MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > kiedy powinny być wyjścia na plac zabaw?!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama 30.03.2012 20:03  
kiedy powinny być wyjścia na plac zabaw?!
W przedszkolu mojego dziecka wyjścia na plac odbywają się przez cały rok (zarówno zimą jak i latem w 30 stopniowy upał). Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 30.03.2012 20:11  
Odp:kiedy powinny być wyjścia na plac zabaw?!
Podobny problem opisany jest w wątku o rozporządzeniu.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 30.03.2012 20:19  
A to niby co dzieci mają wychodzić tylko wiosną? Niech pani posłucha dzieci zawsze wychodziły, wychodzą i będą wychodzić na spacery przez cały rok.Jak pani sobie wyobraża, że przerabiając np. tematykę "zima" dzieci będą patrzeć na śnieg przez okno i wyobrażać sobie jaki jest w dotyku kiedy jest na wyciągnięcie ręki. A czy pani jako dziecko prawie przez cały rok siedziała w domu? Dziwię się młodym rodzicom,że są tacy zacofani. Przedszkolacy nie wychodzą na dwór w następujących przypadkach: kiedy jest silny wiatr, pada deszcz i kiedy mróz jest powyżej -10 . A poza tym nic nie stoi na drodze, aby nie wyjść na spacer.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 30.03.2012 20:30  
Anna
Nie chodzi o wyjścia w ogóle, ale o plac zabaw, gdzie dzieci, np w dzień gdy jest bardzo silny wiatr spędzają ok dwóch godzin. A komentarze o "młodych, zacofanych rodzicach", są wyrazem braku kultury!
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 31.03.2012 13:33  
Trzeba sobie wziąć podstawę programowa i poczytać wówczas może nie będzie tyle zacofania.A pani pewnie już młoda nie jest.Takie podejscie do wychowania dziecka miała moja babcia.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 31.03.2012 18:00  
Czym innym jest wyjście na spacer/plac zabaw w sprzyjających warunkach atmosferycznych,a czym innym jest przetrzymywanie dzieci w 30 stopniowym upale na placu zabaw(często bez jakiegokolwiek zacienienia),lub w innych mniej korzystnych warunkach(mróz powyżej -10 stopni C,wichura,ulewa itp.)Jakie kto ma podejście do wychodzenia na spacery,to jego Indywidualna sprawa,a Pani NIC do Tego.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 31.03.2012 18:12  
Odp:Odp:kiedy powinny być wyjścia na plac zabaw?!
Zresztą wiadomo nie od dziś,że Nie Wolno wychodzić z małymi dziećmi na duży skwar,jak i na duży mróz.Chyba nie muszę pisać,że długotrwałe przebywanie na skwarze może się skończyć UDAREM SŁONECZNYM !zarówno u dzieci jaki i osób starszych.Weź się kobieto zdecyduj bo raz piszesz,że młodzi rodzice są zacofani,teraz natomiast starsi.Kto Ciebie upoważnił do tego,aby kogokolwiek nazywać per:"Zacofany" ?Ja np.sobie tego nie życzę.Ocenianie zacznij od siebie.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 01.04.2012 19:03  
Pani Anno, mam wrażenie, że jest pani jedną z tych osób, które anonimowo lubią sobie nieładnie "poużywać" na innych. Pierwszy raz korzystam z forum i jestem zaskoczona, że na portalu dotyczącym ważnej sprawy jaką jest opieka nad dziećmi i ich bezpieczeństwo, pojawiają się tego typu "osobliwości", czyli pani. Pisząc tu miałam nadzieję na jakieś konstruktywne wypowiedzi, a nie na chamstwo i prostactwo jakie pani prezentuje. Proszę więc darować sobie dalsze "mądrości", bo świadczą one niestety tylko głupocie i braku kultury!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama 01.04.2012 19:14  
Odp:Odp:Odp:kiedy powinny być wyjścia na plac zabaw?!
Do MAmy
Dziękuję za rzetelną odpowiedź. Pani wypowiedź utwierdziła mnie w przekonaniu, że moje obawy nie są bezzasadne.
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 01.04.2012 19:44  
Nie mam podobnych doświadczeń, na szczęście. Uważam, że każdy nauczyciel powinien wiedzieć, że w 30 st. upał, najważniejszy jest cień i uzupełnianie płynów, szczególnie w dziecięcym organizmie, w którym ubytek płynów następuje bardzo szybko. Jak Wasza nauczycielka tego nie wie, to powinniście ją bez ogródek upomnieć i pouczyć.
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka 25.01.2013 02:43  
plac zabaw
Takie sprawy jak wyjścia ustala dyrektor i nauczyciel nie ma nic do gadania to raz, po drugie dzieci nie siedzą na dworze 2 godziny bo z reguły wychodzą po zajęciach dydaktycznych lub między innymi dodatkowymi i wracają na obiad czy drugie śniadanie, a maluchy mają np. leżakowanie i to kwestia godziny z ubieraniem i rozbieraniem. Przedszkole a stałe ramy czasowe i każda grupa musi ich przestrzegać.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia kowalewska 11.06.2014 22:14  
Upał na placu zabaw
Niestety, w przedszkolu mojej córki na porządku dziennym jest wychodzeńie na płac zabaw w czasie upałów. Dzieci wychodzą dwa razy: 1 do poludńia -ok. I drugi raz po lezakowańiu około godziny 14-15. Teraz panują straszne upały. Wczoraj odebrała córkę zalana potem, czerwona na twarzy, skarżyła się na ból głowy. Picie miała, ale w szafce w szatni, bo pani nie pozwala zabrać na dwór. A na dworze 33 stopnie w cieni, którego ńie ma na ich palcu zabaw. Strach wiec pomyśleć ile jest stopni tam, na słońcu. Na moje upomnienie pani twierdzi, ze musza wychodzić, bo taki są przepisy. To ja pytam ludzie są dla tych przepisów czy przepisy dla ludzi?
Wszędzie przestrzegają przed upala, kto nie musi nie h kiedy wychodzi, a tu w przedszkolu takie numery...
wyślij odpowiedź

Autor: Ewelina 12.06.2014 15:08  
Upał na placu zabaw
Jak jest mróz najlepiej nie wychodzić, wieje wiatr nie wychodzić, jest goraco nie wychodzić. Trzeba wychodzic bez wzgledu na pogodę, bo w salach jest jeszcze wiekszy upał jak na dworze. Żaden problem idziemy na dwór, bierzemy duzo wody, koce , parasole i dzieci sa szcześliwe.Ja wychodze z dziećmi codziennie i sa bardzo szczęśliwe. Dzisiaj od rana się pytały czy wyjdziemy. Trzeba wykorzystac piękna pogode i jej uroki a nie dusic się w goracej sali.
wyślij odpowiedź

Autor: Kinga 22.06.2014 13:01  
upał na placu
U mnie w przedszkolu wychodzimy w godz ok.10 do 11.Potem to po podwieczorku w godz 15-16 max do 16:30.Kiedy jest największy upał gdzies o godz 12-13 to nigdy nie wychodzimy.Tam,gdzie pracuję jest duży plac zabaw dużo drzew więc jak jest gorąco to dzieci idą do cienia np na piaskownice.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Daniela 17.11.2015 09:06  
Plac zabaw - czynny cały rok
Bardzo ważne jest odpowiednie zagospodarowanie placu zabaw i moim zdaniem dzieci zdecydowanie powinny wychodzić przez cały rok na świeże powietrze. Jeśli jest bardzo zimno, to najwyżej wychodzić raz i na krócej, ale nie ograniczać im tej przyjemności. No chyba, że pada deszcz. Co prawda nie znam się dokładnie na regulacjach prawnych, ale ja ze swoim synkiem wychodzę przez cały rok. ;) Plac na naszym osiedlu, wybudowany ze dwa lata temu przez Freekids, jest ulubionym miejscem wielu dzieci i na szczęście na zimę go nie zamykają.
wyślij odpowiedź

Autor: julita165 19.11.2015 11:02  
Tak, wychodzą codziennie
W p-kolu mojego syna dzieci wychodzą na dwór codziennie chyba że naprawdę porządnie leje. Ale pobyt na świeżym powietrzu jest dostosowany do warunków pogodowych. Jesienią i zimą chodzą głównie na spacery, ok godziny dziennie. Wiosną, latem więcej czasu spędzają we własnym ogródku z placem zabaw. Jak jest wyjątkowy upał wychodzą rano, zaraz po śniadaniu i wracają ok. 11.00 Jesienią zimą ok. 12.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama która ma już dość 19.11.2015 14:17  
A u mnie nie wychodzą w ogóle i nie widzą w tym problemu!!
Czy ktoś wie co można zrobić, żeby dzieci wychodziły gdziekolwiek-na spacer lub plac zabaw? Dziecko pierwsze wychodziło do póki była pogoda -starszaki. W najmłodszej grupie dzieci do tej pory nigdzie nie wyszły. Parę cytatów: "wyobrażają sobie państwo ubrać 25- ro dzieci?" lub "są rodzice którzy sobie tego nie życzą" lub "dzieci nie umieją się same ubierać" lub "dzieci są nieodpowiednio ubrane".
Dyrekcja ma to w nosie. Po pobycie w przedszkolu rodzice mają zadbać o ruch dziecka na powietrzu.
Czy to jest normalna sytuacja???
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 21.11.2015 14:46  
A u mnie nie wychodzą w ogóle i nie widzą w tym problemu!!
To jest oczywiscie nienormalna sytuacja. Jestem nauczycielka w przedszkolu państwowym i u nas takie sytuacje nie maja miejsca. Obecnie mam grupę 4-5 latków z przewagą 5 latków (20os.). Na dwór nie wychodzimy tylko wtedy gdy pada, wieje silny wiatr i jest nróz( jak jest mały mrozek do 5 st. oczywiscie wychodzimy). Obliguje nas do tego podstawa programowa i zdrowy rozsadek. Tłumaczenie, ze jakis rodzic sobie nie zyczy w o9góle nie wchodzi w grę. A to,ze dzieci nie potrafia się same ubrać to smieszne tłumaczenie. W 3-latkach jest pomoc i na czas ubierania przychodzi woźna. Dzieci sa wdrażane do samodzielnosci. Moje dzieci ubieraja sie w mig. My sprawdzamy czy podkoszulki powkąłdane w spodenki poprawiamy czapki , szaliki czy zamykamy zamki. Zaczełam dzieci wdrazać do samodzielnosci od najmłodszej grupy i po 2, 3 miesiacach dużo same robiły same. Jak rodzic ma zadbać o ruch dziecka po powrocie? U nas przedszkole jest do 17.00 o 16 kazdy wie ze juz jest ciemna. Czy te panie wiedza co mówią? Dziwie się, ze dyrekcja jest na to obojętna. Najlepiej by było zebrać się w gromadkę i udać do pani dyrektor a przy okazji zapytać czemu nie realizuje sie w tym przedszkolu podstawy programowej.Dziecko przez cały dzień w dusznej sali jest rozdrażnione, kaprysne i xle wpływa to na jego zdrowie. Ostatnie dni nie sprzyjały spacerom ale np w czwartek była piękna [ogoda. Krótki pobyt na powietrzu i zaraz inne samopoczucie i lepszy apetyt.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama która ma już dość 03.12.2015 21:17  
Odp:A u mnie nie wychodzą w ogóle i nie widzą w tym problemu!!
Rozmowa z dyrektorką nie ma najmniejszego sensu ponieważ temat był niejednokrotnie poruszany."Rodzice są różni"- to się od niej usłyszy.
Chciałabym się poskarżyć do jakieś instytucji, ale nie mam pojęcia do kogo.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####    #####  
  ##    #     #  #     #  #     # 
 # #          #        #  #     # 
   #     #####    #####    #####  
   #    #              #  #     # 
   #    #        #     #  #     #