MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Kto lub co reguluje przepisy odnośnie usług w przedszkolach.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ojciec&syn 18.11.2007 10:26  
Kto lub co reguluje przepisy odnośnie usług w przedszkolach.
Kilka dni temu odbierając syna z przedszkola zostałem zaskoczony straganem na, którym leżały zdjęcia. Były to zdjęcia dzieci portretowe, w parach z kolegami lub koleżnkami oraz inne.
Przy stoliku panowała euforia, rodzicei-dzieci wybierali zdjęcia zaskoczeni całą sytuacją, brali to gdzie były ich pociechy. Ja natomiast czułem się bardzo żle, po pierwsze nie było zdjęć grupowych, ponieważ dzieciaki chorują i grupy liczą 60% stanu. Nikt mnie nie uprzedził o ,,zasadzce,, jaka bedzie mnie czekać w szatni, nikt nie uzgodnił wcześniej czy sobię życzę i cen jakie potem bedą za dane zdjęcia.Stragan był przygotowane ze wszystkimi kanonami manipulacji, rodzice, dzieci -trudno dziecku odmówić zdjecia, rodzice brali też bo inne matki biorą ogólnie machina samonapędowa. Cena pakietu to 26 PlN ,zdjęcia nie mają nic wspólnego z przedszkolem ,tło podkładane w komputerowo, brak zdjeć grupowych. Prosiłem żonę aby następnego dnia nie kupowała zdjęć tylko poszła do fotografa i zamówiła zdjęcia bez względu na cenę nawet jeżeli będzie większa.Nadmieniam, że przedszkole jest publiczne i przepisy są jasne w tym zakresie.
Nie wolno uprawiać handlu, usług i innych czynności komercyjnych na terenie przedszkola.
Pomyślcie tylko gdyby ktoś chciał ustawić stragan z zabawkami w przedszkolu, lub maszynę z wata cukrową. Fotograf może przyjść ale zamówiony przez rodziców do przedszkole sytuacja odwrotna jest patologią. Napiszcie jak odbywa się ten proceder w Waszych przedszkolach
wyślij odpowiedź

Autor: marchewka 18.11.2007 15:21  
Odp:Kto lub co reguluje przepisy odnośnie usług w przedszkolach.
...proceder jest zabroniony!...pani dyrektor musi mieć jakieś profity czy sponsoring od pana fotografa, jeśli pozwala na taki cyrk...
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka przedszkola 18.11.2007 18:02  
Odp:Odp:Kto lub co reguluje przepisy odnośnie usług w przedszkolach.
Dyrekcja przedszkola dostaje 20% ceny kazdego sprzedanego pakietu!
wyślij odpowiedź

Autor: Inna nauczycielka przedszkola 18.11.2007 20:31  
O zdjęciach w przedszkolu
Rzeczywiście, zazwyczaj fotograf przekazuje jakiś procent od zysku, ale przecież chyba nikt nie bierze tego do własnej kieszeni! My w zeszłym roku szkolnym za prowizję kupiłyśmy rolety do trzech okiem w sali maluchów, gdzie odbywa sie leżakowanie. Czasami same robimy zdjęcia podczas uroczystości przedszkolnych lub imprez i sprzedajemy je z małym zyskiem, a tak uzyskane pieniadze, przeznaczamy na takie wydatki jak np.:materiały do zajęć, których nie było w wyprawce, antyramy na dyplomy i ilustracje, temperówka elektryczna, papier ksero i takie tam głupotki, na które nie możemy dostać pieniedzy, bo dyrekcja,gmina itd. ciągle każą oszczędzać.Cóż, to żałosne, ale tak wyglądają realia w niektórych placówkach.
Inna sprawa, że nauczycielki w opisanej wcześniej sytuacji załatwiły to niezbyt elegancko. My nigdy nie pokazujemy zdjęć dzieciom. To rodzic decyduje, czy chce kupić zdjęcie. Staramy się to robić dyskretnie właśnie po to, by nikt nie czuł się przymuszony, zwłaszcza przez własną pociechę.Oczywiście, kiedy zdjęcie jest już zrobione i ładnie wyszło, rodzicowi trudno jest zrezygnować mimo, iz nie czuje żadnej presji. To po prostu markeng. Fotograf woli zaryzykować i zrobić więcej zdjęć, bo wie,że większość się jednak sprzeda. No cóż, każdy chce jakoś żyć...
wyślij odpowiedź

Autor: Inna nauczycielka przedszkola 18.11.2007 20:34  
Oczywiscie chodziło mi o marketing - jakoś literki pozjadałam...
wyślij odpowiedź

Autor: dana 03.12.2007 22:39  
o zdjęciach w przedszkolu
U mnie w przedszkolu jeśli mają być robione zdjęcia przez fotografa to z conajmniej tygodniowym wyprzedzeniem wieszam ogłoszenie w dobrze widocznym dla rodziców miejscu. W ogłoszeniu jest zawarta data, godzina, opis pakietu wykonywanych zdjęć, cena. Dodatkowo prośba by chętni rodzice zgłaszali sie do wych. grup. Nawet jesli fotograf będący już na placówce próbuje namawiać by zdjęcia zrobić wszystkim dzieciom na jego koszt nie zgadzamy się. Zdjęcia mają robione tylko te dzieci, których rodzice wyrazili takie życzenie. Chyba, że chodzi np. o zdjęcia grupowe, wtedy ustawiaja się do zdjęcia wszystkie dzieci obecne w tym dniu a kupuje takie zdjęcie tylko ten co chce. Czasem jakąś prowizję dostajemy ale tylko ze względu na to, że to my osobiście sprzedajemy zdjęcia w swoich grupach (a powinien to robić fotograf wkońcu to jego interes a dla nas dodatkowy kłopot)
wyślij odpowiedź

Autor: Matka przedszkolaka 27.02.2008 19:14  
na temat zdjęć
ludzie juz nie macie o co robić hałasu tylko o zdjęcia?/
Bardzo przyjemnie jest mieć pamiatkę z przedszkola a jeszcze pięknej gdy przyjemne idzie w parze z pożytecznym i placówka ma w zamian jakis profit typu rolety , sprzęt itp
wyślij odpowiedź

Autor: monika 27.02.2008 21:49  
Odp:na temat zdjęć
Popieram, z chęcią czasem wraz z dziećmi ogłądam swoje przedszkolne zdjęcia i wspominam. Kto nie chce niech nie kupuje
wyślij odpowiedź

Autor: "pani muzyka" 02.03.2008 19:20  
Odp:Kto lub co reguluje przepisy odnośnie usług w przedszkolach.
Odpowiem Panu bo wiem, co nieco. Niektóre przedszkola i ich dyrekcje mają "co nieco" z tego. Podobnie z wpuszczniem do przedszkola starganów z bluzkami, biżuterią srebrną itp.
Często też jest tak, że fotograf przy okazji robi jakiś " szoł" ;-) - jest niby tetarzyk (często to żenada), przyjeżdzają przebran i za kukły i niby, że jest tetar a to tylko fotograf. I dzieci powtarzają: "dziś Pan robił nam zdjęcia i był też teatrzyk" No i rodziec myślą, że był teatrzyk na poziomie ( czyli jest bogata oferta przedszkola) a tu tylko... pan fotograf i jego pomocnik z tragicznymi tekstami...
wyślij odpowiedź

Autor: zatroskany ojciec 02.02.2009 14:42  
zatroskany ojciec
Pani Hania ostatnio stala sie bardzo opryskliwa dla dzieci.Nie okazuje serca jak kiedys a odzywki do dzieci maja wiele do zyczenia. Moze ktos by z Dyrekcji porozmawil z nia...
wyślij odpowiedź

Autor: zatroskana koleżanka 02.02.2009 20:33  
Odp:zatroskany ojciec
A może pani Hania ma problemy, jak każdy, kiedyś i nas to dopadnie. A może wartoz panią Hanią porozmawiać i wykazć troskę i zainteresowanie.
wyślij odpowiedź

Autor: Rozżalona mama 14.02.2009 16:33  
a co zrobić gdy dziecko wyszło żle na zdjęciu grupowym ?
Ja borykam się z nieco innym problemem. Moja córka miała robione zdjecie grupowe przez fotografa w przedszkolu. Wyszła na nim koszmarnie- gałki oczne wywrócone - wygląda jak wampir. Co mogę w takiej sytuacji zrobić????? Przede wszystkim inne dzieci mogą się z niej śmiać. Nawet jak ja nie kupię tego zdjęcia to i tak inne dzieci będą je miały. Jak mogę chronić dziecko przed taką sytuacją na przyszłość... Bo jeżeli to jest znajomy pan fotograf (zaprzyjaźniony z tym przedszkolem )to mogę się spodziewać że w przyszłości będzie robił zdjęcia mojemu dziecku i nie obchodzi go ,że jedno dziecko źle wygląda bo reszta wygląda dobrze i liczy się zysk. Miała być pamiątka a jest porażka... czy ktoś z was był w takiej sytuacji ?? I co mogę zrobić ? Jakie konsekwencje powinien ponieść fotograf za fuszerkę ???? pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: miwues 14.02.2009 17:42  
Nie przesadzaj, to nie Ameryka. Przypadek i tyle.
wyślij odpowiedź

Autor: Ula 14.02.2009 21:35  
re:
Wydaje mi sie,że najlepiej byłoby,zebys zwróciła się bezpośrednio do tego fotografa. Jest wiele profesjonalnych programów do obróbki zdjeć, dzięki którym można zrobić dosłownie "cuda"
(fotograf na pewno dysponuje jakimś) Moim zdanem nie powinno być problemu z wprowadzeniem drobnej zmiany w wyglądzie oczek.
wyślij odpowiedź

Autor: anna lewnau 03.05.2009 17:44  
Zdjęcia jakie tylko chcecie
Co do zdjęć to znalazłam strone http://www.fotodrukowanie.pl gdzie można robić zdjęcia na kubku i samemu wysyła sie foto
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena Dobosz 28.06.2009 14:36  
Zdjecia na na kubku
Aniu ja takie zdjecie grupowe z przedszkola własnie zrobiłam na kubku i za 12 zł mam lepsza pamiatke niz zdjęcia. polecam http://www.fotodrukowanie.pl
wyślij odpowiedź

Autor: miwues 28.06.2009 23:07  
Nie dość że spamer, to jeszcze głupi.
wyślij odpowiedź

Autor: A Zewecki 18.02.2010 19:16  
Mój syn przez 3 lata w przedszkolu nie miał żadnego zdjęcia. W tym roku postanowiłem sam pójść do przedszkola i porozmawiać z nowa dyrektorka, wyraziła zgodę pod warunkiem ze będzie ogłoszenie i każdy kto chce kupi, bez żadnego przymusu. Zrobiłem sesje z Mikołajem i Balu, zdjęcia wszystkim się podobały. Pod czas wykonywania zdjęć grupowych wykonuje kilka zdjęć jednego ujęcia bo czasem ktoś zamknie oczy lub odwróci głowę, później mogę wkleić. Od kilku lat fotografuje na weselach i ostatnio inwestuje we własne studio. Widziałem zdjęcia robione w innych przedszkolach, często są to zdjęcia bardzo marnej jakości technicznej, brak dodatkowego światła, fotografowie nie potrafią rozmawiać z dziećmi przez co dzieci nie bardzo chcą współpracować z fotografem. Jeżeli chcesz mieć niedrogie fajne zdjęcia swoich dzieci w Krakowie lub okolicach, zapraszam na moja stronę http://www.galeria-krakowska.com
Wykonujemy również portrety rysowane na żywo podczas imprez piknikowych i urodzinowych.
wyślij odpowiedź

Autor: zatroskana 01.03.2010 19:25  
podwórko
Ciekawa jestem Waszych opinii - znalazłam prywatne przedszkole, o którym od lat mówi się, ze jest b.dobre. Głównie chodzi tu o traktowanie dzieci oraz program. Ma ono jednak spory mankament: jest małe i dzieci po 2 lata są w tym samym pomieszczeniu (np. po 10 3-latków i tyle 4-latków) oraz malutkie, raczej byle-jakie podwórko (dzieci chodzą czasem co prawda na spacery do lasu lub na trochę większe niż własne miejskie podwórko). Jak sądzicie, czy b.średnie warunki lokalowe (wielkość) są na tyle istotne, by zrezygnować z tego przedszkola, choć ma dobrą opinię pod względem wychowawczym?
wyślij odpowiedź

Autor: Alina Zawadzka 23.03.2010 12:01  
Fotografia w przedszkolu
Zdjęcia przedszkolne naszych dzieci jeżeli już są robione to chcielibyśmy, żeby były dobrej jakości. Skoro płacimy za nie to dlatego, żeby mieć pamiątkę, a z tym różnie bywa. U dziecka mojej koleżanki w przedszkolu był fotograf, który nie dość, że zrobił świetne zdjęcia - niekonwencjonalne,to potem rodzic wchodząc na stronę www mógł obejrzeć i zdecydować, które chce zamówić. Porozmawiam z Panią dyrektor o tym aby u mnie coś takiego zrobić http://dlaprzedszkola.marcinmalachowski.pl. Do tej pory, tak jak koleżanka wyżej już napisała, trzeba było kupować to co fotograf wydrukował i przeważnie nie było to zbyt wysokiej jakości.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 05.12.2011 13:24  
A ja jestem zadowolona
u nas robił Pan zdjęcia i wszyscy byli bardzo zadowoleni , zdjęcia super za bardzo przystępną cenę
Zostawił ofertę oraz ceny ,kto chciał to wpisywał się na listę wszystko było jasne. Teraz na święta będzie robił dzieciakom bardzo fajne pocztówki z tego co wiziałam to na listę wpisało się 82 osoby z 93 to chyba o czymś świadczy Mogę śmiało polecić fotografprzedszkolny.pl
wyślij odpowiedź

Autor: anna kowalska 06.12.2011 19:56  
a profity dla przedszkola
za zdjęcia to 75 zdjęć zrobionych gratis dzieciom, które kończą edukację przedszkolną i są potem wklejone do dyplomów oraz papier xero - 30 ryz, dla n-lek 12 kalendarzy nauczycielskich
Pozdrawiam - dyrektorka przedszkola
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 11.09.2012 14:18  
Zdjęcia dzieci
Naszemu dziecku zdjęcia robiła bardzo miła Pani z podejściem do dzieci w Warszawie. www.bubufoto.pl
Przedszkolne zdjęcia też można zamawiać, ale taka sesja zaplanowana to coś cudownego w każdym wieku!

wyślij odpowiedź

Autor: dyr-51 22.10.2012 08:29  
zdjęcia w przedszkolu
Na zdjęcia z przedszkola było i jest zawsze duże zapotrzebowanie.Dlatego powstało tyle firm specjalizujących sie w tym,,procederze".W naszym przedszkolu ,po latach doświadczeń..robimy tak:Informujemy i pytamy rodziców na pierwszym zebraniu grupowym,czy chcą ? Omawiamy zasady sprzedaży.Kupno jest dobrowolne,w sekretariacie.Jak zdjęcie jest nieudane-rodzic nie kupuje-czeka na inną okazję.Wybrana przez nas Firma Fot.proponuje prowizje w dwóch formach:wypłata pieniężna na rzecz przedszkola(np:20 % od sumy sprzedaży) lub inne bonusy.Wybieramy inne bonusy.Np; Tablo dla 5-latków za darmo,na koniec roku.Ogromny zamek dmuchany dwa razy do roku ,na imprezy przedszkolne.Zespół muzyczny ze świetnym wodzirejem i repertuarem na zabawę karnawałową.Tak więc u nas z bonusów korzystają bezpośrednio dzieci.U nas nikt nie narzeka.Sesje zdjęciowe odbywają się dwa razy w roku.Takie profesjonalne zdjęcia sa fajną pamiątką i są doceniane przez wielu rodziców.Ale nasi rodzice maja też wiele innych możliwości do wykonywania zdjęć własnym aparatem na różnych zajęciach,imprezach,itp.Oprócz tego mają zdjęcia swoich pociech na str.internetowej przedszkola(za ich zgodą oczywiście).Wykonywanie zdjęć na terenie przedszkola sformalizowane jest także wolą Rady Rodziców.Chcą ,to mają-nie chcą -nie kupują.Sekretarka tylko jęczy ,bo za sprzedaż i rozliczanie ,nic z tego nie ma.
wyślij odpowiedź

Autor: Jacek Antczak 06.10.2013 16:50  
fotograf
Jestem fotografem i wykonuję od 10 lat zdjęcia w przedszkolach i żłobkach.
Zawsze przygotowuję wzór wg którego będą wykonywane zdjęcia i dyrekcja wywiesza go do wglądu rodziców, którzy jeśli chcą to się zapisują.
Dodam że praca ta jest moją pasją, zarówno fotografia jak i praca z dziećmi.
Do zdjęć podchodzę z dużą dbałością, wykonuję wiele ujęć a potem wybieram najlepsze , obrabiam w komputerze.....
Oczywiście bez pomocy Pań przedszkolanek ciężko by było. Często pomagaja w przebieraniu dzieci, wpisywaniu numerów na listę.

Praca jest bardzo wymagająca i trzeba się dużo namęczyc aby wszystko było jak trzeba.
Oczywiście znam ofertę konkurencji która często jest kiczowata.
Jeśli nie podobają się Państwu zdjęcia lub forma sprzedaży , najlepiej poprosić Dyrekcję o zmianę fotografa.

Od czasów jak zaczynałem poprawiłem ofertę, wiele się nauczyłem a i rodzice w moich placówkach sa zadowoleni i ochoczo się zapisuję na wystawiane listy.
Mam częste telefony , jesli dziecko nie było obecne na zdjęciach, kiedy można je powtórzyć.

NIE ULEGAJCIE PAŃSTWO STEREOTYPOM, NIE KAŻDY FOTOGRAF PRZEDSZKOLNY ROBI KICZ.

wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 13.10.2013 12:33  
czy jest to zgodne z prawem,
że fotograf może prowadzić działalność na terenie przedszkola (i w godzinach otwarcia przedszkola),
a pani/pan od rytmiki,judo czy innych zajęć nie może?
Za zdjęcia możemy płacić, a za zajęcia nie.
wyślij odpowiedź

Autor: Piotr Krupa 08.12.2014 20:56  
fotograf...
od kilku lat robie fotki w przedszkolach,
to glowne zajecie, jestem pracownikiem nie szefem.
powiem tak
1 jak dzici pozują takie są zdjęcia, nie kazde dziecko chce, nie każde dziecko wygląda dobrze , nie kazde dziecko potrafi pozować.
2 ze swojej strony dokladam wszelkich staran aby fotki byly naprawde super, robie z siebie durnia, czasem mialczę mruczę chrumkam aby dzieciak się zainteresował i uśmiechnął..... nie zawsze się udaje,
3 preszkole bierze 20-30% zależy od tago jak sie dogada z firmą kasa ta czasem jest nie rozliczana przez dyrekcje czasem trafia na wydatki przeszkolne.. zaleznie od pazerstwa dyrekcji.
4 mimo ze czesc rodzicow czuje sie wykorzystana i przymuszona to uwierzcie, nikt nie bedzie namawial aby fotografowac dzieci ktorych rodzice nie chca aby były fotografowane... wiem że to jest aralne...
5 nie macie pojecia jakie czasem sa uklady. dyrekcja chce aby fotki wyszly pieknie, aby moc sie pochwalic wręcz rodzicom że tak wspaniale organizuje wszystko.. ale czasem to jest horror!
tak mialem w zeszlym tygodniu w Poznaniu, dzisiaj w Chełmnie...kawałek szatni, brudna podłoga, non stop przechodzące dzieci, rodzice nad głową... Jak dziecko ma się skupic na wspołpracy z fotografem skoro obok ciągle ciś się dzieje??? rodzic nie zawsze rozumie ze fotka jesli ma byc fajna to dziecko i fotograf musza na chwile się porozumieć.. i rodzice zaczynają "pokaż ząbki, uśmiechnij sie..."
6 Fotograf w przedszkole zwykle sędza kilka godzin dziennie na kolanach, próbując skupić uwagę dziecka na sobie aby wyszła jakaś fotka, jesli podłoga jest brudna to siła rzeczy ten brod trafia na dziecko.... kazdy ma swoja prace, szanujmy się nawzajem.
czasem 5 minut za mało na znośną fotkę a tyle czasu nie ma choćby ze względu na nt oże czekają następne grupy.
Ja nie używam negatywnych opinii o dzieciach typu " co za bachor, głupi, brzydki matoł..." nawet w myslach
ale też chciałbym aby rodzice uwierzyli ze na dany moment, czas, mozliwości zrobiliśmy wszystko aby fotka była jak najlepsza... ale nie zawsze sie uda
szanujmy się nawzajem.
taka nasza praca.
im więcej sprzeda się fotek tym lepiej zarobię, wiec uwierz...staram się.

wyślij odpowiedź

Autor: Piotr Krupa 08.12.2014 20:59  
Odp:fotograf...
pada mi klawiatura. przepraszam
wyślij odpowiedź

Autor: anna 27.02.2015 08:54  
Odp:a co zrobić gdy dziecko wyszło żle na zdjęciu grupowym ?
moze sie zastanow troche co za bzdety piszesz. jak masz problem z wygladem swojego dziecka to daj mu na operacje plastyczna. szczerze współczuje twojemu dziecku takiej matki. tragedia
wyślij odpowiedź

Autor: Sabina 02.03.2017 23:21  
Odp:Odp:a co zrobić gdy dziecko wyszło żle na zdjęciu grupowym ?
Mam ten sam problem. Też mam dać dziecku na operację plastyczną? Więcej pochamowania! Dziecko jest śliczne, ale samo do zdjęcia się nie przygotuje od tego są wychowawczynie i fotograf! Jestem oburzona Pani wypowiedzią. Jak można być tak bezczelnym? Normalnie kobieta bez uczuć.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 04.03.2017 20:21  
Odp:Odp:a co zrobić gdy dziecko wyszło żle na zdjęciu grupowym ?
Ja współczuję twojemu anno, o ile go masz, a jeśli jesteś przedszkolanką to dzieciom w przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Nowak 17.11.2017 06:56  
Odp:Odp:Odp:a co zrobić gdy dziecko wyszło żle na zdjęciu grupowym ?
Ja wczoraj przyszłam do przedszkola z przygotowanymi pieniędzmi na zdjęcia (za 4 zdjęcia 60zł w tym grupowe) a sama pani przedszkolanka mówi ze nie wie jak to się stało ze Hania wyszła tak na zdjęciu....A tam jakiś gumis! Buzia rozciagnieta ze uśmiech ma aż po uszy.... Pani przedszkolanka sama powiedziała ze zdjęcie jest brzydkie i obraża i ośmiesza moje dziecko. Widać że było majstrowane przy buzi. Dzisiaj pogadam aby pani która je robiła wywołała je jeszcze raz dla całej grupy,takie na którym wszystkie dzieci będę wyglądały naturalnie! Wiem ze dzieci robią różne miny ale znam swoje dziecko, zrobiłam mu milion zdjęć i wiem ze to nie ona a jakiś program! A taka mądra mamusia która radzi operacje plastyczna niech się stuknie w głowę bo łatwo mówić jak nie chodzi o swoje dziecko!
wyślij odpowiedź

Autor: www.top-maluszek.pl 23.05.2018 22:07  
Tak to już jest każde dziecko jest inne
U nas w przedszkolu podobna sytuacja, fotograf robi zdjęcia i jak to zwykle bywa jedni biorą inni nie biorą. Często jest tak, że dla dziecka za 10, 20 lat to będzie fajna pamiątka mieć zdjęcie z swoimi koleżankami i kolegami z którymi spędzali tak wiele czasu. Nie ma co żałować tych 30zł. w końcu to wasze dzieci :-)
wyślij odpowiedź

Autor: Gosia Newman 29.02.2020 11:43  
Paskudne zdjęcia
U nas te zdjęcia to masakra. Tło jak z PRL, dzieci z krzwywa mina. Pani dyrektor nie pozwala nikomu z zew robić zdjęć w trakcie imprez. A fotograf to jej syn. Po konsultacji z wydziałem oświaty urzędu miasta okazuje się że dyrektor może wybrać kogo mu się zywnie podoba.
Nie lubię bylejakosci A w szczególności przeplacania za nią. Dlatego nie rozumiem rodziców którym wszystko jedno. Moje zdjęcia z 0rzedszjola były o wiele ładniejsze. Przynajmniej fotograf się starał.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #        #     # 
 # #          #  #        #     # 
   #     #####   ######    ###### 
   #          #        #        # 
   #    #     #  #     #  #     #