MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > opłaty
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: kerm34 06.09.2012 08:49  
opłaty
Czy w waszych przedszkolach oprócz opłaty stałej i żywieniowej są pobierane osobno opłaty dosłownie na wszystko: zajecia dodatkowe, artykuły papiernicze, chusteczki, ciągłe zbiórki na komitety rodzicielskie, bilety na przejazd autobusem itd.
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 06.09.2012 11:13  
Odp:opłaty
My płacimy za: każdą kolejną rozpoczętą godzinę ponad obowiązkowe pięć godzin, wyżywienie, języki obce, tańce, rytmikę, książki, komitet (z których to pieniędzy pokrywane są koszty paczek dla dzieci, biletów do kina, teatru, wynajmu autokarów),

nie płacimy za: logopedę, gimn. korekcyjną, wyprawkę (oprócz wspomnianych książek) mamy za zupełną darmochę. Nasz pan burmistrz funduje wszystkim przedszkolakom (6 przedszkoli w nieście)wyprawkę z pieniędzy których nie ma, a co, można i tak-po wyborach podziękować faktycznym wyborcom, a przed wyborami przypodobać się potencjalnym.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 06.09.2012 14:31  
Dziecko odbierane o 12.00
Witam, jestem mama trojga dzieci. Najstarszy syn chodzi juz do szkoly gdzie ciagle na cos wolaja pieniedzy... a podobno szkola jest bezplatna!!!!!!!!!!!!!!!!!! Natomiast corka uczeszcza do przedszkola a najmlodszy syn do zlobka. Obje z mezem pracujemy i zeby dac do szkoly pieniadze caly czas na cos, oplacic przedszkole i zlobek plus dodatkowe chusteczki, ubezpieczenie, komitet, pampersy, przybory, książki, rytmika, angielski, specjalna wyprawka dla przedszkolaka obowiązkowa!!!! skad na to brac pieniadze przy dwoch najnizszych krajowych wyplatach, czyli 1200 zl na reke? nie wspominajac o domowych rachunkach, czysz,gaz,prad,woda itp... itd... Aby zaoszczedzic na przedszkolu odbieram moja corke o 12.00 zaraz po obiedzie i zanim pojde do pracy to porzucam ja do babci i u niej spi bo dlaczego mam placic za czas kiedy moje dziecko spi a panie przedszkolanki spijaja kawki jedna po drugiej i jedza ciasteczka za nasze pieniadze, grupa zlobkowa ma jeszce oplate stala i moge sobie pozwolic na zostawianie syna do 15.00. A dnia dzisiejszego uslyszalam (nie tylko ja)od pani przedszkolanki ze jesli moje dziecko bedzie w przedszkolu tylko do 12 to dyrekcja wypisze je z przedszkola. Mam teraz dylemat... czy to przedszkole dziala zgodnie z prawem grozac nam usunieciem dziecka z listy przedszkolaka za pobyt tylko do 12? Chcialabym dodac ze w poprzednim roku przedszkolnym, nasze "kochane panie przedszkolanki zdecydowanie byly za tym aby dzieci w przedszkolu bylo jak najmniej bo mialy wiecej czasu dla siebie, dlatego tez pozna jesienia i zima otwieraly na cala szerokosc wszystkie okna i balkon w sali, zabieraly dzieci w najgorsze jesienne i zimowe dni na plac zabaw przy przedszkolu gdzie dzieci zjezdzaly po zimnych, brudnych i mokrych zjeżdzalniach, siadaly na mokrym i zimnym piasku w piaskownicy, ubrane tak jak sie same potrafily ubrac gole pod szyja! A pozniej dzieci chorowaly, moje najczesciej na zapalenie pecherza i jak mialy 8 osobowa grupe do pilnowania to bylo super! a jak dziecko przyszlo po chorobie do przedszkola to bylo zdziwienie ze juz!!!! chyba za szybko!!!! a teraz taka nagla zmiana i szantaz!!!! Nie wiem co o tym myslec ale nie podoba mi sie to i reszcie rodzicow mojej grupy... Czy taki szantaz jest zgodny z prawem???
wyślij odpowiedź

Autor: zbulwersowana 06.09.2012 18:04  
Dziecko odbierane o 12.00
cyt "i jedza ciasteczka za nasze pieniadze" - czy pani kupuje te ciasteczka nauczycielkom?Żal do całego świata, ze mało zarabiam, to trzeba było się uczyć i zdobyc konkretny zawód anie teraz lać pomyje na nic niewinne nauczycielki
wyślij odpowiedź

Autor: justa 06.09.2012 18:55  
Odp:opłaty
Sama pani napisala "zajecia dodatkowe", to znaczy ze nie ma obowiązku zapisywania na nie (pewnie jest to angielski, moze jakas rytmika-u mnie w przedszkolu tak jest). Przedszkola nie sa rentowen, nie dają zadnego zysku dla miasta i gminy a wrecz przeciwnie miasto musi je utzrymywac, prosze napisac lub zadzwonic do organu ktory utzrymuje przedszkole i zapytac sie dlaczego musi Pani placic za chusteczki dla swojego dziecka w przedszkolu?
pewnie napisza ze oni nie kupuja bo nie maja pieniedzy, prosze sie cieszyc ze nie musi Pani kupowac recznika, mydla i papiru toaletowego bo w niektore gminy nawet na to nie maja pieniedzy!!!

jak dziecko idzie do szkoly to tam tez nikt nie zapewni takich rzeczy, daje pani dziecku chusteczki do kieszeni i tyle.

jak Pani jedzie autobusem to kto placi za Pani bilet??? no jesli przedszkolaki jada na wycieczke autokarem lub autobusem to musi Pani zaplacic

dlatego prywatne przedszkola są takie drogie (u mnie ok 600zl) bo utrzymanie budynku jest kosztowne. Panstwowe przedszkola utrzymuje gmina a to co rodzice placa to naprawde kropla w morzu, samo swiatlo,woda prad to sa tysiace i milony w skali roku!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Młoda Mama 13.09.2016 11:19  
opłata
U mnie jest tylko pobierana opłata zywieniowa,ubezpieczeniowa ,na ksiązki i wycieczki,
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######   #####    #####  
  ##    #        #     #  #     # 
 # #    #        #     #  #     # 
   #    ######    #####    ###### 
   #          #  #     #        # 
   #    #     #  #     #  #     #