MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > dziecko 6 letnie w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: kowalska julia 02.04.2012 15:42  
dziecko 6 letnie w przedszkolu
Witam wszystkich i bardzo proszę o komentarze w pewnej sytuacji.A mianowicie dziecko uczęszczające do grupy integracyjnej ze względu na problemy z samodzielnym chodzeniem ,porusza się z pomocą balkonika pozatym intelektualnie i edukacyjnie jest na bardzo wysokim poziomie co potwierdziły badania w poradni psychologiczno pedagogicznej zostało bardzo brzydko potraktowane przez swoją przedszkolankę.Sprawa wygląda tak,podczas obiadu dziecko do drugiego dania nie dostało widelca ,część dzieci dostała ,niektóre poszły sobie wziąść same ,moje dziecko miało poprosić o ten widelec.Pani powiedziała że chciała wymusić na dziecku 'magiczne ' słowo ,mimo że zna zwroty grzecznościowe i posługuje śię nimi to akurat niewiedziało ,jakie pojęcia są magiczne ,więc skoro dziecko niepoprosiło to pani kazała mu jeść rękami,dziecko zagubiło się w tej sytuacji i skoro pani tak karze to wzięło rybę do ręki i zjadło a niestety ziemniaków i surówki już się nie dało przecieżzjeść rękami.Mało tego pani przekazując mi tą informację był bardzo uśmiechnięta jakgdyby sprawiło im to radość że jak kazały dziecku jeść rękami to jadło.W tej sytuacji nie dziwi mnie już fakt ż ludzie czy dzieci są nietolerancyjni skoro sama pani pokazuje jak upokorzyć dziecko niepełnosprawne.druga sprawa to owa też pani powiedziała mi ,że w przyszłym roku szkolnym ona już by niechciała uczyć mojego dziecka ,lepiej żeby poszło do innej grupy do inne pani.mój wniosek jest taki że to chyba ta pani powinna zmienić zawód / co o tym sądzicie proszę o komentarze.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 02.04.2012 16:07  
Odp:dziecko 6 letnie w przedszkolu
Witam ! Zachowanie tej pani(nie mogę jej nazwać nawet per"przedszkolanka"-bo na to nie zasługuje) było po- nad wszelkimi słowami krytyki i tak zachować się potraktować dziecka nie powinna! Skandal,czego ona chce nauczyć swoich podopiecznych ? Jeśli ma Pani możliwość,to proszę złożyć skargę pisemną do dyrekcji placówki,na takie zachowanie tej kobiety,bo nauczycielem nazwać jej nie można. Syna bym nie przenosiła do innej pani,ale poprosiłabym o zmianę nauczyciela grupy.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 03.04.2012 20:29  
Odp:dziecko 6 letnie w przedszkolu
Dziwne przedszkole w którym dzieci same biorą sobie sztućce, zwłaszcza dzieci chore. U mnie w przedszkolu to woźna nakrywa do stołu, a w grupie najstarszej dyżurni. Jeśli zdarzy się,ze jakieś dziecko nie ma łyżki czy noża to po prostu zgłasza to i wówczas albo woźna albo nauczycielka idzie do kuchni i przynosi bez zbędnych ceregieli. Dziecko nie musi prosić o coś co mu ewidentnie się należy. A co do nauczycielki to trudno jest mi to pisać, bo sama jestem nauczycielką, ale uważam ,ze ona nie lubi pani syna, wręcz nienawidzi i pastwi się nad nim w ten sposób. Nic nie może mu zrobić więc chociaż w ten sposób pokazuje swoja niechęć. Ja bym wprost jej powiedziała,ze to jest zwykła niechęć z jej strony i że to jest przedszkole a nie obóz karny.
wyślij odpowiedź

Autor: kamila 14.09.2012 15:01  
szok
Witam! Sama jestem mamą "sześciolatka" i jestem w szoku! Ta Pani może sobie z tego nie zdaje sprawy (a powinna to wiedzieć) że u dziecka w tym wieku kształtuje się "układ" emocjonalny i samoocena.Dlatego tak ważne jest aby dziecko nie było w żadnym stopniu ośmieszane i aby było godnie traktowane by pózniej nie miało z tym problemu!!! a to czym się chwaliła ta Pani to nie metoda wychowawcza tylko świetnie ukazany brak kompetencji, odpowiedniego przygotowania do zawodu oraz zwykłej ludzkiej życzliwości!!! może pora pomyśleć o zmianie zawodu? i zwolnić miejsce dla kogoś odpowiedniego!!! pozdrawiam!!!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #          #      #    #     # 
   #     #####      #      #####  
   #          #    #      #     # 
   #    #     #    #      #     #