MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Zakaz uczęszczania na zajęcia dodatkowe dla dzieci pięciogodzinnych
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Monia 09.10.2011 20:28  
Zakaz uczęszczania na zajęcia dodatkowe dla dzieci pięciogodzinnych
W przedszkolu, do którego uczęszczają moje dzieci wprowadzono zakaz udziału w wycieczkach i w zajęciach dodatkowych dla dzieciaków pięciogodzinnych. Zajęcia odbywają się po południu, ale uważam, że powinnam mieć możliwość dopłaty za godziny np. w jeden dzień tygodnia i posyłać dzieci np. na język angielski. Jak to jest w innych przedszkolach?
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 10.10.2011 20:08  
Odp:Zakaz uczęszczania na zajęcia dodatkowe dla dzieci pięciogodzinnych
W "naszym" przedszkolu,dzieci które chodzą tylko na 5 godz.tak samo uczestniczą w zajęciach dodatkowych(za dodatkową opłatą !) jak dzieci pozostające dłużej w przedszkolu.Natomiast wszelkie wycieczki odbywają się w trakcie tych obowiązkowych 5 godz.
wyślij odpowiedź

Autor: renia 19.10.2011 13:21  
podstawa a zajęcia dodatkowe

pytanie do MAma
jeśli podstawa programowa /5godz/ jest realizowana np. 8-13, to przyprowadza Pani dziecię dodatkowo np na 14tą na angielski, czy też ten dodatkowy odpłatny angielski 'kradnie czas' podstawie programowej?
bo rozumiem, że wycieczki do max 5godz mieszczą się w bezpłatnej podstawie

sugestia do Monia
wycieczka całodzienna np na 7-8godz 'wychodzi' poza bezpłatną podstawę
w umowie podpisywanej z przedszkolem powinny być zawarte także stawki odpłatności za godziny ponad deklarację 5godz
wszystko jest do dogadania się, ustalenia, wynegocjowania - np dodatkowa opłata na udział w wycieczce - albo zmiana deklaracji uczęszczania dziecka do przedszkola np 8-15 czyli odpłatność 2godz ponad podstawę /zdąży wrócić z wycieczki, 'załapie' się na zajęcia dodatkowe/

przykro mi to pisać, ale niestety wychodzi na to, że 'Twoja' Pani Dyrektor jest służbistką biurokratką dla której jesteście tylko statystyką, ma 'grać w papierach', a wy rodzice robicie tylko zamęt i niepotrzebne zamieszanie jakimiś dziwnymi odstępstwami od normy - też kiedyś taką miałam : (((

ku wyjaśnieniu: miałam deklaracje 8-10godz/dzień w zależności od miejsca i wymiaru pracy

wyślij odpowiedź

Autor: MAma 19.10.2011 15:51  
Odp:podstawa a zajęcia dodatkowe
U nas zajęcia wg.podstawy programowej odbywają się od 9.00-14.00.Potem są zajęcia.Jeżeli córka mieszkałaby blisko szkoły( do ok.1 kilometra)zaprowadzałabym dodatkowo,ale córka z tych dojeżdżających.Natomiast wycieczki rozpoczynały się ok.8 rano i trwały max do 13-tej.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza Bella 30.10.2011 20:13  
Odp:Zakaz uczęszczania na zajęcia dodatkowe dla dzieci pięciogodzinnych
w przedszkolu gdzie chodzi mój synek co miesiac mozna dopisac sobie dodatkowe godziny własnie na angielski czy inne zajecia spoza standardu. Wszystko to DOBRA WOLA przedszkola bo przeciez ustawa ustawa ale nie zakazuje takich praktyk. pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: beata kalisz 30.10.2011 20:22  
KPINA
Przedszkola umywaja rece od zmian ktore weszły od wrzesnia tego roku ale jak widac niektore dzieki temu maja możliwosc ograniczenia sie do minimalnego MINIMUM. Przeciez za wycieczkę płaci rodzic... WSTYD, KPINa! POPROSTU SZKODA SŁÓW. Tylko,że na tym traci dziecko.Proszę podać miejscowość i nazwę przedszkola niech się publicznie wstydzi!
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 10.02.2013 17:17  
angielski
Ja uważam, że nauka języka angielskiego w przedszkolu jest bardzo ważna. Dziecko od samego początku swojej edukacji powinno uczyć się języków, obecnie bez tego ani rusz. A tak będzie miało znacznie łatwiej. Mój synek chodzi do prywatnego przedszkole Junior w Lubinie- http://junior.lublin.pl w którym angielski jest prowadzany obowiązkowo. Dziecko uczy się poprzez zabawę. Ja jestem bardzo zadowolona z wyboru przedszkola.
wyślij odpowiedź

Autor: Gosia 21.02.2013 16:14  
zajecia dodatkowe-szczecin
w szczecinie postawa jest od 9 do 14, rytmika jest o godz. 8 rano i w tym dniu wszyscy rodzice przyprowadzaja dzieci na godz. 8 ( 2 razy w tyg)-tak umowilismy sie z Pania Dyrektor-gdyz zalezalo nam by chodzily wszystkie dzieci. Rytmika w tym okresie rozwoju jest bardzo wazna. Oczywiscie placimy za rytmike dodatkowo ale to nie sa duze pieniadze -25zl miesiecznie.

Na angielski czy korekcyjna chodzi mniej dziecie dlatego te zajecia sa popoludniu.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####   ####### 
 #     #  #    #   #     #  #    #  
       #  #    #   #            #   
  #####   #    #   ######      #    
 #        #######  #     #    #     
 #             #   #     #    #