MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Pretensje Pani uzasadnione?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Kludi1 02.10.2007 23:03  
Pretensje Pani uzasadnione?
Witam
Mój syn 4 letni od września uczęszcza już drugi rok do tego samego przedszkola.Zgodnie z koleją rzeczy powinien był znaleźć się w drugiej grupie, niestety........przydzielono go do grupy 5 latków. Na początku myślałam ze to lepiej, że stanie się bardziej "poważny" wśród starszych kolegów, niestety teraz po miesiącu uczęszczania mam wielkie wątpliwości. Pierwsza to taka że Pani ciągle się na niego skarży, że nie chce współpracować, że woli się bawić autami, że nie chce wycinać, że bije dzieci itp Druga która mnie bardziej martwi to to że zaobserwowałam u syna że w domu stał sie po tym miesiącu bardziej płaczliwy, nerwowy, często wpada w histerię. A nie było tego!!! Fakt jest dzieckiem trudnym, upartym, ale jeśli poświęci sie mu trochę uwagi i pokarze mu się np jak trzymać nożyczki to potrafi z pomocą sobie poradzić. Moje odczucie jest takie że on sobie w tej grupie wiekowej nie radzi, Panie na niego krzyczą że nie robi tego czy tamtego ( bo pewnie jeszcze nie umie) i że on czuje się odrzucony i gorszy od innych. Dlatego pytam czy te zachowania mogą być efektem moich podejrzeń?
wyślij odpowiedź

Autor: ania koc 14.10.2007 16:03  
Pretensje pani uzasadnione?
moja córka też drugi rok chodzi do przedszkola i też zmieniła grupę. Wydaje mi się, że panią nie podobają się dzieci wychodzące z szablonu - czyli za głośne, za ciche itd. Nie liczyłabym na poświęcenie uwagi nauczycielek dla pani dziecka - im poprostu się nie chce robić więcej niż muszą. Takie gadki od pań miałam cały zeszły rok, a jak coś zaproponowałam to panie były oburzone.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####   ####### 
  ##    #     #  #     #  #       
 # #          #        #  #       
   #     #####    #####   ######  
   #    #              #        # 
   #    #        #     #  #     #