MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > KAMERY w przedszkolu?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Klaudia Barczewska 09.11.2012 23:44  
KAMERY w przedszkolu?
Co myślą Panie o kamerach w przedszkoli, czy żłobku, są potrzebne?
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 10.11.2012 10:16  
Odp:KAMERY w przedszkolu?
Ja myślę dokładnie to, co pewnie Ty o kamerach w swojej pracy. Chciałabyś być cały dzień podglądana, kontrolowana minuta po minucie? Nie mam nic do ukrycia, pracuję wiele lat z dziećmi i mam bardzo dobrą opinię jako nauczycielka (nie jest to "mitygowanie się" tylko fakty).
Przez wiele lat wypracowałam sobie mnóstwo metod, technik reagowania w przeróżnych sytuacjach, chociaż oczywiście wiadomo, że każde dziecko jest inne i różnymi sposobami próbuję do niego dotrzeć. Cały czas się uczę, dokształcam, bo w tej "branży" nigdy człowiek nie może powiedzieć, że już wie wszystko. Jest mi strasznie miło, kiedy dyrektorka mówi, że rodzice bardzo mnie chwalą, ale nie wyobrażam sobie kamer w mojej sali. Kiedy dzieciom dzieje się krzywda to nie ma siły, aby to można było ukryć i kamery nie są tu niezastąpione, szczególnie, że pracuję w małym środowisku, gdzie wszyscy o sobie wiedzą wszystko. I nie chodzi o to, że się boję - nigdy nie podniosłam ręki na dziecko, nie poszarpałam, nie wrzeszczę na nie, nie wyobrażam sobie, że mogłabym coś takiego zrobić. Praca z dziećmi to moje marzenie od dziecka, ale kamerom mówię jednak nie.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 10.11.2012 20:31  
Odp:KAMERY w przedszkolu?
Czym się różni Monitoring od Kamer ?
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 11.11.2012 08:28  
Odp:Odp:KAMERY w przedszkolu?
Monitoring polega to obserwowanie pewnych zjawisk, procesów, stosowanie pomiarów w określonym celu przez określony czas do jakichś tam celów naukowych (tak w skrócie).
Kamera to urządzenie rejestrujące obrazy na potrzeby monitoringu.

Ale ja myślę, że jeśli mówimy o kamerach i monitoringu w przedszkolu to mamy na myśli to samo: podgląd w dowolnym momnecie i przez dowolny odcinek czasu tego, co dzieje się w sali.

Uf, nie wiem, czy jasno to napisałam.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 11.11.2012 08:30  
błędy
Oj, przepraszam za błędy, ale zmęczona i chora jestem dzisiaj bardzo...
A tu nie ma możliwości edycji.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 12.11.2012 21:44  
Odp:Odp:Odp:KAMERY w przedszkolu?
Dlatego właśnie zadałam to pytanie.Bo dla mnie też to samo oznacza i jest tożsame.
wyślij odpowiedź

Autor: zajac 15.11.2012 20:23  
UWAGA
PARANOJA przedszkole to NIE BIG BROTHER
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #        #######  ####### 
 #     #  #    #   #        #    #