MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Niegrzeczny 4-latek i niemoc dyrekcji i opiekunek
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: On Line 06.12.2011 19:53  
Niegrzeczny 4-latek i niemoc dyrekcji i opiekunek
Witam, dziecko chodzi do II- grypy. W październiku do grupy dołaczył nieznośny chłopiec dla którego jest to już 3 przedszkole. Podczas zajęć jest nieznośny, nie słucha się, bije inne dzieci (podbite oczy) i gryzie je w uszy. Dyrekcja i personel nie widzą problemu i bagatelizują moje uwagi podczas gdy moje dziecko płacze przy wyjściu z domu i nie chce iść do przedszkola w obawie przed tym chłopcem. Chłopiec jest niezwykle nadpobudliwy, nie potrafi usiedzieć na miejscu,zabiera zabawki, krzyczy, słowem prawdziwy horror.
Psycholog jest nieuchwytny, podobno ma się zając sprawą. Tymczasem mój malec na tym cierpi. Inni rodzice z grupy również narzekają na zachowanie tego chłopca.Co mogę i powinienem zrobić w tej sytuacji?
wyślij odpowiedź

Autor: kosmi_tka 12.12.2011 20:37  
Asertywność
To dyrekcja jest odpowiedzialna zarówno za bezpieczeństwo jak i opiekę pedagogiczno-psychologiczną. Droga/i On Line, bądź stanowcza/y i bezwzględna/y, asertywności nigdy za wiele. Jeśli niegrzeczny 4-latek jest nadruchliwy to wymaga opieki a przynajmniej obserwacji psychologa.
Czy może jest to przedszkole prywatne? Jeśli tak, to może być tak, że zależy im na pieniądzach a nie na dzieciach i dlatego nic nie robią, wiem, bo pracuję w takowym. Nie daj się zwieść uśmiechom.
Najlepiej zmówić się z rodzicami i wparować do dyrekcji, czasami trzeba sobie "wychodzić" pewne sprawy.
A co rodzice krnąbrnego 4-latka na to?

Zawsze można postraszyć kuratorium, ale przeciez nie o to chodzi;)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######   #####    #####  
  ##    #    #   #     #  #     # 
 # #        #    #     #  #     # 
   #       #      #####    ###### 
   #      #      #     #        # 
   #      #      #     #  #     #