro czy sklep a my w kasjerki.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####    #####  
  ##    #     #  #     #  #     # 
 # #          #  #        #     # 
   #     #####   ######    ###### 
   #          #  #     #        # 
   #    #     #  #     #  #     #