MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > nauka wysmiewania uczuć...
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: KasiaW. 14.11.2011 11:44  
nauka wysmiewania uczuć...
Witam,
Od kilku miesięcy mój trzyletni synek chodzi do przedszkola, z którego do tej pory byłam bardzo zadowolona. Niestety od jakiegoś czasu w grupie mojego synka jest nowa nauczycielka, której synek nie lubi. Początkowo nie widziałam w tym żadnego problemu ale ostatnio bardzo mnie niepokoi to co opowiada syn wracając z przedszkola i jakie zmiany widzę w jego zachowaniu.
Syn opowiadał ze nowa pani nauczycielka namawia dzieci do wyśmiewania innych kiedy te płaczą. Dzieci stają wokół płaczącego i wytykając palcami śpiewają piosenkę Beksa lala pojechała do szpitala...
Nie mam podstaw by sądzić, że syn to sobie wymyślił, ja nigdy czegoś takiego go nie uczyłam ani nikt z kim ma do czynienia poza przedszkolem.
Podejście pani do dzieci potwierdziło się także kiedy odbierałam synka z przedszkola kiedy to pani na sali pełnej dzieci z głupim uśmiechem zwróciła mi uwagę na cały głos, że mój syn się dzisiaj posikał w majtki. Synek wtulił się we mne zawstydzony a dzieci zaczęly sie smiać. Czy nie powinna porozmawiać z nami na osobności? Gdzie szacunek do drugiego człowieka? Zwróciłam jej uwagę ale wydaję mi się, że to raczej nic nie da.
Nie wyobrażam sobie jak można po pedagogice uczyć dzieci wyśmiewania uczuć. Nie ważne z jakiego powodu dane dziecko płacze to takie zachowanie jest nie etyczne. To także przyzwolenie na późniejsze dręczenie w szkołach.
Czy mam porozmawiać z nauczycielką poważnie czy od razu zmienić przedszkole?
wyślij odpowiedź

Autor: K.T. 15.11.2011 13:01  
Odp:nauka wysmiewania uczuć...
Witam.

Nie zmieniałabym od razu przedszkola. Z pewnością, jeżeli Pani tego nie zrobiła do tej pory, proszę porozmawiać poważenie z nauczycielką i wprost powiedzieć jak Pani to widzi.Zachowanie nauczyciela, które Pani opisuje jest niedopuszczalne. Poza tym, proszę spróbować porozmawiać z innymi rodzicami na ten temat. Być może oni też mają takie odczucia jak Pani, ale boją się cokolwiek powiedzieć. Razem z pewnością łatwiej będzie rozwiązać ten problem. Na koniec, jeżeli rozmowa z Panią nauczycielką nic nie da, proponuję udać się do dyrektora placówki.
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka przedszkolaEla 24.11.2011 17:58  
???
Ta pani nie powinna być nauczycielką.
Jest to niedopuszczalne.
Prosze porozmawiac o tym z dyrektorką.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.11.2011 18:40  
Odp:nauka wysmiewania uczuć...
Ma Pani rację:zachowanie przedszkolanki jest NIEETYCZNE ! Nie zmieniałabym przedszkola,ale na najbliższym zebraniu dla rodziców poruszyła tą sprawę. To czy dziecko zrobiło siku w majtki,jest jego sprawą i Pani jako matki,a przedszkolanka,nie ma prawa dziecka wyśmiewać;zwłaszcza w obecności innych dzieci. Podejrzewam,że inni rodzice z grupy mają też podobne spostrzeżenia w tej sprawie,tylko nie mieli okazji do wypowiedzenia ich na forum klasy-grupy.Na zebranie zaprosiłabym dyrekcję przedszkola. Powodzenia w walce o godność uczuć Waszych dzieci !
wyślij odpowiedź

Autor: maja 25.11.2011 20:23  
nauka wyśmiewania uczuć
O rety!Czy tego uczą teraz na studiach?Ja pracuję w szkolnej zerówce i wręcz walczę z takimi zachowaniami u dzieci.Nie wolno nikogo poniżać.Trzeba zapytać tą panią jak ona by się czuła stojąc w środku takiego kółeczka? Czy wie co to jest empatia?
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 01.12.2011 14:14  
Odp:nauka wyśmiewania uczuć
Jestem pewna, że tego nie uczą na studiach. Paradoks polega na tym, że ta pani się wcale nie uczyła, ona studia ukończyła, a to dwie różne rzeczy. A dlaczego się tak zachowuje w stosunku do dzieci? Bo inaczej nie potrafi, bo tak została wychowana. A dlaczego autor "maja" w zerówce walczy z takimi zachowaniami? Bo ktoś wcześniej (rodzina, przedszkole)tym dzieciom dał taki przykład.
Dzień, w którym bym się dowiedziała o takim podejściu nauczyciela byłby ostatnim dniem mojego dziecka w tej grupie.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 01.12.2011 15:45  
Odp:Odp:nauka wyśmiewania uczuć
Czasem nie ma innej możliwości,jak zostawienie dziecka w grupie.Chyba łatwiej zmienić podejście przedszkolanki do dzieci,niż dziecku zmienić przedszkole. Dlaczego dziecko ma cierpieć przez nieudolność przedszkolanki,skoro przyzwyczaiło się do swojej grupy ? W tym przypadku,trzeba się raczej postępowaniem przedszkolanki zająć.
wyślij odpowiedź

Autor: mamma 07.09.2012 13:37  
pisemna notatka
Należy napisac PISEMNIE info do Dyrci. Wszystkie uwagi i info zawsze PISEMNIE. Jak się rodzice nie opamiętają, to takie skandaliczne zachowania nauczycielek staną się normą. Tylko pisemna korespondencja, szkoda gardła i języka. Papier jest cierpliwy. I w dwóch egzemplarzach z podpisem dla nas, na pamiątkę. RODZICE opamiętajcie się, szkoła i przedszkola są dla DZIECI z naszych podatków! Wspierajcie się i tępcie rodziców-lizusów. Godność osobista dziecka to jego najcenniejszy skarb!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   #       
  #   #    ##    #     #  #    #  
 #     #  # #          #  #    #  
 #     #    #     #####   #    #  
 #     #    #    #        ####### 
  #   #     #    #             #