MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > dzieci bez opieki pedagogicznej
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anonim 11.04.2012 11:25  
dzieci bez opieki pedagogicznej
zostałam poinformowana, że dzieci w jednym z przedszkoli zostały bez opieki pedagogiczenj, i to nie po raz pierwszy. Co można zrobić w takim przypadku aby zaradzić tej sytuacji i ustrzec dzieci przed tym w przyszłości. Dzieci były pod nadzorem pomocy przedszkolenj, bez nauczyciela, więc opiekę miały, ale nie taką jak mieć powinny.
wyślij odpowiedź

Autor: przedszkolanka 16.04.2012 20:33  
Odp:dzieci bez opieki pedagogicznej
Trzeba by się dowiedzieć co to oznacza w praktyce, jeśli nauczycielka wyszła na chwilę, tzn. 5-10 minut (np. toaleta) to chyba nic się nie stało złego. Jeśli jednak wyszła na dłuuuugo, zapytaj najpierw ją o co chodzi, ewentualnie zgłoś dyrektorowi, że to Ci się nie podoba.
Z doświadczenia wiem, że dobra pomoc nauczyciela zajmie się grupą jak trzeba przed niedługi czas, w końcu też pracuje w przedszkolu.

A już poza tematem- niestety opieka nauczyciela z kwalifikacjami nie zawsze oznacza, że człowiek może być spokojny o dzieci. Widzę, obserwuję, lata całe pracuję
wyślij odpowiedź

Autor: kly4 09.05.2012 19:53  
Odp:Odp:dzieci bez opieki pedagogicznej
Masz rację.
Jestem studentką 3 roku pedagogi i pracuję w przedszkolu jako pomoc.Czasem więcej czasu spędzam z dziećmi niż nauczycielka:)))naprawdę:)ale One wiedzą że je kocham i uwielbiam zabawy i rozmowy z nimi.A największą zapłatą jaką dostaję od nich to uśmiech i przytulańce,a jak robię zakupy z własną rodziną gdzieś w markecie,to z daleka przybiegną żeby się przytulić i opowiedzieć ich "ważne "sprawy i wydarzeni:))Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Natalia 09.05.2012 20:07  
Odp:Odp:dzieci bez opieki pedagogicznej
Następna niezastąpiona pomoc. Weźcie sie kobiety ogarnijcie i nie przeceniajcie swojej pracy, bo to wstyd.Z wami czy bez nauczycielka zawsze da sobie radę.Ja nie mam pomocy i pracuję a dzieci na mój widok poza przedszkolem skacza z radosci.
wyślij odpowiedź

Autor: kly4 10.05.2012 16:17  
odp.Natalii
skoro jesteś nauczycielką to wstyd ,że nie potrafisz czytać:PCzy ja użyłam sformułowania :niezastąpiona?Nie,tylko napisałam ,że też jesteśmy potrzebne.Nie mierzmy wszystkich jedną miarą,nie oceniam Twojej pracy,więc nie oceniaj jak ja wykonuję jako pomoc swoją.A na marginesie w naszym przedszkolu co niektóre Panie mgr.to mało się nie posrają bez nas(przepraszam za określenie)ale tak jest.Tobie gratuluję zorganizowania
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 26.06.2012 19:14  
te "nędzne"pomoce
U nas również pomoce zostają same z dziećmi,np:na 8 h kiedy to nauczycielka jest na zwolnieniu....I zajmuje się całą grupą sama,nakrywa naczynia na obiadek........,wychodzi na spacerek,prowadzi zajęcia......i nikt się tym nie przejmuje:( niestety(no może z wyjątkiem pomocy)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   ####### 
  #   #    ##    #     #  #    #  
 #     #  # #          #      #   
 #     #    #     #####      #    
 #     #    #          #    #     
  #   #     #    #     #    #